Як викладачка франківського медуніверситету лікує мистецтвом (ФОТО)

Чи чули ви, що картинами можна лікувати? Команда OGOGO! поспілкувалась з Галиною Григорук – мисткинею, асистенткою кафедри загальної практики (сімейної медицини), фізичної реабілітації та спортивної медицини ІФНМУ . Поруч із лікарською і викладацькою діяльністю, жінка є авторкою численних картин. 


37694838_426152347792572_534002127249342464_n

Випадковостей не буває

Скоро буде вже 3 роки, як я почала малювати. Натхнення прийшло до мене після Різдвяних свят. Я сказала б, що це сталося випадково, якби, звичайно, вірила у випадковості. Проте вважаю, що випадковостей в житті не буває. Все сталося саме так, як і мало статися. Малювати я любила завжди з раннього дитинства, і в шкільні, студентські роки теж мріяла вступити додатково на художній факультет і вчитися живопису. Але так не склалося – адже всьому свій час…

Про першу картину

Три роки тому я прогулювалась містом і ноги самі привели мене до крамнички, де продавались художні матеріали і різні товари для творчості. Я зайшла туди не маючи наміру щось купити. А вийшла вже з фарбами, пензлями, полотнами. Повернувшись додому одразу почала малювати. Пам’ятаю, що це затягнулося до глибокої ночі. І як результат – з’явилася моя перша картина, намальована олійними фарбами. З того часу обожнюю запах олійних фарб і вже не уявляю своє життя без живопису.

Про вчителя

Протягом року я вчилася малювати самостійно, переглядаючи відеоуроки в youtube. Потім прийшло розуміння, що для розвитку потрібно рухатись далі, вчитися цьому більш професійно. І я знайшла «свого» вчителя, якому дуже вдячна. Це – Любомир Худяк. В нього почерпнула дуже багато для себе і саме в неймовірній творчій атмосфері його студії – «Мистецькій мансарді» – створювалось багато моїх картин. Тут я познайомилась з чудовими творчими людьми, художниками, і ми разом малюємо, спілкуємось і прагнемо розвиватись. Не беруся визначати той стиль, в якому я малюю, тим більше, що він періодично змінюється – я пробую щось нове, від чогось відмовляюся, вивчаю цікаві для мене техніки. Стиль нехай краще визначають арт-критики. А для мене важливим є процес творення. Свої картини я малюю переважно олійними фарбами, а також використовую акрил.

Про тематику картин

Маю кілька улюблених тем в живописі. Весь свій ще короткий творчий шлях я вже можу поділити на кілька періодів. І перший період – це квітково-букетний. Найбільше картин в мене саме на квіткову тематику. До квітів у живописі повертаюся завжди, особливо весною і влітку. Також малюю портрети, що є для мене особливо цікаво і трепетно, оскільки зображати людей, втілювати їх характер, емоції на полотні – це завжди неймовірні відчуття!

38085982_819289498269531_2219916703783976960_n

Наступний етап в творчості – балетний. Серія «Балет» була створена на початку цього року, досить швидко, «на одному диханні». Вона для мене є найбільш зрілою, наповненою смислами, символами. В роботи закладено дуже багато енергії і емоцій. І глядачі це відчувають – найбільше відгуків я отримала саме за цю серію. Відчуваю, що ця серія буде поповнюватися новими роботами.

Останній цикл картин – соняхи. Цього літа малювала їх з таким натхненням, що дуже швидко назбиралась кількість робіт для виставки «Квіти сонця», що експонувалася в «Першій сімейній ресторації Мулярових» в серпні-вересні цього року. А далі, думаю, буде щось новеньке…

Малювала би у будь-якому випадку, незважаючи на думку інших.

Коли я тільки починала малювати, я переживала, як сприймуть моє нове захоплення рідні, близькі і друзі. Але вони мене підтримали. А вже зараз, коли я маю певні здобутки у цій сфері, – тішаться і пишаються моїм успіхом. Думаю, що я малювала би у будь-якому випадку, незважаючи на думку інших, але те, що така підтримка від рідних людей є, – це дуже надихає!

Робота і живопис

Звичайно, поєднувати живопис і роботу іноді досить складно. Але поки що це вдається. Часу для творчості в мене не багато, тому стараюся малювати швидко, емоційно, і вважаю, що картина від цього тільки виграє (найбільш улюблені мої картини – ті, які написані швидко, з драйвом, в емоційно піднесеному стані). Пам’ятаю, як ще лише починала малювати, один пацієнт сказав мені «Ваші картини настільки красиві і позитивні, що ними можна лікувати людей». Це мене дуже надихнуло і я зрозуміла, що мистецтво може зцілювати, впливати на настрій і самопочуття людей. Ось так і поєдную свою роботу і живопис. Думаю, ці дві сфери мого життя позитивно впливають одна на одну. Я не надто педантично веду облік своїх робіт, і точна кількість картин, що я написала, мені невідома. Але це близько 200 робіт за майже 3 роки творчої діяльності.

38289158_821991641332650_8295333520922902528_n

Виставки

На сьогоднішній день в мене відбулося 10 персональних і приблизно стільки ж групових виставок. Це виставки в Фортечній галереї «Бастіон», галереї «Арт на Мур», Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.Франка, Івано-Франківській обласній філармонії, музеї мистецтв Прикарпаття, Івано-Франківському краєзнавчому музеї, «Першій сімейній ресторації Мулярових»,, «Арт-ресторації», ресторації «Кухня», Мистецькому центрі «Світовид» (м. Коломия), Київському будинку природи.

Ціни картин

Мої картини можна придбати. Дуже тішить те, що майже половина моїх робіт вже знайшлися зі своїми шанувальниками. Найдорожче продана картина – 500 доларів. Це було замовлення – портрет у стилі ню. Портрет жінки (на замовлення чоловіка) і моя перша робота такого плану. Дуже особливі і неповторні відчуття були в процесі роботи. Результат сподобався і замовникам, і мені. Цю роботу я ніколи не виставляла в соцмережах, оскільки таким було побажання клієнтів. Але з тих пір постійно мрію про написання серії картин в цьому напрямку. Поки що цей задум нереалізований, але знаю точно, що все попереду.

Іноді малюю на замовлення. Але лише якщо тема відкликається мені. Таких картин в мене небагато. Натхнення черпаю перш за все в собі, у своїх внутрішніх станах і емоціях. Адже все, що втілюється на полотні, художник пропускає через себе.

“Я вважаю, що кожне полотно, натюрморт, ландшафт, все що завгодно – в самій глибині душі автопортрет”

Поль Валері

В цьому і полягає для мене глибоке сакральне значення мистецтва. До цієї думки я поступово приходила сама, і вже потім прочитала цей вислів, який дуже мені відгукнувся. Стараюся відвідувати всі можливі виставки, особливо коли подорожую. Вважаю, що призначення сучасного мистецтва – рухати прогрес, заставляти людей задуматись, куди ми прямуємо, змінювати світ на краще. І, звичайно, викликати емоції (різні).

banner

Залишити відповідь