ТОП-10 виступів на TEDx в Івано-Франківську
У суботу, 30 вересня, відбудеться конференція TEDxIvanoFrankivsk 2017.
У залі “Арена-Центру” очільниця міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун, видатні композитори Роман Григорів й Ілля Разумейко, мандрівник Богдан Логвиненко та інші натхненні спікери говоритимуть про “Силу розуму”.
А зараз OGOGO.IF.UA пропонує добірку виступів на TEDx в Івано-Франківську в минулі роки.
Як відомо, TEDx – це локальні конференції, що проводяться в різних містах і країнах світу для поширення ідей щодо вдосконалення суспільства. Цей рух був заснований у 90-тих роках у США.
Петро Порошенко: “Що саме потрібно Україні сьогодні?”
Перший TEDx в нашому місті провели у жовтні 2013-ого. Цікаво, що це все відбувалося за місяць до “Євромайдану”.
Спікери міркували на тему “Що потрібно Україні сьогодні?” Свою відповідь на це питання спробував дати і теперішній президент України.
“Треба змінити ставлення до влади, треба ставитися до неї так, як роботодавець. Бо це народ України наймає чиновника, бюрократа, депутата, мінстра, президента. І треба ставити перед ними завдання, які вони мають виконувати”, – говорив тоді Петро Порошенко.
Наталя Соколенко: “Найкращий вибір”
На цій же конференції виступала відома журналістка Наталія Соколенко. Вона розповідала, про громадські медіа, які в цей період тільки починали свою роботу в Україні. Пояснювала, чому це найліпший вибір як для журналістів, так і для глядачів.
Андрій Садовий: “Як збудувати місто, в якому хочеться жити?”
Ще одним спікером тоді був міський голова Львова Андрій Садовий. Він розповів про головні принципи, які використовує у своїй роботі такі, як “вчитись”, “бути потрібним”, “любити людей”. Також про те, як вони допомогли розвинути Львів.
Несторівська група: “Як створити візію для країни”
Наступний TEDxIvano-Frankivsk пройшов уже в 2015-ому під лозунгом «Від минулого до майбутнього».
Своєю концепцією розвитку України поділилися відомий історик Ярослав Грицак, колишній дисидент Мирослав Маринович, публіцист Орест Друль, експерт із стратегій Євген Глібовицький, які входять до “Несторівської групи”.
У виступі йдеться про те, що українська нація вже сформована, але її треба модернізувати, потрібні реформи.
Севгіль Мусаєва-Боровик: “Хайтарма. Національна ідентичність кримських татар”
Журналістка, головна редакторка “Української правди” Севгіль Мусаєва-Боровик розказала привернула увагу до кримсько-татарського питання. Вона розповіла історію свого народу через історію своєї родини.
Олег Левченко: “Невідворотність електронного уряду”
Про те, що таке електронне урядування розповідав Олег Левченко, експерт з цього питання. Він розказав, чому електронне урядування – не панацея для країни, а інструмент для кожного громадянина та стандарт, який дає можливість будувати суспільство. А також поділився досвідом Вінниці з впровадження електронних сервісів.
Христина Косик: “Не можна стати ким ти хочеш, залишаючись ким ти є”
У 2016 році TEDx Ivano-Frankivsk відбувся у жіночому форматі. «Будь собою» – таким був лозунг події.
Перша спікерка Христина Косик, представниця компанії SoftServe та співзасновниця Nail Factory, заявила, що питання “ким я себе бачу через 10 років? – це ментальна пастка. Адже світ занадто швидко змінюється і професій, які з’являться через 10 років, зараз просто не існує.
“Я, як особистість, можу в будь-який момент свого життя займатися тим, чим я хочу”, – наголосила Косик.
Вікторія Єсауленко: “PR придумали жінки”
Найвеселішою лекцією на минулорічному TEDx була та, яку виголосила Вікторія Єсауленко, експертка з маркетингу, бізнес-тренерка, колумністка Forbes Woman Ukraine. Вона розповіла про те, як просувати успішні PR-кампанії на прикладі родинних стосунків.
Юлія Саченко: “Я аболіціоністка”
Юлія Саченко, представниця Міжнародної організації А 21 в Україні, пояснила, що аболіціонізм – це рух за скасування рабства. Його представниками у 19-ому столітті були Лінкольн, Меріме, Рокфеллер. Два століття тому рабство було скасоване, проте воно не зникло, а пішло в підпілля.
Сучасним рабством є трудова та сексуальна експлуатація, жебрацтво, торгівля людьми. Саченко стверджує, що потрібно не просто співчувати постраждалим від рабства, а й мати відвагу їм допомогти.
«Я чула багато думок, що трудове рабство стається з неосвіченими людьми, слова «це не станеться зі мною», але це не так», – зауважила Юлія Саченко.
Ілона Мурзова: “Благодійність і багатодітність”
Матір 5 дітей та співзасновниця благодійного фонду Ілона Мурзова розповіла, як встигає поєднувати різні види діяльності з сімейними обов’язками. Також вона розказала, чому важливо йти на побачення зі своїм чоловіком та окремо з кожним із дітей.