Що їсти, аби швидше впоратися із стресом і тривогою

Впоратися з почуттям постійного неспокою і стресом добре допоможуть деякі продуки.

Про це пише Ukr.Media.

Овочі

Овочеве харчування дає нам можливість зменшити ризик розвитку підвищеної тривожності. А якщо так, то дуже важливо, щоб овочі і взагалі рослинні продукти були базою нашого харчування.

Гіркий шоколад

Допомагає поліпшити настрій завдяки тому, що він сприяє підвищенню рівня триптофану і серотоніну. Рекомендується, щоб був без домішок і зайвої теплової обробки.

Насіння льону

Є одним з продуктів з найбільшим вмістом магнію (392 мг на 100 грамів). Його позитивний вплив на травлення (у 100 грамів насіння міститься 27,3 грама клітковини) і вміст білка (18,29 грама) роблять це насіння відмінними ліками проти стресу.

Горіхи

Між прийманнями їжі необхідно робити вибір на користь корисних перекусів, що насичують. Горіхи — непоганий варіант перекусу, що сприяє втамуванню голоду і запобігає переїданню під час основного приймання їжі.

Банан

У 100 грамах цього фрукта міститься 3,4 грама клітковини, що сприяє нормальній роботі кишківника, яка часто порушується через тривогу. У ньому також міститься 38 мг магнію, який сприяє розслабленню м’язів.

Лосось

Багата на білок риба допомагає нам підтримувати здорову дієту, необхідну для гарного психічного здоров’я. У 100 грамах лосося міститься не лише 18,4 грама білка, але й Омега-3, яка сприяє гарному настрою.

Насіння соняшника

Насіння соняшника містить мінерали, які сприяють зниженню окисного стресу. Одним з них є магній, який розслабляє м’язи та нерви. Крім того, високий вміст клітковини допомагає нам регулювати травлення, ритм якого часто змінюється саме через стрес.

Цілозернова паста

Відчуття насичення — головна зброя проти стресу, яку ми можемо виявити у їжі. З цієї причини макарони з цільної пшениці є одним з кращих харчових продуктів. Крім того, цей тип макаронних виробів містить 143 мг магнію і 11,5 грамів клітковини — усе це є необхідним для боротьби з тривогою.

Курятина

Пісне м’ясо є джерелом корисних білків і основою здорового харчування. Курятина допомагає нам уникнути занепокоєння у короткостроковій і довгостроковій перспективі. У 100 грамах такого м’яса міститься 19,9 грама білка і 19 мг магнію.

Сочевиця

Знизити рівень занепокоєння в організмі нам допомагає відчуття насичення після їжі. З цієї причини необхідно їсти бобові. Сочевиця може стати одним з кращих варіантів, бо вона є “найлегшою” з бобових, які часто ускладнюють травлення.

Насіння гарбуза

Якщо говорити про продукти, багаті на магній, який допомагає розслабити м’язи, що необхідно для зниження стресу, гарбузове насіння є абсолютною знахідкою. У 100 грамах насіння гарбуза міститься 592 мг магнію.

Апельсини

Завдяки вмісту клітковини (у 100 грамів апельсинів — 2 грами), вітаміну С (50 мг) і глюкози, що є корисною заміною цукру.

Яйця

Білки є основою здорового харчування. Тому необхідно включати яйця у свій раціон. У 100 грамів яєць міститься 12,5 грамів білка.

Насіння чіа

Як і насіння льону, насіння чіа має особливі властивості, які допомагають заспокоїти нерви. Хоча магнію у ньому менше, ніж у насінні льону, у ньому ідеально поєднуються клітковина, антиоксиданти, кальцій, білки і Омега-3.

Вода

Крім того, що для здоров’я необхідно уникати зневоднення, вода також притупляє голод, наповнюючи шлунки і створюючи тим самим відчуття насичення.

banner

Залишити відповідь