У Лондоні представили "розумну зебру" для пішоходів і водіїв (ФОТО, ВІДЕО)

У Лондоні показали прототип “розумної зебри” для водіїв і пішоходів. Дорожнє покриття довжиною 22 метри за допомогою світлодіодів “малює” розмітку і попереджає учасників руху про потенційні небезпеки.

Технологія Smart Crossing автоматично забарвлює ділянку дороги в зелений колір, подаючи сигнал про початок руху. Крім того вона може розрізняти людей, велосипедистів та транспортні засоби, змінюючи розмітку для кожного з них.

Smart Crossing розробила страхова компанія Direct Line, підрахувавши, що в місті на пішохідних переходах щодня трапляється до 20 дорожньо-транспортних пригод. За допомогою комп’ютерного зору “розумна зебра” бачить, що відбувається навколо, і оновлює дорожню розмітку без участі оператора.

Система адаптована до реалій нашого часу: вона застосовує яскраві кольори, щоб відвернути увагу людей від смартфонів. Крім того вона висвітлює територію навколо пішоходів, ідентифікуючи їх, коли вони знаходяться в сліпій для водія зоні. Smart Crossing автоматично розширюється для великих груп (наприклад, для дітей, які йдуть в школу). Якщо хтось несподівано перетинає дорогу, система включає екстрений режим, фарбуючи розмітку в червоний.

Джерело.

 

banner

Залишити відповідь