США запустили новий марсохід. Він шукатиме життя

NASA запустило новий марсохід «Персеверанс» (Perseverance – «наполегливість»). Ракета-носій Atlas V з апаратом на борту стартувала з майданчика на мисі Канаверал. Запуск транслювали на сайті NASA.

За планом місії ровер повинен сісти на поверхню Марса 18 лютого 2021 року. Загальні витрати на місію (створення апарату і запуск) оцінюються в 2,1-2,7 мільярда доларів.

«Персеверанс» шукатиме ознаки існування в минулому Марса мікробіологічних форм життя. Він збере зразки ґрунту (їх забере інший апарат, який сяде поруч з «Персеверанс» в 2028 році), а також вивчатиме клімат і погоду на планеті.

Крім того, ровер доставить на Марс зразки матеріалів, з яких передбачається робити скафандри для висадки людей на поверхню Місяця і, надалі, Марса. Інженери перевірять, як на зразки вплине марсіанська середа.

Вперше в історії досліджень Марса на планету доставлять експериментальний вертолітний дрон. До сих пір в рамках марсіанських місій не використовувалися апарати, здатні літати в атмосфері. За допомогою дрона планується відпрацювати технологію таких польотів.

banner

Залишити відповідь