Що робити, якщо залив замість дизеля бензин: можливі ризики і вирішення проблеми

Часто трапляються випадки, коли автовласник помилково заливає невірний тип пального, наприклад, бензин замість дизеля.

Так робити не можна, тому що це принципово різні продукти. І справа не лише в ціні, адже талони на пальне дозволяють економити в будь-якому разі. Розберемось, що буде, якщо в дизель залити бензин.

Чому це важливо

При перегонці нафти утворюються такі продукти:

  • мазут;
  • бензин;
  • газ;
  • дизель.

Кожна з речовин має унікальні фізико-хімічні властивості, не схожі один на одного. Вони мають різну кількість домішок і щільність, тому жоден двигун не зможе працювати на невідповідному пальному.

Якщо залили дизель замість бензину

У бензиновому двигуні температура згоряння зазвичай набагато менше, ніж в дизельному. Через це пальне буде згоряти не повністю, виділяючи велику кількість їдкого газу. Дизель просочується в картери через циліндри, через що моторна олива дуже швидко стає непридатною до використання. Щойно залишки бензину буде витрачено, двигун припинить роботу.

Як наслідок, доведеться проводити повний огляд і ремонт циліндро-поршневої системи, промивку інжекторів, заміну паливного фільтра і навіть повну заміну оливи. Природно, ніхто не бажає зайвих витрат, особливо враховуючи, скільки доведеться заплатити. Однак у власників карбюраторних бензинових двигунів є шанс уникнути неприємностей, тому що такі агрегати менш чутливі до солярки.

Якщо залили бензин замість дизеля

Бензин кардинально відрізняється від дизеля, перш за все температурою горіння і характеристиками теплопровідності. Дизельний двигун якийсь час зможе справлятися з несподіваним навантаженням, через що водій не скоро відчує підміну пального. Однак потім двигун починає дуже сильно перегріватися, і в окремих випадках навіть частково руйнуватися. Тому завжди варто вчасно реагувати на показники приладової панелі і прислухатися до ходу автомобіля після заправки.

Що робити, якщо виявлено заміну пального

У баку машини завжди залишається невелика кількість «потрібного» пального – бензину або дизеля. Тому нерідко водії не помічають підміни до тих пір, поки пошкодження не досягають критичної межі. Якщо Ви помітили помилку ще на заправці, ні в якому разі не починайте рух – це вбереже машину від непоправних наслідків.

Якщо помилка з’явилася з вини заправки, можна вимагати від адміністрації відшкодування збитку і виправлення ситуації. Як правило, великі компанії бережуть свою репутацію та йдуть назустріч клієнту. Тоді фірма негайно викличе механіків, які приберуть неправильно залите пальне і промиють бак. Зазвичай на це потрібно не менше 4 годин. Вам можуть також запропонувати заправляти авто безкоштовно через нанесену шкоду.

Якщо ж власник заправлявся сам, навпаки, доведеться оплачувати буксирування в СТО. Там ремонтники зіллють непотрібне пальне, що потрапило всередину, і промиють бензобак. Для бензинових авто дуже важливо, щоб в баку не залишалося навіть невеликої кількості паливної рідини не того типу. А дизельні мотори не так чутливі, якщо додати трохи бензину. Насправді домішки нерідко зустрічаються в самому дизельному паливі, а деякі автовласники самі змішують бензин з дизелем зимою, щоб отримати зимове ДП з літнього.

Вартість ремонту залежить від ряду факторів. Швидко звернувшись за допомогою, можна знизити ці витрати до мінімуму. Але якщо власник залив трохи бензину в дизель, нічого страшного не трапиться.

Приємного у ситуації мало. Невідповідне пальне може завдати автівці серйозних проблем, аж до пошкоджень, які неможливо полагодити без заміни основних деталей. Важливо бути дуже уважним, коли заправляєш авто самостійно, та контролювати дії заправника на АЗС.

banner

Залишити відповідь