Маразм чи необхідність? Топ-10 неочевидних ковідних обмежень

Другий рік світом вирує епідемія Covid-19. Попри загальноприйняті вимоги та обмеження – вакцинація, маски у публічних місцях – уряди по цілому світу вигадують свої, часом неочевидні обмеження. Огого! зібрало найекзотичніші з них.

10. QR-меню, торгівля на винос

На початку пандемії тимчасово закрилися ресторани і кафе. Їм дозволили лише торгівлю на винос. Згодом у багатьох країнах обмеження послабили, але заборонили традиційні меню. Замість них відвідувачі мають сканувати qr-код і переходити на сайт ресторану. Зараз у багатьох країнах вхід до ресторану можливий лише за наявності сертифікату про вакцинацію, при цьому в Австрії навіть у ресторанах перевіряють тип вакцини.

9. Вхід за сертифікатом про вакцинацію

У країнах з відносно великим відсотком вакцинованих все більше запроваджують заборон на відвідування громадських закладів чи проїзд у транспорті без сертифіката про вакцинацію. Заборону на перельоти невакцинованих пасажирів запроваджує все більше авіакомпаній, про це заговорили навіть у Ryanair. А в Латвії без сертифіката ви навіть не зможете зайти в сувенірний магазин.

Ще один варіант – так звані HES-коди або інші коди, які приходять за запитом у вигляді смс та дозволяють або відстежувати пересування людини, або обмежують відвідування супермаркетів і подібних закладів.

8. Антисептики для рук

Якщо до пандемії людей, котрі користувалися антисептиком, виглядали дивакувато, то зараз баночка з санітайзером вже є аксесуаром. Великі баняки з спиртомісткою рідиною стоять біля входів в магазини, кафе, в аеропортах та на вокзалах. А в Еквадорі навіть бомжі обприскують антисептиком милостиню.

7. Масове плр-тестування

Тестування на полімеразну ланцюгову реакцію (ПЛР) винайшли ще 1980-х роках. Але саме з початком пандемії плр-тести стали по-справжньому масовими. Вартість по світу – від 20 до 150 доларів, але іноді зустрічається і безкоштовне тестування, як от в Португалії.

6. Санітарна обробка речей та людей

Завдяки ковіду в різних, часто несподіваних місцях світу з’явилися традиції обприскування речей санітарними розчинами, наприклад, при заході в аеропорт чи посадці на поїзд. Ще один нововигаданий спосіб – це проходження через рамку з одночасною обробкою санітайзером. Таке можна побачити на кордоні Іраку або в деякі держустанови Росії.

5. Маски і захисні щитки

Штраф за відсутність маски став реальністю. У деяких країнах масок на обличчі має бути дві, або крім маски на голові має бути прозорий пластиковий щиток. В рамках популяризації використання масок, в них працюють і журналісти на телебаченні, як от в Бразилії.

4. Харчування в індивідуальних упаковках

Під удар пандемії потрапив улюблений українськими туристами шведський стіл. Тепер майже ніде ти не можеш накладати їжу на тарілку самостійно. А мандаринки з яблучками пакують у пакетики.

3. Пульти і телефони в пакетах

Переляк перед пандемією спонукав шукати нові способи убезпечити відвідувачів готелів. Ідею підгледіли в хаті у бабусі, яка за 20 років так і не зняла упаковування з пульта від телевізора. Принаймні щось подібне побачити в готелях Туреччини.

2. Пластикові перегородки у кафе та навіть в автобусах

Ковідоборці готові і до креативу. Так у ресторанах з’явилися перегородки прямо на столиках. Але вершиною стали пластикові шторки між сидіннями в автобусах, що можна зустріти в Чилі.

1. Заблоковані для використання пісуари та умивальники

Найменш логічним видається вибіркове блокування пісуарів та умивальників у громадських туалетах. Навряд чи автори цієї ідеї готові пояснити, чим небезпечний для використання пісуар для людей в масках, які незабаром всядуться плече до плеча у літак.

banner

Залишити відповідь