Езотерики у Франківську: хто вони і як працюють?

Карти Таро, Ретроградні Меркурії та непропрацьовані чакри заполонили мережу Інтернет.  Раніше ця тема була чимось далеким, магічним і надприроднім, а зараз має значний інтерес і прихильність авдиторії. Та популярність новомодної духовності, чи правильніше «езотерики», є все ще незрозумілою для загалу. Що це насправді таке, навіщо потрібне, і чи є в Івано-Франківську такі експерти? 

Журналістка Огого знайшла трьох місцевих «езотериків», поспілкувалась з ними, для того, щоб знайти відповіді на головні запитання і дати вам можливість дізнатись більше про це явище.

Знайомтесь: Яна– астролог і таролог родом із Херсону, та вже з літа 2022 живе і працює на Прикарпатті;

Роман – таролог родом з Франківщини, сам називає себе «одним із перших мейнстрімерів Таро в Івано-Франківську»;

Та франківка Оля – духовний провідник, спеціалізується на цвяхотерапії з Дошкою Садху та психосоматиці.

Для героїв маємо типові запитання – на них отримали нетипові відповіді.

Що таке езотерика простими словами і чи варто її боятися широкому загалу?

Всі троє з упевненістю відповіли: «Езотерики боятися не треба!». Але цілком зрозуміло, чому так сталося. У людей вона асоціюється з містикою, в гіршому випадку з «Битвою Ексрасенсів»; для віруючих людей це щось грішне. На телебаченні існує багато програм, що викривлено транслюють мету, роботу і сенс цієї сфери, кажуть герої статті.

Яна: «Тому для людей езотерики –  це образ бабки з трьома хустинами на голові, яка дивиться у магічну кулю і спілкується з померлими. А насправді задача езотерики – пізнати людину і допомогти їй. Для мене езотерика – це сукупність духовних знань, що пов’язані з вивченням людини: її призначення, карми, життєвого шляху. Інструменти для знайомства з твоєю душею. З нею можна вирішувати як щоденні, побутові, так і глобальні, моральні питання.»

У Романа ж є власне влучне визначення езотерики: «фаст-фуд в сфері психології». Він пояснює це тим, що коли ми йдемо до психолога, то розуміємо, що це буде довготривала співпраця і терапія, а езотерика дає нам відповідь тут і зараз. 

Оля назвала езотерику знаннями про Всесвіт, про себе, як комунікувати із собою і створювати власний світ.

Цікаво, що Яна відділила астрологію від езотерики:

«Астрологія більше схожа на математику, бо ми використовуємо конкретні дані, цифри, градуси. Тож це як наука. А мій інший інструмент, Таро – працює з нашим енергополем. Засноване на символізмі, воно є конкретно езотеричним.»

Підсумовуючи сказане, складається враження, що езотерика дуже тісно пов’язана із психологією. Експерти відповіли, що в ній справді є психологічний елемент, бо обидві направлені на самопізнання та вирішення внутрішніх проблем. Але психологія це науково-підтверджений метод, що вивчає людину і на біологічному рівні, а езотерика це духовні вчення, де в роботі використовують інтуїцію та емпатію.

Роман: «Езотерика – духовний присмак психології».

Езотерична освіта: цьому потрібно вчитись, або ж має бути певний «дар»?

Яна: «Я за освітою вчитель англійської, німецької мови та зарубіжної літератури.  Мені ніякий дар не передався, я все розвивала сама. І це не дар, а знання та навички. Я закінчувала курси астрології, добре розбираюсь в психології і в майбутньому маю намір здобути психологічну освіту.»

Роман – дипломований кухар, вчився у Бурштинському торгівельно-економічному коледжі . До Таро прийшов самостійно, спочатку вивчав всю доступну в інтернеті інформацію, та після того як зрозумів, скільки «води» та псевдоезотерики потрібно фільтрувати – пішов на курс по Таро. Він підкреслює, що зараз дуже багато «інфоциганів», які паразитують на езотериці.

Роман: ««Дар» – це вигаданий, нав’язаний наратив, тому що раніше езотерика була чимось з розряду надприроднього, тож щоб ніхто туди не ліз, почали говорити, що потрібен дар.»

Якщо ж Таро – це не надприроднє, звідки вам приходить інформація, коли ви розкладаєте карти? Як дізнаєтесь правду?

Роман: «А я сам не знаю звідки (сміється). Весь прошарок інформації, який ми повинні зараз знати, він закладений в нашому енергетичному потенціалі і карти якраз зчитують цю інформацію і потенціал твоїх подальших дій. Це теорія рандому, при чому дуже правдивого рандому. Наче таро розробляли якісь математики. Інформація береться звідкись, поки що це достовірно ні для кого невідомо.»

Оля вважає навпаки. Вона впевнена, що дар живе у кожній людині, його просто потрібно розкрити:

«Слід зазирнути у дитинство: можливо його блокували, а у когось є приклад із дитинства. Наприклад у мене бабуся була знахаркою, тому пощастило не мати негативних упереджень. Але комусь з дитинства кажуть, що езотерика «від диявола». Насправді кожна людина здатна відчути і працювати з тонкими матеріями, просто вони бояться в собі це розвинути.»

На її думку, найкраща езотерична освіта – безпосередня практика. Оля проходила курси в духовних школах, та в них насправді було багато «води», тому власний досвід став найкориснішим.

Якою є робота з клієнтами та з якими запитами вони найчастіше звертаються?

Головні інструменти Яни – ноутбук з сайтом-астропроцесором, де вона вираховує гороскоп людини і власні знання, які його розшифровують. Алгоритм простий: звертається клієнт із певним запитом, астролог бере дані його народження (дата, час і місце), складає гороскоп і працює з різними його елементами. З Таро ще простіше, беремо карти і дивимось прогноз на конкретний термін, наприклад «Як до мене буде проявлятись певний хлопець». Для розкладу потрібні лише фото та імена людей.

Роман: «Зараз всі будуть в шоці, тому що більшість людей так уявляють рутину езотерика – перед кожним розкладом слід зробити ритуал з бубном, оббігти 9 кіл навколо квартири, запалити 500 шалфеїв – я такого не роблю. Бо Езотерика це не магія, як нам нав’язували, це така сама рутинна робота. Єдине що, я не можу працювати з картами коли емоційно виснажений, бо розумова та емоційна праця вимагає багато сил і концентрації. Передрозкладних ритуалів немає.»

Він наголошує, що старомодне уявлення про езотериків, в якому люди приїжджають до них додому, привозять подарунки як плату за гадання є невірним. Зараз все благополучно перейшло у діджитал-сферу, онлайн набагато простіше працювати з клієнтами.

Ольга у своєму підході дуже індивідуальна, елементи сеансів залежать від характеру людини та останніх подій в житті. Стабільним є лише правила безпеки та стерильності при роботі з цвяхами. Та це фізичний фактор, в духовному немає типовості.

Трьома найчастішими запитами виявились, звичайно ж, особисте життя, гроші та питання емоційного стану, як правило негативного. В контексті грошей багатьох цікавить самореалізація, наприклад завдяки Таро і Астрології можна побачити, де краще будуть йти заробітки: в наймі або на своєму бізнесі, а також можна конкретизувати найприбутковішу сферу для роботи.

Роман: «Багато людей, які до мене звертаються, дуже розгублені і їм потрібна крихта надії, мотивації.»

Правдивий гороскоп

До слова, в астрології також існує гороскоп, але це не стереотипний прогноз кожного ранку на радіо, до якого ми всі звикли. Пишуть їх некомпетентні люди для розваги авдиторії, таким чином дискредитуючи астрологію, пояснює Яна.

«Є таке поняття, як Натальна карта – це знімок зоряного неба в момент народження людини, в ній все базується на планетах, знаках зодіаку. Кожна планета відповідає за певну сферу життя, і в залежності від того,  в якому вона стоїть знаці, домі і градусі – визначається характер людини, її таланти, здібності, внутрішні конфлікти. Можна визначити тему, в якій людині щаститиме, кризові і проблемні сфери. Це і є персональним гороскопом на все життя.», – пояснює Яна.

Відгуки клієнтів та ставлення до скептиків

Найкраще оцінити правдивість езотерики можуть лише позитивні відгуки клієнтів. Яна поділилась, що 80% її клієнтів є постійними:

«Якби інструменти не працювали, люди б до мене не повертались. Більше того, половина нових клієнтів приходять до мене за рекомендацією.»

Прогнози на Таро, за відгуками, збуваються у неї на 95%. Є речі, що не програються, бо Таро, за її словами, це не про передбачення долі. Доля є мільйоном сценаріїв, які можуть розвиватись по-різному, в залежності від вибору людини і Таро показує найбільш вірогідний сценарій.

«Питання «Скільки буду дітей?» і «Коли я помру?» я не дивлюсь, бо це не можна передбачити за допомогою езотерики, також не дивлюся питання здоров’я, тому що це є особистою відповідальністю людини.»

Щодо великого скептицизму до її роботи, Яна говорить, що езотеричні системи знань існують століттями, незалежно від того – вірять у них, чи ні. На початку їй було важливо доводити людям правдивість, зараз вона розуміє, що у цьому немає сенсу.

«Найбільш показовою є для мене ситуація з моїм татом, який не вірить абсолютно ні в що. Був момент, коли я на таро побачила один його секретик. Після цього він мені сказав більше не дивитись (сміється)

Навіть коли раніше її сім’я була налаштована скептично і говорили, що вона займається дурнею, та згодом як тільки в житті поставав важливий вибір, вони звертались до неї за езотеричною допомогою.

Роман: «Я працюю лише з людьми, які дійсно хочуть щось змінити у своєму житті, і вони йдуть з конкретним запитом. Та були випадки, коли клієнти після розкладів залишали відгук, що раніше були скептиками до Таро, але розклад їм настільки зрезонував, що вони почали вірити.»

Оля вважає, що скептики ніколи не прийдуть до неї на практику. Обирає людина цей шлях або ні – це однаково чудово. 

«У мене є багато людей в оточенні, що взагалі не дотичні до цієї теми і близько, і я поважаю їх вибір. Але часто ставалося, що хтось із них переглядав свої погляди на життя, цікавились цим більше, згодом ставали на цей шлях. Але цвяхи точно не той інструмент, до якого прийдуть просто переконатись.»

Чому езотерика важлива?

Яна та Ольга не вважають, що кожен повинен вивчати себе через духовність та езотерику, кожен обирає для себе найефективніший метод. Але їх робота справді важлива, бо вона елементарно допомагає людям вирішити їх проблеми: 

Яна: Частим відгуком на мою роботу є  «Я працюю 3 місяці з психологом і не можу зрозуміти, яка причина мого депресивного стану, а з точки зору астрології ми це зрозуміли одразу». І далі я відправляю клієнта знову в терапію для роботи з цим. Астрологія – це як сканер, але не чарівною паличкою, а математичними розрахунками, аби людина пізнала себе і ефективно будувала своє життя.»

Оля: «Дошка Садху це дещо трохи специфічне. Не може інструмент підходити всім, у мене були клієнти, яким не «заходили» цвяхи і це нормально, це не говорить нічого ні як про мене, так і не про людину, і про інструмент.»

Для Ольги важливо допомогти клієнту віднайти своє власне «Я», і довіра її клієнтів і надає роботі цінності.

Роман не любить навіювати міфів щодо своє роботи. Для нього Таро це аналіз з присмаком передбачень:

«До таролога потрібно звертатись, бо ти отримуєш відповідь тут і зараз, не потрібно розкопувати речі довгими місяцями з психотерапевтом.»

Як бачимо навіть серед трох місцевих фахівців, езотерика є багатогранною, а кожен спеціаліст, як виявилось, індивідуальний у своєму підході. Що стало ясним точно – езотерика набагато приземленіша, ніж здається. Принаймні, у випадку з франківськими практиками.


Текст Аліни Стогорнюк

banner