«Щедрик», яким ви його ще не чули. Оркестр Військово-повітряних сил США виконав чи не найвідомішу українську пісню (ВІДЕО)

«Співочі сержанти» — хор Військово-повітряних сил США — заспівав різдвяну колядку «Щедрик», яка стала відомою в усьому світі в обробці українського композитора Миколи Леонтовича під назвою «Carol of the Bells» («Колядка дзвонів»).

Відео виконання «Щедрика» презентувала підполковниця Крістіна Мур Уррутія, керівниця оркестру ВПС США в Європі.

Вона нагадала, що англійська назва колядки («Колядка дзвонів») виникла тому, що американському хоровому диригентові Петру Вільговському «Щедрик» нагадав дзвони. Почув цю пісню Вільговський у 1921 році, під час гастролів Українського національного хору у США.

«Сьогодні “Carol of the Bells” — одна з найвідоміших і найулюбленіших різдвяних пісень у США», — говорить Уррутія й додає, що акапельне виконання «Щедрика» «Співочими сержантами» є «знаком вшанування українсько-американського партнерства».

Різдвяна колядка «Щедрик» відома в усьому світі саме в обробці Миколи Леонтовича та має англійську назву «Carol of the Bells» («Колядка дзвонів»). Походження оригінальної мелодії «Щедрика» невідоме. А обробка українського композитора вперше пролунала у виконанні хору Київського університету в 1916 році.

banner

Залишити відповідь