Унікальні види зброї, про які мало хто знає (ФОТО)

Люди винахідливі в питаннях зброї.
У історії розвитку зброї було безліч досить дивних і незвичайних екземплярів, які,  хоч і не всюди, але цілком успішно застосовувалися у бою, як і поширеніші мечі, кинджали, списи, сокири, луки і багато іншого.
Явара
1530451102_oruzhie2
Це дерев’яний циліндр, завдовжки 10 – 15 сантиметрів і діаметром приблизно 3 сантиметри. Явару обхоплюють пальцями, а її кінці виступають по обидві сторони кулака. Вона посилює удар. Дозволяє завдавати удари кінцями торців, переважно в центри нервових пучків, сухожилля і зв’язки.
1530451114_oruzhie3
Явара – японська зброя, що має дві версії появи. За однією з них, японський кастет є подібним символу віри, який був атрибутом буддистських ченців, – виджра. Цей невеликий держак, блискавки, що нагадують зображення, яке ченці використали не лише в ритуальних цілях, але і в якості зброї, оскільки їм було необхідно її мати. Друга версія є більш правдоподібною. Звичайний товкачик, який використали для товчення в ступі злаків або приправ, і став прообразом явари.
Нунчаки
 
Є сполученими один з одним за допомогою ланцюга або мотузки – палиці або металеві трубки завдовжки близько 30 см. Прообразом саморобної зброї стали ціпи, якими молотили рис.
1530451109_oruzhie4
Сай
 
Ця клинкова холодна зброя типу стилета, що коле, зовні схожа на тризубець з коротким держаком (максимум на півтори ширини долоні) і подовженим середнім зубцем. Традиційна зброя жителів Окінави(Японія) і є одним з основних видів зброї Кобудо. Бічні зуби утворюють подібність гарди і можуть виконувати також і вражаючу роль за рахунок заточування.
1530451038_oruzhie6
Кусаригама
 
Кусаригама (кусарикама) – ця традиційна японська зброя, що складається з серпа(кама) і ланцюга(кусари), який сполучає його з ударним вантажем(фундо). Місце кріплення ланцюга до серпа варіюється від кінця його рукояті до основи леза ками.
 1530451110_oruzhie8
Кусаригаму прийнято вважати середньовічним винаходом ніндзя, прототипом якого був звичайний сільськогосподарський серп, яким селяни збирали урожай, а солдати під час походів прорубували собі шлях крізь високу траву і іншу рослинність. Є думка, що поява кусаригаму обумовлювалася необхідністю маскувати зброю під ті, що не викликають підозр предмети, в даному випадку сільськогосподарське знаряддя.
1530451032_oruzhie9
Катар
 
Індійська зброя давала його власникові кігті росомахи, клинку бракувало тільки сили і різальної здатності адаманту. На перший погляд катар – це один клинок, але коли натискається важіль на руків’ї, цей клинок розділяється на три – один посередині і два з боків.
1530451107_oruzhie14
Три клинки не лише надають зброї ефективності, але і залякують супротивника. Форма руків’я дозволяє легко блокувати удари. Але також важливе те, що потрійний клинок може розрізати будь-яку азіатську броню.
1530451026_oruzhie15

Уруми

Довга(зазвичай близько 1,5 м) смуга надзвичайно гнучкої сталі, прикріплена до дерев’яної рукояті.

Відмінна гнучкість леза дозволяла носити уруми потайно під одягом, обмотуючи його навколо тіла.
1530451045_oruzhie16
Тэккокаги
 
Пристосування у вигляді кігтів, що кріпилися на зовнішній стороні(тэккокаги) або внутрішній стороні (тэкаги, сюко) долоні руки. Були одним з улюблених інструментів, але, більшою мірою, зброї в арсеналі ніндзя.
1530451118_oruzhie18
Джерело: Телеграф
banner

Залишити відповідь