Ryanair, МАУ, SkyUp та Wizz Air призупиняють виконання своїх рейсів! Як повернути кошти.

Авіакомпанії МАУ та SkyUp призупиняють рейси, Ryanair і Wizz Air скасовують більшість сполучень!


Внаслідок стрімкого поширення коронавірусу COVID-19 на початку 2020 року багато країн світу обмежили в’їзд для іноземців та повністю чи частково заборонили регулярні авіаперевезення, пише lowcostavia.

Україна з 17 березня призупинила регулярні авіарейси, ЄС прийняв рішення закрити кордони для іноземців на 30 днів.

Загальні поради

Перед зверненням для зміни дати подорожі чи повернення коштів варто переконатися, що ваш рейс справді скасовано. Для цього потрібно увійти у свій кабінет на сайті авіакомпанії чи агенства і перевірити статус бронювання.

Важливо! Якщо ваш рейс не відзначений як скасований, то не спішіть з поверненням коштів, оскільки авіакомпанія може здійснити повернення за загальними умовами тарифу.

Також радимо не спішити зі зверненнями до авіакомпаній, якщо у вас рейс не в найближчі дні. Зараз надходить величезна кількість звернень і на обробку запитів потрібно значно більше часу, ніж зазвичай (до кількох днів). Простіше буде звернутися за кілька днів чи тижнів.

Якщо у вас рейси на початку квітня, то у більшості авіакомпаній вони ще не скасовані, варто просто зачекати коли авіакомпанія сама їх скасує. Тим більше нема потреби прямо сьогодні вимагати повернення за рейси у травні чи пізніше.

Ryanair

Протягом минулого тижня поширення вірусу Covid-19 та пов’язані з ним урядові обмеження на поїздки, багато з яких були введені без попереднього повідомлення, мали суттєвий і негативний вплив на розклади рейсів всіх підрозділів Ryanair Group (Lauda, Buzz, Malta Air, Ryanair).

Ірландський лоукостер Ryanair призупинить 80% рейсів цього тижня, а після 24 березня планується майже повна зупинка виконання регулярних рейсів.

  • з 18 березня до 24:00 години 24 березня авіакомпанії Ryanair Group скоротять графік польотів більш ніж на 80%.
  • з 24 березня Ryanair планує припинити виконання майже усіх рейсів, за винятком незначної кількості сполучень між Великобританією та Ірландією.

Актуальну інформацію можна знайти на сторінці Travel Updates на офіційному сайті.

Повернення коштів чи зміна маршруту 

Якщо ви придбали авіаквитки на скасований рейс, працівники компанії зв’яжуться з мами засобами електронної пошти та SMS, та ознайомлять з інструкцією по поверненню коштів, зміні дати чи напрямку.

Для зміни дати вам потрібно увійти у свій профіль і здійснити зміну дати подорожі.

З поверненням коштів зараз виникають технічні проблеми у більшості клієнтів компанії. Стандартні кнопки для повернення коштів не працюють, тож можна спробувати заповнити форму “Отримати компенсацію” що розміщена на сторінці з детальним описом маршруту. На жаль, при відправленні цієї форми з великою ймовірністю виникне помилка.

Також можна спробувати звернутися в онлайн чат авіакомпанії (час очікування може бути більше години).

Важливо! Зараз надходить величезна кількість звернень до авіакомпанії і всі запити обробляють дуже повільно. Якщо у вас скасовані квитки не у найближчі 2-5 днів, то відкладіть звернення в службу підтримки і зачекайте кілька днів, коли робота серверів Ryanair налагодиться.  

Wizz Air

З 00:00 годин 17 березня до 3 квітня 2020 року авіакомпанія Wizz Air призупинить виконання усіх рейсів до України в обидві сторони. Такі дії авіакомпанії пов’язані з рішенням України про закриття кордону та припиненням регулярних авіасполучень з метою сповільнення розповсюдження коронавірусу.

Лоукост Wizz Air запустив автоматичний процес повернення коштів за скасовані рейси.

Якщо у вас авіаквитки на скасовані рейси після 18 березня, то на ваш рахунок WIZZ автоматично зарахується 120% від початкового тарифу квитка. За ці гроші ви можете придбати квиток або послугу Wizz Air протягом наступних 24 місяців.

Якщо ви хоче отримати повне відшкодування коштів за заброньований рейс, то вам потрібно додатково звернутися в авіакомпанію пізніше. Ви отримаєте кошти за квиток у розмірі 100% від тарифу на картку чи за допомогою банківського переказу. До 14 квітня Wizz Air відключив форму реєстрації запитів на сайті через зростання звернень у кілька десятків разів.

SkyUp

З 17 березня Україна закриває пасажирське авіасполучення. Ті, у кого заброньовані вильоти з України на дати, що припадають на період заборони, зможуть перенести їх на більш пізній термін або скасувати квиток відповідно до умов тарифу.

Що з пасажирами, які придбали квиток за кордон на період дії заборони на пасажирські авіаперевезення

Пасажири SkyUp, які придбали квитки за кордон на період дії заборони, зможуть їх перебронювати на більш пізні дати. Точний оновлений графік авіаперевізник зможе надати пасажирам після відновлення авіасполучення.

Пасажири, які мають квитки на рейси в період дії закриття авіасполучення, можуть ухвалити рішення щодо зміни дати протягом року від дати вильоту першого рейсу, вказаного в авіаквитку.

Також за пасажирами залишається право скасувати свій квиток.

Що з поверненням коштів за квитки за кордон, придбані на період дії заборони

У разі скасування квитка повернення коштів здійснюється у відповідності до тарифу. Для скасування квитка необхідно:

  • направити запит на електронну пошту letstalk@skyup.aero, якщо квиток придбано на сайті авіакомпанії;
  • звернутися за місцем бронювання квитка, якщо квиток придбано через агентську мережу авіакомпанії.

Чому відповідь на запит інколи доводиться чекати довше, ніж хотілося б?

На жаль, через великий обсяг запитів час на їх обробку збільшується. Але не хвилюйтеся: SkyUp розгляне кожен запит і обов’язково надаcть вам відповідь.

МАУ

Виконуючи розпорядження Уряду про тимчасове обмеження перетину державного кордону, спрямоване на запобігання поширенню на території України вірусу COVID-19, авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України» припиняє виконання регулярних рейсів по всій міжнародній мережі попередньо на період з 00 годин 00 хвилин 17-го березня по 31 березня 2020 року.

Оскільки термін карантину, встановлений Урядом України, попередньо триватиме по 3 квітня 2020 року, пасажирам, які планують подорож після 31-го березня, необхідно слідкувати за змінами в розкладі та статусі рейсів на сайті авіакомпанії.

У період тимчасового обмеження авіасполучення державою доступні такі можливості:

  • один раз безкоштовно змінити дату подорожі(після 31 березня 2020) без оплати штрафних санкцій за тим самим маршрутом і в обраному класі бронювання в рамках терміну дії авіаквитка. У разі відсутності місць в обраному класі на нову дату подорожі, чи ж зміні тарифних умов за сезонністю тощо, пасажирам пропонується сплатити різницю в тарифі.
  • для повернення вартості невикористаного авіаквитка необхідно направити запит через форму зворотного зв’язку, якщо авіаквиток придбано на сайті авіакомпанії чи в контактному центрі або ж власних касах, вказавши паспортні дані пасажира, а якщо квиток придбаний через агентську мережу тоді потрібно звернутися за місцем бронювання авіаквитка.

Якщо рейс скасовано, пасажирам не потрібно самостійно анулювати бронювання, система скасує їх автоматично, без застосування штрафних санкцій.

Більш детально дізнатись про зміни можна на сторінці авіакомпанії.

banner

Залишити відповідь