Знайти баланс. Як жінці зберігати рівновагу в сучасному світі
Сучасний ритм життя та соціальний тиск вимагають від жінок майже неможливого. Нам доводиться балансувати між самореалізацією, дітьми, домашнім затишком. Важливо знаходити гармонію та не виснажувати себе надміру. Навчитись керувати часом, аби не залишати поза увагою важливі для вас сфери життя.
Крок 1
Визначення пріоритетів.
Потрібно вирішити для себе: що для вас найважливіше, аби зрозуміти, як розподілити свій час. Робота, дім та сім’я, хобі та саморозвиток.
Для визначення своїх пріоритетів можна скористатися такими стратегіями, як написання списку цінностей, які вам важливі, чи визначення трьох головних цілей, які ви хочете досягнути в житті. Важливо, щоб ви були чесними з собою та не перекладали своїх цінностей на когось іншого.
Коли ви знаєте, що для вас є найважливішим, ви можете планувати свій день так, щоб виділити достатньо часу для цих речей. Наприклад, якщо ваша родина є вашим пріоритетом, то ви можете розпланувати свій день так, щоб мати достатньо часу для спілкування з ними та проведення часу разом.
Крок 2
Складайте розклад.
Коли день структурований та розпланований, вам буде легше контролювати тривалість виконання кожної задачі. Не розтягувати роботу на весь день та вписуватись в дедлайни.Важливо дотримуватися свого розкладу та відволікатися від нього лише у випадку невідкладних справ.
Крім того, можна використовувати техніки, які допоможуть вам зробити свій час більш ефективним. Наприклад, техніка “помідора” полягає у тому, щоб працювати над завданням протягом 25 хвилин, після чого зробити коротку перерву на 5 хвилин. Це допоможе вам зосередитися на завданні та зберегти енергію протягом дня.
Крок 3
Ритуали.
Аби не загубитись в метушні буднів, не нехтувати своїми потребами, зробіть з них своєрідні щоденні ритуали, які згодом стануть вашими корисними звичками. Такий собі острівець турботи про себе посеред океану інших задач.
Складіть список, які задачі ви б хотіли виконувати щодня, наприклад: читання книг, зарядка, ранкова та вечірня косметична рутина. Виділіть на ці задачі по 20-25 хв протягом дня. Цей час буде заброньованим для справ, які приносять вам задоволення і ви не зможете заповнити час для себе іншими «важливішими» задачами.
Крок 4
Встановіть межі.
Ви повинні чітко виділити час в добі для роботи та для особистого життя. Коли ви працюєте за сталим графіком, це зробити не так важко. Але якщо ви самі плануєте робочий день чи заробляєте на фрілансі, окреслити межі буває досить важко. Спершу це дає відчуття свободи, але з часом та збільшенням обсягів роботи – навпаки. Весь день перетворюється на робочий процес.
Не переносьте задачі на вечірній час, не плануйте робочі зустрічі. Встановіть для себе годину завершення робочого дня, після якої працювати заборонено.
Крок 5
Навчіться боротись зі стресом.
Стресових ситуацій не уникнути із сьогоднішнім ритмом життя, надважливо навчитись правильно справлятись із ним. Щоб неприємна ситуація не вибивала землі з-під ніг та не паралізувала вас на довгий час.
Щоб допомогти собі бути в кращому стані, важливо знати деякі техніки, які можуть допомогти знизити рівень стресу та нервозності.
Перша техніка – регулярна фізична активність. Рух – це один з найефективніших способів боротьби зі стресом. Вибір типу вправ та їх тривалість залежить від ваших можливостей та фізичної форми. Наприклад, йога, пілатес, біг, ходьба, плавання – це тільки деякі з варіантів фізичної активності, яка може допомогти вам зняти напругу та розслабитися.
Друга техніка – регулярна медитація або глибоке дихання. Медитація може допомогти зосередитися на моменті та знизити рівень стресу. Розташуйтеся у зручному для вас положенні та сконцентруйтеся на своєму диханні. Закрийте очі та послухайте свої відчуття, не намагаючись їх змінити.
Глибоке дихання – це ще одна ефективна техніка для зниження рівня стресу. Розташуйтеся у зручному положенні та зосередьтеся на своєму диханні. Намагайтеся здійснювати повільні, глибокі вдихи та видихи, фокусуючись на відчуттях в грудях.
І найпростіше та найголовніше – повноцінний сон. Дозвольте організму відпочити після насиченого дня, справитись із втомою та підготуватись до нових випробувань.
Ми всі на цьому кораблі. Постійний рух, ріст, нові цілі та випробування. Будьте турботливими до себе та не вимагайте надто багато. Намагайтесь не порівнювати себе з іншими, а обирати власний, комфортний шлях. Неможливо зробити все, навчіться приймати невдачі та пробачати собі.