Що повинно зберігатися у вашій аптечці?

Якщо ми заглянемо в аптечку, що ми там можемо виявити? Прострочені рецепти? Медикаменти, яким протипоказана вологість? Ось думка фахівців.

Парфуми

Зазвичай духи мають тривалий термін зберігання. “Часто запашне масло розчинено в алкоголі і тому не псується навіть, якщо протягом довгого часу знаходиться в такому вологому середовищі, як шафка-аптечка”, пояснює доктор Філіп Хаген, керівник відділення профілактичної медицини в клініці Майо.

Пінцет

Розсудіть самі. Ви вищипуєте врослі волоски пінцетом і підстригаєте нігті на ногах манікюрними щипчиками. Чи варто зберігати їх поруч з ватними кульками і паличками? “Щоб уникнути поширення мікробів і бактерій краще зберігати кожен предмет в окремому пластмасовому футлярі”, – радить доктор Хаген. До і після використання він рекомендує мити манікюрні щипчики, пінцети і ножиці мильною водою і дезінфікувати спиртом, якщо ви ненароком вкололися або порізались до крові.

Креми

А ось для зберігання кремів і лосьйонів, включаючи приготовані за рецептом, аптечка – саме відповідне місце. Якщо кришечки щільно закручуються, ці продукти довгий час не втрачають своїх якостей”, – говорить Ніл Шульц, дерматолог з Нью-Йорка. – Можна навіть не звертати великої уваги на термін придатності. Якщо немає змін у кольорі, консистенції або запаху даного продукту, спокійно продовжуйте ними користуватися”, – пояснює доктор Шульц.

Зубна щітка

«Ви здивуєтеся, але зубні щітки краще зберігати у шафці, а не на раковині», – говорить доктор Хаген. Вони не так швидко будуть сохнути, зате на них потрапить значно менше мікробів, якими насичене повітря у ванній кімнаті.

Ліки

Як не парадоксально, якраз ліки, що відпускаються за рецептом і наявні у вільному продажу, не повинні зберігатися в аптечці.
“Аптечка у ванній – найгірше місце для зберігання ліків через високу температуру і вологість, які сприяють швидкому псуванню медикаментів і значно зменшують їх ефективність,” – пояснює Джо Гредон, фармаколог і співавтор книги Top Screwups Doctors Make and How to Avoid Them (“Головні лікарські помилки і як їх уникнути”). Зберігайте свої ліки в прохолодному, сухому місці, не доступному для дітей.

Протизаплідні засоби

Доктор Гредон вважає, що не варто особливо турбуватися про зберігання в аптечці протизаплідних засобів, оскільки вони продаються в пластиковій упаковці, яка надійно захищає їх від високої температури і вологості. Те ж саме стосується ліків, які ви приймаєте регулярно. Вони не встигають зіпсуватися.

Джерело : ukrhealth

banner

Залишити відповідь