Працювати і не боятися! Секрети успіху молодих франківців
Ці юні хлопці та дівчата успішні у своїх сферах, хоча ще навчаються в університетах, або лише щойно їх закінчили. Тому не дивно, що їхні історії захоплюють та надихають.
Як наважилися заявити про себе на публіку, на власну справу, і з якими труднощами стикалися? Журналісти OGOGO! готові розповісти більше про молодих успішних іванофранківців.
Стефані Білусяк – 26-річна франківська косметологиня,спеціалізується на класичній та ін’єкційній косметології.
Я працюю у сфері косметології вже 5 років, маю медичну освіту. Працювала у різних салонах, кабінетах, клініках Івано-Франківська, а також в Києві. Дало початок у цій галузі те, що вже на першому курсі знала, що буду вивчати косметологію на курсах в Києві. Після отримання сертифікату відразу приступила до роботи, пішла на ще одні курси, семінари, майстер-класи, чим і досі активно займаюсь.
– Як знайшли себе у цій сфері?
Ніколи не знала точно, чим хочу займатись. Але я дуже люблю медицину, і знання у цій сфері давались досить легко. Оскільки косметологія 5 років тому назад не була сильно розвинена, як за останній рік, працювати після курсів було досить непросто. Вибір косметичних засобів, пошук клієнтів – це досить клопітка робота. Ніхто нічого не розповідав, доводилось все самій починати з нуля. Тому, в мене все вийшло завдяки вірі в себе та любові до справи, якою займаюсь.
– Якими своїми досягненнями пишаєтесь?
Досягнення? Хмм… Думаю нові досягнення є щодня. Їх ніколи не буває забагато. Я завжди пробую щось нове, удосконалюю свої навики, і досягнення таких цілей несуть за собою все нові і нові ідеї для розвитку. Красива, здорова шкіра- це важка робота. Тому приємні досягнення – це задоволений клієнт! Тільки це може стимулювати ріст вгору!
Назар Рибінський – 23-річний фінансист. Наразі він є незалежним фінансовим радником з питань планування, управління особистими фінансами та інвестиціями. У свій вік Назар – керівник філії «Європейського Холдингу OVB Allfinanz» та засновник компанії «Simple finance».
Моя діяльність тільки набирає обертів в Україні. У Європі, чи Америці в оригіналі – Independent financial adviser. У справі з 2014-го року. З 2016 це моя основна діяльність. Знайшов себе у цій справі дуже просто: коли ще був студентом, робив ряд помилок і не знав про існування фінансової грамотності. Коли часто не вистачало грошей, витрати переважали над доходами, доводилось брати в борг, і не зналось як взагалі можливо більше заробляти, почав досліджувати. Але інформації було мало.
– Якими досягненнями можете похвалитися?
У 2017 році я створив курс «Фінансова грамотність для підлітка». Його пройшли близько 100 підлітків (9 груп), більшість з них уже під час курсу відкривали свої перші власні справи, виходили на середній дохід по ринку Франківська. Вони супер, і я отримую заряд від цієї справи та від їхніх результатів. Я планую запустити такі заходи через навчання нових тренерів для підлітків і у інших регіонах нашої країни. Це надважливо у наш час. За цей час працював і зі звичайними школами міста, області, і з приватними школами для підлітків одна з них – «школа компетенцій», і з бізнес-школами, одна з них “Creators”.
У 2018 році я вирішив почати перші кроки до створення великої платформи по фінансовому плануванні. Концепт компанії – конвейєр для людини, яка 1) вчиться робити порядок з власними фінансами: знає чого прагне і скільки це все коштує; 2) закриває кредити й борги; 3) бере під контроль доходи й оптимізовує витрати; 4) створює фінансову подушку, складає комплексний фінансовий план на 20-30 років вперед. Цей курс я назвав «приватний фінансовий план», який має бути у кожної сім’ї.
У 2019 році я хочу створити проект про збільшення доходів у підприємництві. Я анонсуватиму цей продукт. Зараз, ми його тестуємо на собі. Буде йтись про те, як конкретно людині збільшувати дохід у своїй професії. Дуже важливо, саме професії, а не на даному місці роботи. Ми тут будемо говорити про розуміння, як рухаються кошти в компанії, і в якій частині конвейєру є ця людина. Який результат конвертується у гроші, і як давати більше результату. Як впливати на зарплату, як домовляти про збільшення доходу. Про що думає власник? Як заробляти більше, працюючи менше?
Якщо людина має фінансовий план і розуміє, як збільшити дохід на основному місцю роботи, пора переходити на левел з інвестиції.
Олексій Лейбюк – 26-річний харизматичний актор та телеведучий з Івано-Франківська.
-Що дало початок акторського життя?
З раннього дитинства подобався театр і кіно. Коли постав вибір професії, я чітко знав, чим хочу займатись у майбутньому. З малечку звикав до сцени, бальної хореографії, музичної школи, урочистостей в школі. Розумів, що акторство – це важка праця, але нічим іншим займатись не хочу. До вступу у київський виш мене готував Ростислав Держипільський. Після 5 курсу запропонував повернутись до рідного Франківська, і стати актором його театру. На той час театр вже був популярним, про нього знали в Україні і за його межами, і я без вагань прийняв його пропозицію. Ще були три роки в Київському театрі “Золоті ворота”, а в івано-франківському театрі я 4 роки, в доробку 15 ролей. Три короткометражні фільми, реклами, робота на телебаченні у прямому ефірі. Увійшов у ТОП-20 привабливих і перспективних акторів України. Маю дві режисерські роботи у театрі.
-Що б ви порадили молоді, яка не знає чим їй зайнятися і як досягти мрій?
Треба завжди мати конкретну ціль і йти до неї, і обов`язково докладати максимальних зусиль! Ми самі ковалі свого щастя! Хоча звісно, доля фарту завжди присутня.
Тетяна Самбурська – 18-річна франківська візажистка. Таня розповіла, як їй вдалося у свої юні роки відкрити власну студію.
-У якій сфері працюєте?
«Я візажистка та блогер. Люблю те, і те. Це приносить мені прибуток та велике задоволення. Раніше хотіла бути стоматологом, або юристом. Але рада, що передумала, і пішла вчитись на дизайнера. Дизайн не забирає в мене багато часу, тому якраз все встигаю. Щодо блогерства, то все почалось з відео на ютубі, які я знімала 4 роки тому. Потім перейшла на інстаграм, і от уже маю 120 тис підписників.
-Що дало початок власній справі?
У 17 років пройшла курс візажу, за який заплатили мої батьки, гроші на косметику теж дали вони. Якби не їх підтримка, то не знаю, де б я зараз була. Почала малювати вдома дівчат. Макіяж в мене коштував 100 гривень. З часом все краще і краще виходило. Але був момент, коли я на 2 місяці призупинила це все, бо не було натхнення. Після цього назбирала на свій перший стіл візажиста, поставила його вдома, та знову взялась за роботу.
-Які досягнення маєте на сьогодні?
Я думаю, і так всі бачуть, що я вже відкрила студії свою, @sambursksa_beauty_bar . Там працює класна команда. Також проводжу навчання, але через те, що я паралельно працюю в інстаграмі, викладаюсь десь на 50%. Але мені це подобається , без своєї роботи мені було б сумно».
Comedy Boys – 19-річні франківські блогери Стас та Назар, які ведуть російськомовний YouTube канал (208 тисяч підписників). У ньому розповідають про своє особисте життя та дають поради своїм підписникам.
-Спершу спитаємо, чому ви ведете свій блог російською? Якщо ви з Івано-Франківська?
Справа в тому, що спочатку ми знімали відео на українській мові, ми досягли 10000 підписників на ютубі, канал розвивався, але на той час ще не було жодного українськомовного блогера, і аудиторія у нас була ще тоді 70% із Росії. Тому, ми вирішили спробувати знімати наші відео на російській мові. Спочатку було дуже важко, акцент був ще той… Та ми старалися і з часом наш канал почав стрімко підніматися, підписники росли, а відео набирали більше переглядів.
-Яка мета вашого блогерства?
Мета нашого блогерства – розсмішити глядача, хоч інколи це «тупі» жарти, нам важлива посмішка на обличчі. І наш заробіток не зрівняється з посмішкою підписників.
-Як стати успішним блогером?
Успішним блогером може стати кожен, головне ціль і «рвати» всіх і все, щоб добитись того, чого ти хочеш. Вірити, мріяти, діяти, робити гарно цю справу – це головне для блогера! Ми змогли і ви зможете. Хоча ще багато чого і нам потрібно досягнути.
Сергій Боднарчук – 23-річний франківський фотограф, засновник мережі еспресо-барів «Sunday coffee» та проекту «Інший ти».
-Що тебе надихнуло для створення “Sunday coffee” ?
Цей проект ми відкрили у березні 2015 року. З 2010 року я займався фотографіями. І у 2014 році я поїхав працювати фотографом у Варшаву. Бо туди поїхала моя дівчина, і я також хотів себе там спробувати. Я працював там фотографом та ходив по різних фотостудіях, і зрозумів, що у іншій країні нас ніхто не чекає. Одного разу сидів у «Вконтакте» і побачив один цікавий бізнес-проект, який дуже сподобався. Вирішив спробувати. На першому занятті цього тренінгу було завдання знайти сферу, якою хочеш займатися. І побачив в інтернеті, що в Україні та країнах СНГ дуже крутих обертів набирала кава з собою. Коли я повернувся у Франківськ, я побачив, що у нашому місті вже були популярними «Street coffee» та «Best coffee». Але не було маленьких еспресо-барів, які були б потрібні людям. І ми знайшли місце, це стала площа Міцкевича, з якого все й почалося. Коли відкривав ці маленькі бари, я в каві зовсім не розбирався. Але знав і розумів одне – що цей бізнес дуже легко запустити. З цією ідеєю я поділився з другом Романом, який працював баристом. Запропонувавши йому роботу, ми разом розвивали цю ідею. Якби не він, то зараз «Sunday coffee» не було б.
-Які досягнення «Sunday coffee»?
В перший рік після відкриття бару, нам сказали, що у нас найсмачніша кава з собою. З початку бізнесу ми відкрили три еспресо-бари, для нас це дуже було великим досягненням. Також ми є в Києві, в нас найдовші черги в місті. Ми стали золотим партнером у журналі «Like». В майбутньому ми хочемо вийти на цілу Україну і це буде найбільшим досягненням».
-Не страшно було конкурувати із старшими гравцям на ринку?
Не страшно, адже хотілося показати людям, що ми можемо більше. Після нас у Франківську відкрилося багато еспресо-барів, ми раді, що їх зацікавила така ідея. Але ми знаємо ту родзинку, яка допоможе нам піднятися вище. На даний час, мене надихає результат. Навіть маленький, але приємно.