"Я сподівався на народну любов". Чи отримав її "DZIDZIO Контрабас" у Франківську?

Зірки комедії «Дзідзьо Контрабас» завітали до Івано-Франківська 7 вересня на спеціальний показ фільму. Чим запам’ятався перегляд – дізнайтеся від OGOGO.IF.UA.

Зала кінотеатру «Космос» була цілком заповненою, а перед показом у фойє було важко протиснутися крізь натовп.

натовк космос дзідзьо-

Декому пощастило взяти автограф та сфотографуватися з кумиром. Розчарувала тільки затримка  початку сеансу на годину.

Головний герой, співавтор сценарію та генпродюсер стрічки Дзідзьо (Михайло Хома) вибачався за запізнення, зізнавався у любові до Івано-Франківська.

«Я народився в селі, і поїздом «червона рута» треба було їхати на базар перед Паскою або до Львова, або до Франківська. Я хотів їхати до Франківська завжди», – розповів він журналістам.

Але до того, як завітати до Франківська з новим фільмом, він вже проїхав сім міст.

 

Сказав, що не спав чотири ночі і вже трохи втомився. Проте сидів у залі разом з усіма. Перед початком сеансу зірковий гість звернувся до глядачів:

 «Не шукайте у фільмі мух,  муравлів,  не будьте сиромудрими. Просто розслабтеся,  я робив то з любов’ю, прийміть це з любов’ю. І хочу, щоб в кінці вас переповнила гордість трохи, що це українське».

дзідзьо космос контрабас-03871

Просто розслабтеся

Довго налаштовуватися не довелося: з перших кадрів і до останніх в залі лунав сміх.

У багатьох відгуках на «Дзідзьо Контрабас» йдеться, що фільм має «туалетний гумор». Це так.  Водночас він набагато пристойніший за багато теперішніх американських комедій. На нього не страшно повести дітей.

«Наш фільм про добро, про позитив, про те, що треба вірити в Бога», – заявляє Дзідзьо.

Кумедні костюми, динамічний сюжет, чергування гротескних ситуацій – у «Контрабасі» є все, що потрібно для сміху.

Автори називають стрічку «народною комедією».  Її справді робить такою сатиричне зображення теперішніх українських реалій таких, як контрабанда цигарок, хабарництво, заробітчанство,  стосунки людей з церквою.

«Мама дзвоне»

Найбільш зворушливим моментом у стрічці є діалог Дзідзя з його мамою.  Сам актор стверджує, що текст на 90% правдивий, його важко було як написати, так і відтворити.  У фільмі задіяна його справжня матір – Галина Хома. Фільм вона досі не бачила, хоча читає всі новини про нього.

«Вона у Португалії – всім мамам мама, – розказав Дзідзьо. –  Її всі бояться, але всі люблять. До неї можна прийти, вона нагодує, розкаже, як все має бути».

Про «мух»

У фільмі знялися й інші зірки – Ігор Кондратюк, Римма Зюбіна, Олексій Вертинський, Володимир Горянський. Але їхня гра – мабуть, через свою «професійність» –  видається не такою невимушеною, як у Дзідзя.

Багато зауважень викликала  присутність у стрічці російськомовної персонажки Альони. Втім, всі її репліки дотепно субтитровані українською.

Михайло Хома стверджує, що до критики ставиться спокійно.

«Таку критику, яку я собі сам придумаю, ніхто  не вигадає», – заявив він.

дзідзьо космос контрабас-03873

«Далі буде»

Зйомки фільму тривали лише 14 днів. А переговори, підготовка й пост-продакшн – загалом півтора року.

На відміну від більшості українських кінострічок, «Контрабас» знімався без державної підтримки.

«Я сподівався на народну любов. А мій партнер – на бокс-офіс», – поділився Дзідзьо.

На запитання про бюджет стрічки відповів, що на нього пішла вся любов, всі його і мамині гроші, три літри крові й мішок нервів.

«Можна було собі купити квартиру. Я не маю квартири у Києві, знімаю. Основне – це бажання щось робити. А всі хочуть – зразу в себе, собі паркан зробити, купити квартиру. Нащо того? Вкладайте в Україну».

дзідзьо космос контрабас-03829

Чи буде продовження стрічки? За словами Дзідзя, це залежить від глядачів.

Тим часом фільм вже встиг побити рекорди з «народної любові». У перший вікенд прокату «Дзідзьо Контрабас» зібрав 8 мільйонів гривень та зайняв перше місце у рейтингу стрічок, обійшовши навіть закордонні блокбастери. Цього досі не вдавалося зробити жодній українській стрічці.

«Я в житті не можу зупинитися на одному, – наголосив Михайло Хома. – Своїм прикладом я хочу показати талановитим людям, молоді, до чого треба йти, що треба робити, я ніколи не зупинюся».

дзідзьо космос контрабас-03837

banner

Залишити відповідь