Дев'ять природних скарбів, зруйнованих через ідіотизм туристів
Якщо природу планети не вб’є глобальне потепління, з цим успішно впорається людина.
Поки вчені думають, як уберегти планету від згубної зміни клімату, туристи її успішно добивають. За останні 10 років світ втратив безліч природних феноменів. Дев’ять з них були знищені у зовсім ідіотський спосіб.
Кам’яне утворення “Качкодзьоб” в Орегоні
Одне з найвідоміших у світі природних утворень з піщанику, відоме як Качкодзьоб, було знищено вандалами. Спочатку вчені вирішили, що качкодзьоба підточив час. Однак цю версію спростувало відео з дрона, зняте випадковим свідком, яке той виклав в мережу наступного дня після події. На ньому група молодих людей розгойдує і штовхає унікальний камінь. Пізніше вони виправдовували себе тим, що це «помста за ногу друга», яку той зламав, піднімаючись на качкодзьоба.
Дерево Тенере, Сахара
“Найсамотніше дерево на планеті” багато років служило орієнтиром для караванів і мандрівників у величезній нігерійській пустелі. Однак у 1973 році лівійський водій, який, ймовірно, був п’яний і не впорався з керуванням, врізався в дерево на вантажівці і зламав його.
Гобліни Юти
В Долині гоблінів на кожному кроці стоять таблички, які попереджають, що до цих кам’яних утворень торкатися не можна. Однак троє чоловіків, очевидно, не бачили жодної з них, оскільки таки звалили одного із стародавніх монстрів. «Герої» виклали відзняте відео в Твіттер, на якому хвалилися, що безпеці туристів тепер ніщо не загрожує. Зрештою, за варварський вчинок їм дали рік умовно.
Isle de Sa Porrassa, Іспанія
Цілий острів загинув через недопалок, кинутий в суху траву. Найбільшу пожежу в історії маленького острова біля узбережжя Майорки влаштували двоє підлітків. Згодом вони вибачалися за власну необачність і жалкували, що завдали величезної шкоди незаселеному острову. Ці двоє не були ні заарештовані, ні покарані.
Рейстрек-Плайя, Каліфорнія
Одне з найзагадковіших місць на планеті – Рейстрек-Плайя, де каміння повзе по дну висохлого озера самі по собі. Тендітна краса цього місця, яке знаходиться в Долині Смерті, була спотворена в 2016 році. Водій, який «дуже поспішав», зрізав на своєму позашляховику цінних 10 миль, залишивши на дні висохлого озера глибокі сліди шин – ймовірно, «для інтриги».
Парасельські острови, Китай
Архіпелаг, який ніяк не можуть поділити між собою Китай і В’єтнам, був відкритий для відвідування в 2016 році. Незабаром після цього в первозданне місце кинулися натовпи голодних туристів. На відео, яке мандрівники регулярно викладають в мережу, видно, як вони вбивають, готують і їдять рідкісні види морських мешканців рифа. А потім відламують шматочки різнокольорових коралів, щоб відвезти додому в якості сувеніру.
Кораловий риф “Підводна Амазонка”, Індонезія
Круїзні лайнери, що курсують по Тихому океану з сотнями туристів на борту, трощать один з найбільш вражаючих у світі коралових рифів. Риф у Райян Ампат вмирає. Екологи стверджують, що для відновлення йому знадобиться століття.
Коропозуб диявольський з Долини Смерті, Каліфорнія
Група відвідувачів напідпитку вирішила трохи розважитися в Долині Смерті. Молоді люди палили зі зброї, блювали і купалися в маленькому печерному озері Девіс Хоул. Наступного ранку рейнджер виявив коропозуба, якого називають також живою копалиною, мертвим. У світі налічується всього 115 особин доісторичної риби. На одну стало менше.
Озеро Boeung Kak, Камбоджа
Стосовно озера нерозсудливість проявили чиновники, які вирішили перетворити рідкісну природну мережу каналів у селищі Пхном Пенх у розвагу для туристів. В результаті необачного рішення 90% озера занесено піском і зруйновано. Сьогодні це просто брудна калюжа.