Школа без стресу або як полегшити адаптацію для першачків? Поради франківської дитячої психологині

Перше вересня – особливий день для першачків і їх батьків. З цього моменту вже не буде, «як колись». Розпочинається етап дорослішання, становлення особистості та сепарації вашого малюка. Дехто з перших днів легко вливається в шкільний колектив, а для інших цей процес проходить складніше.  Тому ми звернулись до Антоніни Максимців, дитячої психологині, щоб максимально полегшити адаптацію до школи для нас і наших школяриків.

 – Найперше, готуйтесь заздалегідь. Перейдіть  поступово на аткий графік дня, якого будете дотримуватись в школі. Починайте раніше лягати спати та прокидатись. Невиспана дитина, яка починає ранок із поспіху і метушні значно важче пройде процес адаптації.

 – Проговоріть з дитиною, як діяти в новому середовищі. Поясніть, до кого можна звернутись у разі виникнення будь-якої проблеми, як реагувати на ті чи іншиі ситуації. Так ваш школярик почуватиметься безпечніше і зможе швидше розслабитись.

 – Переконайтесь, що рівень готовності достатній. Тут і про інтелектуальні знання, і про емоційну стабільність. Це важливо, щоб дитина почувалась комфортно в новому класі і не соромилась, що чогось не знає чи не встигає за іншими. Звісно, рівень засвоєння інформації у всіх діток різний, і шкільна програма це передбачає. Але варто ще перед початком навчання провести підготовку.

 – Проявіть терпіння. Дитині може бути складно спочатку (адаптація триває всередньому 5-7 тижнів). Будьте терплячими та люблячими батьками. Будіть дитину в спокійному тоні, перед школою побажайте їй успіху, зустріньте з уроків з посмішкою. Не нарікайте на дитину, навпаки, намагайтесь більше хвалити дитину, навіть за малі перемоги!

 – Не перенавантажуйте дитину. Якщо потрібно, обмежте на певний час додаткові заняття та позакласну роботу, не вимагайте виконання всіх завдань одразу. Дозвольте дитині відпочити та розслабитись після уроків.

 – Не дозволяйте рівню успішності та поведінці в школі зіпсувати ваші стосунки з дитиною. Пам’ятайте, що всі проблеми можна вирішити, завдання виконати, а зламане – полагодити. Ніякі шкільні проблеми не варті того, щоб батьки втрачали звязок і довіру зі своїми дітьми. На майбутнє це призведе лише до ще більших проблем.

Любіть свого школярика і разом ви зможете подолати будь-які труднощі!

banner