Як впливає переведення годинника на організм та як легше до цього адаптуватись
Традиційний перехід на зимовий час відбувається в останню неділю жовтня. Цього року 29 жовтня о 4 годині ранку час переведуть на годину назад. Стрілки переводять завжди в неділю, щоб у людей, які працюють, була можливість хоч трохи адаптуватися до нового часу.
Як впливає переведення годинника на організм:
Переведення годинників означатиме, що світловий день стане коротшим, а брак сонячного світла позначається на загальному самопочутті. Й от чому:
- Залежно від співвідношення світлового дня та темної пори доби в організмі виробляється гормон мелатонін, який допомагає нам краще спати і уповільнює старіння. Пік вироблення цього гормону припадає на північ, проте ми зазвичай починаємо відчувати сонливість за кілька годин після заходу сонця. Мелатонін сприяє адаптації до зміни часових поясів, а також допомагає знижувати рівень стресу. Тож зміна світлового дня може спричиняти дратівливість і відчуття стомленості.
- Перебування на вулиці в денну пору доби – це один зі способів отримання вітаміну D. У час, коли ніч стає довшою, а день – коротшим, ми ризикуємо мати дефіциту цього вітаміну. Тож варто проконсультуватися з лікарем щодо приймання профілактичної дози вітаміну D.
- Сонячне світло підвищує рівень «гормону радості» – серотоніну в організмі. Цей гормон покращує настрій і допомагає залишатися спокійним і зосередженим. Тож зменшення довжини світлового дня може бути причиною змін настрою, підвищення рівня тривожності.
Як легше адаптуватись до нового часу:
- Нормалізуйте свій сон заздалегідь: Почніть регулювати свій режим сну за тиждень до переведення годинника. Це допоможе вашому організму плавно пристосуватися до нового графіку.
- Більше часу проводьте на свіжому повітрі та відпочивайте: Активні прогулянки і насолодження природою допоможуть зміцнити ваше фізичне та психічне здоров’я.
- Зменшуйте стрес: Постарайтеся уникати сильного стресу під час переведення годинника, оскільки стрес може погіршити пристосування до нового часу.
- Звертайте увагу на харчування: Збалансована дієта з правильним режимом харчування допоможе підтримати ваш організм під час зміни годинника.
- Додатково, варто врахувати релаксаційні методи, такі як медитація, дихальні практики та йога. Вони також можуть бути корисними для зменшення стресу і покращення вашого фізичного та емоційного стану в період переходу на новий час.