Вчені навчали щурів гратися в хованки. Виявляється їм ця гра дуже подобається
Хованки — це, мабуть, одна з найпопулярніших ігор у світі. Ви в неї грали, і ми також. Насправді, хованки — це універсальна гра, що долає бар’єри мови, віку та навіть видів.
Німецькі вчені навчили щурів грати в хованки, щоб краще зрозуміти їхню поведінку.
Майкл Брехт, з університету Гумбольдта в Берліні, натрапив на відео в YouTube власників домашніх тварин, які грають зі своїми щурами. Багато з них зазначили, що їх домашні улюбленці полюбляють гратися в хованки. Вчені вже встигли дослідити, що щурі насолоджуються розпусними іграми, але хованки — це складна гра, оскільки вона має конкретні правила та ролі.
Брехт за допомогою колег облаштував закритий майданчик площею 30 квадратних метрів з невеликими укриттями, а також прозорими і непрозорими ящиками. Саме там щурі могли сховатися під час гри. Була також кілька прихованих місць для майстра гри в експерименті Анніки Стефані Райнхолд, оскільки саме вона навчала щурів азам хованок, пише woolik.
В експерименті брали участь шість щурів. Гра розпочалася з того, що щура помістили в ящик. Як тільки Рейнхолд сховалася, коробку відкрили на відстані, й щур вискочив, щоб її шукати. Щурів нагороджували оплесками та погладжуванням за те, що вони знаходили Рейнхолд.
Потім ролі змінювалися — і тепер щур вам заховатися.
Всього за 2 тижні цього експерименту п’ять із шести щурів знали, як грати в хованки в будь-якій ролі. Вони дотримувались правил, коли одні щури шукають, а інші ховаються та змінювали ролі після того, як шукач знайшов іншого щура.
До цього часу вчені вважали, що ігри, які подобається щукам – це грубі протистояння, під час яких не застосовується ролі, правила та стратегія, які, навпаки, є величезною частиною хованок. Хоча вони є найважливішими умовами гри в хованки. Це доводить про те наскільки складною для розуміння є поведінка щурів. Також нейронні тести визначали конкретні ділянки мозку щурів, які обробляють таку інформацію, як вивчення конкретних правил.
Але чи роблять це щурі заради забави, чи тому, що з ними поводяться як з домашніми тваринами й отримують винагороду? Брехт пояснив, що щурі під час гри стрибають від радості — те, що роблять багато ссавці, коли вони щасливі. Після того, як їх знайдуть і вони не отримують вони не отримають винагороду, вони все одно продовжують гру.