Кучінг - місто тисячі котів

Це малайзійське місто – справжній рай для любителів котів. Їх зображення, скульптури і фігури тут всюди.

Згідно однієї з версій, назва міста – слово, однокореневе зі словом «кіт». Інші ж етимологи запевняють, що назва Кучінг походить від китайського слова «порт», або від назви фрукта mata kucing, який набув значного поширення в Малайзії та Індонезії, або ж взагалі – від назви річки Sungai Kuching, русло якої перетинає місто.

Губернаторство Саравак, до складу якого входить Кучінг, 200 років тому було частиною Брунею. Ця територія була віддана в дар серу Джеймсу Бруку, який став першим білим раджею. Брук заслужив особливу прихильність глави Сінгапуру, оскільки надав допомогу в придушенні повстання малайців. Британець вміло керував своєю вотчиною: він боровся з антисанітарією, займався будівництвом (зокрема, при його правлінні з’явилася лікарня, форт, в’язниця та інші важливі об’єкти, необхідні для міської інфраструктури). Рід Бруків керував Сараваком до 1941 року, поки не почалася японська окупація.

У місті досі побутує легенда, що Брук, який приїхав в Кучінг, запитав у перехожого, в якому він місті. Той відповів: «Кучінг». При цьому – вказав на кішку. Сьогодні важко судити чи було це насправді, але назва прижилася. Про тісний зв’язок міста з кішками говорить буквально все. Так, міжнародний коледж передових технологій носить назву I-CATS, а місцева радіостанція – Cats FM.

Головною визначною пам’яткою міста вважається, звичайно ж, музей котів, де виставлені більше 4-х тисяч експонатів, включаючи картини і скульптури, пов’язані з кішками. Тут є муміфікований кіт зі Стародавнього Єгипту, галерея котячої реклами, і фотографії 5-и видів диких кішок, знайдених на Борнео.

Ще одна історія свідчить, що кішки врятували малайців в середині минулого століття. В ті часи на Борнео спалахнула епідемія малярії. Для боротьби з малярійними комарами, влада ухвалила рішення використовувати інсектицид ДДТ, основними жертвами якого стали коти. Винищивши тварин, епідеміологи прирекли місто на навалу пацюків і спалах чуми. Тоді в сільські райони були завезені 14 тисяч котів. Така практика боротьби з пацюками широко поширена і результативна. Так коти врятували регіон від страшної хвороби.

 

Джерело

 

banner

Залишити відповідь