Вчимось обирати на ринку найкращу полуничку!
Поки є домашня полуниця, її треба їсти! Це надзвичайно корисна ягода, по-перше, в ній дуже низький вміст вуглеводів, менше 8 г на 100 г. Це робить полуницю продуктом із низьким глікемічним індексом, що означає, що вона не призводить до різких стрибків рівня цукру в крові та вважається безпечною для людей з діабетом.
Полуниця є хорошим джерелом цілої низки вітамінів, зокрема:
- вітаміну С, сильного антиоксиданту, котрий знижує артеріальний тиск і ризики серцевих захворювань, покращує засвоєння заліза та важливий для імунітету та здоров’я шкіри;
- марганцю, потрібного для багатьох дрібних реакцій всередині клітин, включаючи травлення, метаболізм та виробництво енергії. Він також відіграє важливу роль в антиоксидантній активності в організмі;
- фолієвої кислоти (вітаміну В9), важливої для нормального росту тканин і функціонування клітин. Цей вітамін особливо потрібен вагітним і літнім людям;
- калію, котрий регулює артеріальний тиск, знижує ризики інсульту та запобігає розвитку захворювань нирок;
- антоціанів, котрих у полуниці близько 25 видів, що проявляють широкий спектр біологічної активності, включаючи антиоксидантну, протизапальну, антимікробну та антиканцерогенну дію. Крім того, вони позитивно впливають на кровоносні судини, знижуючи ризики хвороб серця.
Щоб вибрати на ринку смачну та корисну полуницю, в першу чергу зверніть увагу на її вигляд. Ягоди повинні бути сухими та однорідного кольору. Обдивіться ягоди, аби на них не було ознак гниття. Понюхайте їх, аромат гарної стиглої ягоди відчувається на відстані. Натуральна полуниця випромінює м’який та приємний запах. Для “штучно-вирощених” ягід характерний різкий і сильно виражений аромат.
Не купуйте полуницю надто яскравого, неприродного кольору. Скоріш за все, їх виростили на хімікатах та хімічних добривах.
Якщо між ягодою та листочками є відстань – значить полуниця солодка, а якщо листочки щільно прилягають – з кислинкою.
У свіжої та якісної полуниці буде зелена плодоніжка. Біла смужка на ягоді говорить про те, що полуницю обробляли пестицидами.
Насіння полуниці – вони розташовані на її поверхні. Свіжа полуниця повинна мати невеликі та темні насіння. Якщо вони надто великі або світлі, це може говорити про те, що ягоди вже старі чи неякісні.
Дуже небезпечна для полуниці сіра гнилизна. Її збудником є грибок Botrytis cinerea. На ягодах з’являються сірі плями, а сам патоген проникає у тканини м’якоті плода.
Плід починає всихати і перетворюється на сіру грудку. Якщо ви помітили хоч найменшу ознаку сірої гнилі на ягодах – то її їсти не можна.
Щоб перевірити полуницю на вміст нітратів, треба мати спеціальний пристрій – нітратомір чи купити експрес-тести. Прийшовши додому, добре промийте ягоди під проточною водою та замочіть на 15-20 хвилин із водою з харчовою содою.
Їжте овочі та фрукти щодня! Свіжі ягоди влітку – запорука хорошого імунітету на весь рік!