Три речі, які потрібно негайно зробити, якщо облажався на роботі
Відчуття жаху, усвідомлення своєї ганьби, страх “що ж буде?” і паніка “що робити?!” – ось що відчуває людина, яка серйозно напартачила на роботі. Палітра почуттів, знайома майже кожному професіоналу.
Anews пропонує три кроки, які варто вжити, якщо на роботі щось пішло не так…
1. Взяти на себе відповідальність
Не жертвувати собою, не віддуватися за інших, а по-дорослому і професійно визнати неприємний факт проколу. Дати чіткий сигнал керівництву, що ви розумієте як те, що трапилося, так і наслідки, і не тікайте від відповідальності.
Ні в якому разі не показувати пальцем – це тактика слабких осіб. І, мабуть, не варто геройствувати самому за тієї умови, якщо помилка колективна – в цьому випадку від вас лише потрібно визнати, що ви теж причетні.
2. Провести «детективне розслідування»
Дійте як справжній детектив, щоб дістатися до самої суті і виявити «злочинця». Мова, звичайно, не про людину, а про помилку: що, в який момент і чому було зроблено не так?
Таке «слідство» зовсім не схоже на забаву, проводити його морально важко. Доведеться покинути зону комфорту, тому що, по суті, ви повинні обійти всіх компетентних колег, які знають про те, що трапилося, з питанням, що ви могли/повинні були зробити.
Втім, справжній профі отримає задоволення від того, що проявив характер і вивів на чисту воду «ворога» (або «ворогів», якщо помилок було кілька).
3. Влаштувати собі «ребрендинг» – і скоріше
А тепер, коли ви проаналізували невдачі і знаєте, як не допустити їх знову, саме час зкинути з себе імідж лузера і заробити титул чемпіона. З цим бажано не тягнути, інакше клеймо прикипить до вас намертво.
Якщо немає очевидної можливості відзначитися, створіть її самі: запропонуйте хорошу ідею, поставте нову мету, візьміться за нове завдання. Навіть кілька очок в вашу користь на цьому етапі напевно врятують підмочену репутацію.
Хоча, на жаль, буває і таке: як би ви не старалися, ставлення до вас, за великим рахунком, не змінюється. Ви давно переросли свою помилку і виконуєте все більш відповідальні завдання, але для начальства ви як і раніше «нижча ланка».