Правила догляду за шкіряним взуттям, щоб улблена пара служила багато років

Зараз якісна пара шкіряного взуття – недешеве задоволення. І як прикро стає, коли при неналежному догляді улюблені туфлі псуються. Але цього можна уникнути, якщо правильно доглядати за ним. Тому ось кілька головних правил, які допоможуть збільшити термін експлуатації вашого взуття на роки.

  1. Подбайте про вологозахист. Неважливо, купуєте ви демісезонні черевики, чи літні сандалі. Все одно, варто просочити їх спеціальним засобом, який не дозволить воді проникати всередину. Це врятує шкіру від деформації, тріщин та швидкого зношування, якщо ви ненароком потрапили під дощ чи стали в калюжу.
  2. Не сушіть мокре взуття біля опалювальних приладів. Взагалі, не варто повністю мочити взуття, щоб нього аж стікала вода. Але якщо все ж так сталось, не варто ставити його на батарею. Високі температури можуть деформувати шкіру, розмякшити клей, яким проклеєні шви, змінитись колір, а підошва може втратити амортизаційні властивості.

    Тому найкраще сушити взуття при кімнатній температурі у добре вентильованому приміщенні. А всередину покласти зім’ятих газет, щоб зберегти форму. Або використовуйте електричні сушарки, призначені спеціально для взуття. Вони забезпечують рівномірне тепло і не перегрівають матеріали.
  3. Слідкуйте за чистотою: Після кожного носіння протирайте взуття м’якою сухою або трохи вологою тканиною, щоб видалити пил і бруд. А раз на тиждень, або після сильного забруднення використайте спеціальні засоби для чищення шкіри. Не варто використовувати господарське мило чи інші агресивні миючі засоби, бо вони можуть пересушити шкіру.

    Також, можна використовувати спеціальні засоби для пом’якшення та зволоження шкіряних виробів. (Можна одразу і сумочку натерти)
  4. Правильно зберігайте: Якщо не плануєте найближчим часом взувати пару, краще сховати її до шафи. Найперше – почистіть взуття. Бо застарілий бруд буде значно важче відмити. Вставсте всередину формотримачі, або просто напхайте паперу, складіть в коробку та сховайте в шафу подалі від джерел опалення.
  5. А якщо це спавді ваша улюблена пара, віддавайте її час від часу до спеціаластів, де вам зможуть якісно відчистити забруднення, відполірувати шкіру, змінити підошву і відновити вигляд.

banner