У Коломиї юних прикарпатців вчать підкорювати небо (ФОТО)

Для читачів і читачок Огого! ми уже розповідали, що на базі аеродрому у Коломиї стрибають із парашутом. Однак тут діє й аероклуб для юнацтва.

Голова Прикарпатської дитячо-юнацької спортивної асоціації малої авіації, очільник аероклубу на базі аеродрому Ігор Табанюк розповів журналістці Огого!, що за аеродром загалом та можливість стрибків і дії аероклубу зокрема почав боротися ще 7 років тому.

“Дуже довго боровся, шукав документи, тому що аеродром був безхазяйний, зарослий травою. У мене пішло 2 роки на пошуки і збір усіх необхідних документів для отримання оренди на 49 років. Після того, як підготував документи, зайнявся безпосередньо офіційною частиною. Коли взяв аеродром в оренду, поставив ангар, купив один маленький саморобний літачок, потім придбав велику «Цесну», потім продав «Цесну» і купив Advantic WT10. Тепер я пишаюся тим, що на все Прикарпаття – це єдиний приватний аеродром, який має стільки приватних літачків – 10.  Завдяки тому, що я літаю, люди це бачать, «підтягуються» сюди, прилітають, сідають”, – зізнається авіатор.

“Зрозуміло, що окрім особистих польотів у справах, веду громадську роботу з дітьми. Навчаю їх літати на пароплані, на літаку, показую їм, навчаю авіації, і діти тягнуться, виховуються таким чином. На сьогодні, на жаль, у нас елемент виховання закинутий, а такі екстремальні види спорту надихають молодь, змушують трохи інакше мислити. Тому я довго думав над тим, щоб запустити можливість стрибків на базі аеродрому, і цього року ми це зробили.

Авіація, звісно, – недешеве задоволення. Для дітей веду суто профілактичну роботу, патріотичну, виховну. Навчання таке нічого не вартує. А якщо навчатися, щоб отримати пілотське посвідчення, то це коштує 10 тисяч доларів. На жаль, такі у нас ціни…”, – каже Табанюк.

Огого! бажає своїм читачам і читачкам підкорювати не тільки небо, а й гори, ріки і моря!

banner

Залишити відповідь