Венеціанський кінофестиваль стартував: чим дивуватимуть в умовах пандемії

77-й щорічний Міжнародний кінофестиваль стартує у Венеції. Єдиний захід такого рівня, який проведуть в умовах карантину. Чому організатори вирішили ризикнути і яке українське кіно побачать в Італії цьогоріч – далі у сюжеті, пише podrobnosti.

Кіно буде. Венеційський кінофестиваль розстеляє червону доріжку. Масштабні приготування тривали на вулицях острова Лідо останні кілька тижнів.

Джанкарло, турист:

Відвідати Венеційський кінофестиваль – це щось неймовірне. Навіть не можу дібрати слів. Це просто дивовижно, надзвичайно дивовижно.

Це перша та єдина міжнародна кіноподія цього року, яка відбудеться наживо, а не онлайн. Очолить журі Венеціанського фестивалю австралійська актриса Кейт Бланшетт – постійна гостя заходу. До Венеції прибули десятки іменитих зірок, проте значно менше порівняно з минулими роками. Голівудські зірки, приміром, потрапити не змогли – зі США в’їзд заборонений. Довкола червоної доріжки акторів уперше не зустрічатимуть ані фанати, ані фотографи. Кожному гостю – і зіркам, і глядачам – робитимуть тест на COVID-19. А в кінотеатрах половина місць залишаться порожніми. Організатори запевняють: пауза в кінематографі під час пандемії – це поштовх до нового осмислення мистецтва загалом.

Массімо Олуці, член команди Венеційського фестивалю:

Кінофестиваль – це справжній сюрприз після закриття всіх кінотеатрів на такий затяжний період. Це можливість почати із чогось справді важливого.

За право отримати “Золотого лева” боротимуться 18 стрічок. Відкриє конкурс картина “Лацці” італійського режисера Даніеле Лукетті. Романтична драма про справжні почуття, вірність і біль зради.

Не омине сімдесят сьомий Венеціанський фестиваль і українське кіно. “Погані дороги” – дебютна повнометражна стрічка Наталії Ворожбит. Це фільм про реальні історії українських військових і жителів Донбасу, які живуть по різні боки барикад під час війни. 

Альберто Барбера, директор Венеційського кінофестивалю:

Ми не можемо дозволити собі й далі жити в умовах карантину. Треба відкривати кінотеатри, знімати й показувати нові фільми. Ця подія стане випробуванням. Якщо вона буде успішною, ми зможемо влаштовувати й інші фестивалі. Час повертатися до звичного життя – хоча й за нових карантинних обмежень.

Триватиме кінофестиваль до 13 вересня. Тоді й оголосять володарів “золотих левів”.

banner

Залишити відповідь