Вісім Інтернет-проектів, які закохують в Україну

Чим поїздка в Карпати краща від зарубіжних подорожей, куди неодмінно варто відправитися крім чорноморських курортів, де готують правильний фермерський сир і чому наша країна — одне з найкрасивіших місць у Європі.

Ukrainer

У 2016 році троє однодумців — Богдан Логвиненко, Дмитро Охріменко і Тарас Ковальчук загорілися амбіційною ідеєю: дослідити Україну і показати її з нового, невідомого для багатьох боку. Так з’явився Ukrainer.

За короткий проміжок часу проекту вдалося зібрати безліч однодумців. Професійні журналісти, фотографи і просто любителі подорожей вирушили в експедицію, плануючи за півтора року відвідати 14 історичних земель.

Вони збирають інформацію про віддалені та цікаві куточки країни, знайомляться з місцевими жителями, їхнім побутом, їжею, мистецтвом і культурою. Десятки тисяч кілометрів, сотні зупинок, зустрічей і захоплюючих історій. Звіти про кожну поїздку (фото, відео та статті) публікуються сімома мовами. За результатами експедиції буде випущений сучасний путівник по Україні.

Ukrainer — більше, ніж просто медіа, це ком’юніті, приєднатися до якого (порадою чи справою) може будь-хто: порекомендувати локації, що заслуговують на увагу, підтримати фінансово або стати членом команди.

Deinde

Туристичний проект, створений два роки тому бізнесменом Олександром Алимовим і засновником Eurotrips Володимиром Оляницьким.

Подорожі Deinde розраховані на молодь: крім культурної програми та екскурсій вони включають спортивну і розважальну частину. Тут і підкорення гірських вершин, і рафтинг, і винні дегустації, і бар-крол, і відвідування гучних фестивалів на кшталт Z-games – коротше кажучи, активний відпочинок у режимі нон-стоп. Є можливість не тільки помилуватися унікальними ландшафтами, але й весело провести час у компанії нових друзів.

Напрямки поїздок змінюються в залежності від сезону, актуальна інформація представлена на сайті. Досліджують як добре знайомі місця, так і менш популярні: наприклад, острів-заповідник Джарилгач, місто-привид Чорнобиль, зачаровану Верховину, Буцький каньйон, старовинні фортеці західної частини країни та інші must visit України.

Новинка осені — тури, які стартують у Чернівцях або Івано-Франківську і дозволяють уникнути нічних переїздів автобусом. Ви самі вибираєте, як дістатися до місця збору групи. Крім того, тепер подорожувати з Deinde зможуть не лише кияни, а й мешканці інших регіонів.

Знайдено в Україні

Медіа-платформа, де можна знайти безліч цікавого і корисного про подорожі по країні: варіанти для відпочинку, місця сили, рекомендації готелів та ресторанів, координати красивих локацій, топ-маршрутів і навіть (що важливо) описи доріг. Опублікована інформація особисто перевірена автором “Знайдено” Лалою Тарапакіною.

Уже третій рік Лала досліджує Україну в пошуках маловідомих та унікальних куточків, надихаючих людей і чудес. “Вивчати свою країну набагато складніше, ніж подорожувати світом. Це наче прожити зі своїм партнером усе життя, народити від нього дітей і все так же знаходити в ньому нові грані, залишаючись гарячими по відношенню одне до одного”, — звертається вона до читачів ресурсу.

La Boussole

Друкований журнал про подорожі по Україні, який не тільки цікаво читати, а й хочеться нескінченно торкати і розглядати. Стильні фотографії, щільний крейдований папір, мінімалістичні верстка і дизайн — естетика La Boussole сягає до культового американського Kinfolk. Цей тип періодики особливу увагу приділяє візуальному контенту, публікаціям у вигляді вільних заміток і есе про красу, життя, творчість.

Все починалося з бажання “об’єднати людей навколо любові до своєї країни”, реалізувати проект, надихаючий читача більше пізнавати Україну. Гроші для старту зібрали на платформі “Спільнокошт”, там же з’явилася перша лояльна аудиторія.

У продаж надійшло вже 11 номерів журналу, кожен розкриває одну тему-напрямок (у перекладі з французької La Boussole означає “компас”). Останній випуск, наприклад, присвячений Херсону.

MashRoom

Проект кулінарної журналістки Марії Ледіної. У 2015 році під егідою Mashroom вийшов 25-хвилинний фільм “Велика гастрономічна подорож”. Це історія про поїздку в Карпати: про любов до української землі, про українські продукти і про людей, які горять бажанням зробити світ навколо себе кращим (і у них виходить). Про те, як готуються свіжі та витримані карпатські сири (від відра молока до подачі на стіл), про життя пастухів на полонині, про еко-ферму бельгійця Бернара Віллема в селі Дмитровичі та, звичайно, про красу гірських пейзажів.

Продюсером фільму виступив Андрій Клименко. Розмірковуючи про Україну з гастрономічної точки зору, Марія з Андрієм усвідомили, що хочуть відкрити рідну країну не тільки для українців, а й для всього світу. Фільм зібрав безліч нагород, серед яких — приз міжнародного фестивалю Food Film Festival world.

Сьогодні Маша і Андрій зосереджені на розвитку еко-ферми Климівка. Там вирощують баранців романівської породи, влаштовують вечері та гастрономічні кемпи.

Приїхали

“Приїхали” — спільна ініціатива “Сім’ї ресторанів Діми Борисова” та журналу artmisto.net. Суть у тому, що шеф-кухарі, кухарі та адміністратори ресторанів вирушають у гастрономічні подорожі Україною. Звіти про поїздки публікуються у вигляді статей, які набувають форми гастрономічного гіда. Завдання — звернути увагу на розмаїття української регіональної кухні, котра розвивається не сама по собі, а тісно пов’язана з історією, природними умовами, традиціями (в тому числі й релігійними). У рамках “Приїхали” про їжу розповідають як про частину культури. Команда проекту також веде дорожні нотатки і фіксує цікаві місця.

“Подорожуючи по Бессарабії, наприклад, ми записали ряд інтерв’ю з місцевими жителями та етнографами з Вилкового (липовани-старообрядці), познайомилися з технологом виноробні “Колоніст” (за щасливим збігом вона родом з албанського села, добре знає традиції і албанців, і болгар Бессарабії — так ми змогли дізнатися багато важливого про традиційні рецепти і обряди), заїхали в молдавське еко-поселення “Фрумушика-Нова”. Тобто досліджуючи кухню одного регіону, ми, по суті, зіткнулися з чотирма різними культурами”, — розповідає редактор Artmisto Марія Банько.

Планується, що блоки з двох-трьох статей виходитимуть раз на два місяці. Найближчі матеріали — гід по Київській області (сироварні, осетрова ферма), потім — кілька гідів по Закарпаттю, далі — Полісся, Поділля, Слобожанщина.

Veter do it

Проект придумали дві подруги — Олена і Аня. Це було у 2014 році, коли про “безвіз” ходили хіба що несміливі розмови, а через падіння гривні поїздки за кордон стали розкішшю. Дівчата вирішили розповісти про свої подорожі Україною, зробивши путівник по перевірених місцях. Про Львів та Одесу писати не стали (хто ще там не був?!), вибрали менш популярні туристичні маршрути і визначні пам’ятки: наприклад, острів Джарилгач або свято Маланки біля румунського кордону.

“Ми хочемо познайомити людей ближче з рідними краями, показати іншу Україну та популяризувати маленькі міста і навіть села. “Бути туристом своєї країни!” — такий напис ми зустріли якось на стіні в Кишиневі. Чому б і ні?!”, — розповідає Олена.

The trouble tribe

Наприкінці вересня креативна команда The trouble tribe планує опублікувати повну версію своєї відеоподорожі в Карпати. За спиною — рюкзаки, в руках — камера, настрій — “змінити картинку і розставити в голові все на свої місця”.

Навіть після перегляду трейлера підмиває зібрати речі та зірватися в гори. Поєднання музики, динаміки та операторського мистецтва буквально оживляє вражаючі карпатські пейзажі. Впевнені, фільм припаде до смаку всім, кого хвилюють пригоди.

Джерело

banner

Залишити відповідь