Військова техніка, від якої волосся стає дибки

Створюючи образ штурмовиків для «Зоряних Воєн», Джордж Лукас напевно надихався видом бронеавтомобіля Tortuga, побудованого у Венесуелі в 1934 році(!!!). Машини були створені на суднобудівному підприємстві ВМС Венесуели під керівництвом Томаса Паканінса і призначалися для зміцнення обороноздатності країни після війни в Перу.

тортуга

Основою для бронеавтомобіля послужило шасі вантажівки Ford. Tortuga озброєна 7-міліметровим кулеметом Mark 4B на верхній частині корпусу, створеного, як кажуть в історичних документах, «за взірцем каски поліцейського». Всього побудували сім машин – в ході експлуатації виявлені слабка вентиляція, погана оглядовість і недостатня маневреність.

У побудованого на базі Т-90 танкового мостоукладчика МТУ-90 з озброєння є лише автомат Калашникова і десяток гранат. Проте, складно не висловити захоплення, коли ця машина всього за дві хвилини перетворюється у 24-метровий міст, по якому можуть пересуватися важкі бронемашини.

мт-90

Вантажопідйомність моста становить 50 тонн, а його фактична маса – 7,5 тонни. Пересувна платформа оснащена потужним двигуном, може розганятися до 60 км / год і забезпечена фільтро-вентиляційною установкою і системою автоматичного пожежогасіння в кабіні екіпажу.

мТ90

Це диявольське знаряддя здатне рити окопи траншеї в умовах вічної мерзлоти, а розробили його на Кіровському заводі. Основою послужила самохідна гармата 2С7 «Піон».

машин

Окопи машина риє за допомогою ротора зі сталевими ковшами. За годину БТМ-4М здатна викопати кілометрову траншею глибиною 1,5 метра (за умови звичайного ґрунту), продуктивність в промерзлому ґрунті – 250 м / год. Важить ця “махіна” 44 тонни.

рийка

Навряд чи можна придумати військову техніку більш страхітливу, ніж Прогрев-Т. Проте, на полі бою ця машина досить нешкідлива. Справа в тому, що Прогрев-Т – мінний тральщик, і його завдання – виявляти заховані в землі міни.

прогрев

А страхітлива установка нагорі гусеничного шасі від танка Т-54 – це реактивний двигун від МіГ-15: пропалюючи землю газодинамічним струменем, він розкриває заховані в грунтах міни і робить безпечним прохід для інших машин. «Смалить» Прогрев-Т може 2,5 години без зупинки – потім буде потрібно перезаправити бак з гасом.

прогревТ

Танк-куля був створений в Третьому Рейху в 30-х роках і на сьогоднішній день достовірних фактів про нього зовсім небагато. Єдиний збережений до наших днів екземпляр з маркуванням «Примірник 37» знаходиться в бронетанковому музеї в Кубинці.

танкшар

Підтверджених фактів про машину на сьогоднішній день шість: вона керувалася однією людиною; приводилася в рух одноциліндровим двигуном; була легкою розвідувальної машиною; товщина броні – 5 міліметрів; конкретний екземпляр був завойований радянською армією в 1945 році в Маньчжурії; машина німецького виробництва, але подібні випускалися і в Японії.

Довершує список моторолер Vespa з 75-міліметрової безвідкатною гарматою, поставлений французьким ВДВ в 56-му році в кількості близько 800 екземплярів. Райдер 1-циліндрового моторолера сидів прямо над знаряддям – ефектно, але навряд чи дуже практично.

веспа

В ході експлуатації виявилося, що знаряддя занадто важке для моторолера і аж ніяк не підвищує його прохідність на бездоріжжі, тому велика частина подібних «Весп» була демілітаризована (знаряддя були зняті) і відправлена в кур’єрські служби. Збережені екземпляри – гордість музейних та приватних колекцій.

моторолер

banner

Залишити відповідь