Три книги про секс, які має прочитати кожен

Три світові бестселери про секс, які треба прочитати всім, доступні українською мовою.

Попит суспільства на тему сексуальної освіти стрімко зростає — з ним зростає і пропонування. Останнім часом джерел інформації дедалі більше: секс-блоги в Instagram, секс-освічення в Telegram, подкасти на радіо й поза ним, ток-шоу на YouTube, кімнати в Clubhouse, авторські колонки онлайн.

Матеріали, пов’язані із сексом, експериментами й сексуальним здоров’ям, отримують неймовірне за масштабами охоплення — я заявляю про це як інсайдер vogue.ua. Жодному тренду сезону, жодному тренуванню на прес, жодному інтерв’ю такого, на жаль, не снилося. Хоча чому «на жаль»? Найважливіша сфера життя, яка дарує емоції, розпалює цікавість і сприяє появі нових нейронних зв’язків, безумовно, заслуговує на увагу. Vogue вибрали три книги про секс — і щиро радимо присвятити їм кілька вечорів.

Емілі Наґоскі«Як бажає жінка. Майстер-клас з науки сексу»

Емілі Наґоскі. «Як бажає жінка. Правда про сексуальне здоров’я». Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»

Книга № 1 про сексуальне здоров’я на Amazon.com і бестселер The New York Times — самодостатній тизер цієї праці, вперше виданої у 2015 році (остання редакція вийшла у 2021-му). Автор має ступінь магістра в галузі консалтингу й докторський ступінь у сфері здоров’я. У книзі, що вийшла в українському перекладі у видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля», Наґоскі досліджує зв’язок між мозком і лібідо, розповідає, як влаштована жіноча сексуальність і яка роль емоцій у сексі, наводить дані з анатомії, психології і нейробіології. Підготовлені читачі гортатимуть далі особливо розлогі розділи; новачки нарікатимуть на зайву академічність. Але правда посередині: це легке й цілком популярне наукове читво.Лорі Мінц. «Кінчай! Твоє право на задоволення»

Лорі Мінц. «Кінчай! Твоє право на задоволення». #книголав

Цю книгу у видавництві «#книголав» готували з любов’ю і смаком — вийшло гарно. Настільки, що робить її ідеальним подарунком подрузі, сестрі або парі. Авторка Лорі Мінц викладає курс психології сексуальності в Університеті Флориди, і їй вдалося з’ясувати, чому оргазм для багатьох жінок недосяжний (спойлер: річ у кліторі). Але не сексом єдиним: у книзі досить переконливих міркувань про сексуальність, прийняття себе та власного тіла. А також про те, як важливо розвивати навички сексуальної комунікації й окреслювати особисті межі. Книга написана жваво й сповнена цікавих фактів: «Вібратор став п’ятим побутовим електричним пристроєм — після швейної машинки, вентилятора, чайника й тостера, але перед праскою й сковорідкою».Ханна Віттон. «Про секс. То як, поговоримо?»

Ханна Віттон. «Про секс. То як, поговоримо?». #книголав

Ця книга — як «Основи маркетингу» Котлера. Нескладна й довга, але фундаментальна — і може слугувати прекрасним вступом до предмета. Авторка Ханна Віттон, YouTube-блогерка із 600 тисячами підписників, розповідає про секс у цифрову епоху (секстинг, порно, віртуальний секс), про цноту, про перший сексуальний досвід і дорослішання. Українською мовою книга вийшла в тому ж видавництві «#книголав», і її точно треба додати в бібліотеку родинам з підлітками, поряд зі знаменитими «Як працює Google» та «Історія людства».

banner

Залишити відповідь