Визначено швидкість гігантських динозаврів

Німецькі, американські і британські вчені розрахували максимальні швидкості, з якими могли пересуватися динозаври. Відповідне дослідження опубліковано в журналі Nature Ecology & Evolution.

Наприклад, тиранозаври (з масою тіла приблизно шість тонн) могли розвивати швидкість до 30 кілометрів на годину, невеликі велоцираптори (20 кілограмів) – до 40 кілометрів на годину, великі брахіозаври (близько 80 тонн) – до 18 кілометрів на годину.

Дослідження авторів показує, що максимальна швидкість переміщення тварин зростає аж до деякого значення маси його тіла, а потім – знижується. Причина цього, на думку фахівців, полягає в дефіциті енергії, який виникає в організмі тварини під час його прискореного руху до досягнення максимальної швидкості.

До таких висновків автори прийшли, створивши модель, що здатна прогнозувати, яку максимальну швидкість може розвинути тварина, знаючи тільки масу її тіла. В основу побудови фахівців лягли емпіричні дані про 474 видів організмів з масою від 30 мікрограмів до ста тонн.

 

Джерело

banner

Залишити відповідь