Шнобелівська премія-2017: вагінальні мелодії та обнімання з крокодилами

У Гарвардському університеті (США) оголосили імена лауреатів Шнобелівської премії – традиційної міжнародної нагороди за відкриття, які здебільшого безглузді і не приносять користі. Номінанти отримують 10 трильйонів зімбабвійських доларів.

На промову кожному лауреату Шнобелівської премії було відведено всього 60 секунд. Після закінчення часу восьмирічна дівчинка кричала: “Будь ласка, вистачить. Мені нудно!”. Вона повторювала ці слова, поки лауреат, нарешті, не замовкав.

Рідкі коти

Премії з фізики удостоївся Марк-Антуан Фардін, який довів, що кішки – це рідина.

“У рідкому стані речовина займає певний обсяг і приймає форму ємності, в якій знаходиться”, – пояснює вчений в своєму дослідженні “Про реологію котів”, супроводжуючи свої слова наочними ілюстраціями.

Також він зазначає, що більш дорослі кішки розтікаються швидше, ніж кошенята.

Обійми крокодила і роби ставки

Премію з економіки отримали дослідники, що вивчили, як контакт з живим крокодилом впливає на тягу людини до азартних ігор. Учасники, 62 чоловіки і 41 жінка, повинні були робити ставки в електронній версії слот-машини – ігрового автомату, в якому можна виграти гроші при випаданні певної комбінації символів.

На думку авторів роботи, деякі гравці (особливо ті, у кого були проблеми) сприймали емоційне збудження, викликане контактом з хижаком, як почуття майбутньої перемоги.

Це і спонукало їх грати з великим азартом.

Навіщо комахи помінялися статевими ролями

Лауреатів премії з біології зацікавило, як у самок печерних комах з’явилися пеніси, а у самців – вагіни.

Пенісовидний відросток (гіносома) у самок комах роду Neotrogla становить до 15% загальної довжини тіла, при спарюванні, яке триває до 70 годин. Вона вводить її в тіло самця через фалос – трубковидну вагіну. Це єдиний відомий рід, в якому у самок і самців настільки сильно змінилася анатомія і статеві ролі.

На гіносомі знаходяться характерні нарости – вони можуть виконувати як стимулюючу роль, так і утримувати самця під час спаровування.

Як вважають дослідники, основна причина таких змін – необхідність самки отримати якомога більшу кількість еякуляту.

За допомогою гіносоми вона може утримувати самця стільки, скільки їй потрібно.

Вагінальні мелодії

І, нарешті, премія в області акушерства дісталася вченим, які довели, що плід більш активно реагує на музику, якщо програвати її у піхві матері, а не над поверхнею живота.

Щоб з’ясувати це, вони провели експеримент за участі 106 жінок на 14-39 тижнях вагітності. Під час програвання музики науковці відстежували вираз обличчя плода за допомогою УЗД.

 

banner

Залишити відповідь