То механіка чи автомат? Франківський автоінструктор розвінчує міфи про коробки передач

«Вчитись їздити на механічній коробці передач чи краще обрати автомат?» – питання, яке задають собі всі майбутні водії, які планують вступити до автошколи.

Ця тема вже обросла багатьма міфами та стереотипами, тож ми вирішили спитати в Сергія Ляховченка – інструктора франківської автошколи, який варіант краще обрати та на що треба звернути увагу.

-Кажуть, що справжні автомобілісти їздять лише на механіці, автомат то для аматорів, це правда?

-Сто відсотків це не так. Без різниці на якому авто ви їздите, бо водіння – це взаємодія, а не лише навичка перемикати передачі.

-Чи справді автомобілі на автоматі значно затратніші, ніж на механіці?

-Частково це так. Вони трохи дорожчі на ринку і в обслуговуванні. Але це не критичні суми. Раніше справді, ремонт машини на коробці автомат коштував дуже дорого. Їх було мало, відповідно і майстрів, які могли відремонтувати було мало, проблемніше було знайти необхідні запчастини. Зараз же такі машини поширені, на кожному порядному СТО знайдеться майстер, що зможе допомогти.

– Автоматична коробка передач – не надійна?

-Не можу так сказати, все залежить від технічних характеристик машини, обслуговування і стилю водіння Якщо дотримуватись правил експлуатації, вчасно проводити техогляд, не збирати всі ямки на дорозі, то будь-яке авто буде вам служити вірою і правдою.


-Як зрозуміти, яку краще машину обрати для себе?

-Найперше треба визначитись, де найчастіше ви будете їздити. Бо і в коробки автомат, і в механіки є свої плюси і мінуси.Наприклад, перевагами автомата є легкість в керуванні, комфорт на міських вулицях, водій може краще сконцентруватись на керуванні, але водночас вони дорожчі, трохи збільшується витрата палива, деякі водії вважають, що автоматична коробка передач забирає від них контроль над автомобілем.Так і в механічній коробці передач є перевагою економність автомобіля, простота ремонту та всепрохідність, проте процес керування складніший, відповідно і навчання важче, водії-початківці частіше стресують за кермом такого авта.

Якщо ви плануєте їздити бездоріжжям, ґрунтовими дорогами, я б радив придивитись до машини з механікою, але якщо авто треба для міста, на недовгі дистанції, часті зупинки в трафіку, набагато комфортніше буде їздити на автоматі. 

banner