Топ- 5 порад із самопрезентації для кожного
«У людині все має бути прекрасним: і обличчя, і одяг, і душа, і думки…», – казав колись класик світової літератури Антон Чехов.
Як у сучасному світі реалізувати слова письменника, знає спеціалістка в області етикету та ділової етики Тамара Марзаганова. Днями для учасників свята краси і моди Star face of the season 2019 вона провела тренінг із самопрезентації.
Команда OGOGO! зібрала найважливіші та найкорисніші поради для успішної самопрезентації.
Вітання
“Коли ви вітаєтесь, варто трішки нахилити голову перед людиною. Ця традиція пішла віддавна. В середньовіччі, під час лицарських поєдинків, переможений ставав на коліно й схиляв голову перед переможцем – цим самим показуючи свою шию й потилицю, засвідчуючи повагу”, – розповідає Тамара.
Постава
“Тут навіть коментувати не варто. Ваша спина повинна бути рівною, а підборіддя паралельним до підлоги. Важливим також є й те, як ви стоїте. Для жінок підійте позиція коли п’ятки разом, проте одну ногу можна трішки зігнути в коліні. Та не варто вигинати бедра”, – каже спікерка.
Зовнішній вигляд
“Ви маєте бути одягнуті не лише відповідно до події, але й до погоди. Не говоритиму навіть про те, що одяг повинен бути чистим, охайним”, -рекомендує Тамара Марзаганова.
Рукостискання
“Коли відбувається рукостискання, важливим є й зоровий контакт, це обов’язкова умова. Якщо ми розглядаємо урочисті події, то в такому разі жінка перша може потиснути руку чоловікові. Якщо ж йдеться про діловий етикет, тоді вже руку має простягнути той, хто вище за посадою, проте привітатись першим має молодший за посадою”.
Рукостискання має бути не надто легким, проте й не дуже довгим, воно повинно показувати вашу силу.
Мова, міміка та жести
“Ваша мова повинна бути повільною, чіткою. Жестикуляція – мінімальною, стриманою, адже вважається, що чим більше людина жестикулює – тим менший у неї словниковий запас”, – каже спікерка.
“Головне у самопрезентації – це впевненість в собі”, завершила Тамара Марзганова.