Як зберігати зрізані квіти, щоб вони цвіли якомога довше?

Всі жінки обожнюють отримувати букети! Троянди, півонії, хризантеми – розкішні квіти, які милують око та створюють затишок вдома. Але чому одні квіти стоять тижнями, а інші в’януть наступного дня? Кожна квіточка любить різну температуру води і має свої особливості догляду. Вчимось правильно доглядати за букетами, аби вони тішили вас якомога довше!

Якщо ви отримали збірний букет, в якому поєднуються різні квіти, дотримуйтесь загальних правил:

Коли принесли букет додому, перш за все зніміть з нього упаковку, підріжте стебла під кутом 45 градусів і зніміть нижні листочки. Якщо не зірвати зайве листя, воно почне гнити. Помийте вазу з антибактеріальним засобом. Найкраще обирати скляну чи глиняну, непрозору вазу, щоб сонячне проміння не попадало на стебла та воду. Наберіть відстояної води кімнатної температури, якщо до букета додали спеціальний засіб для підживлення квітів, добавте його у воду. 

Тепер знайдемо хороше місце для квітів. Не ставте їх на протяг та біля опалювальних приладів, також не варто виставляти на прямі сонячні промені. Але важливо, щоб приміщення добре вентилювалось.

Якщо ж вам подарували троянди, пам’ятайте: в ніякому разі не ставте троянди під проточну воду, бо в ній розчинено багато кисню. Флористи рекомендують поставити квіти в прокип’ячену воду, що має (+12-15) градусів. Вода у вазі повинна закривати 2/3 довжини стебел.

Для тюльпанів навпаки не треба багато води, достатньо на 6-7 см занурити стебла. Також ці квіти треба підрізати щодня на 1 см та регулярно змінювати воду. А щоб хрусткі квіти простояли ще довше, зробіть прокол голкою в стеблі на 3 см нижче суцвіття. Таким чином до квітки надходитиме більше кисню.

Життя хризантем можна продовжити завдяки спеціальному методу підрізання стебла. Щоб вода краще живила квіти, бажано зробити хрестоподібний надріз на кожній стеблині, розщеплюючи кінчики в сторони.

Із гортензією теж є секрет. Це дуже ніжна квітка, яка може зів’янути передчасно. Але є спосіб її реанімувати. Налийте у ємність окріп. Підріжте стебло під кутом 45 градусів.Поставте гортензію в окріп. Надягніть пакет, щоб усередині створився певний мікроклімат. Залишіть на 3-4 години. Після цього суцвіття квітки знову стануть наповненими вологи та пружними!

Букет із альстромерії простоїть близько місяця без особливого догляду. Просто змінюйте воду раз в декілька днів та підрізайте стебла.

Перш ніж поставити півонії в вазу, потримайте їх кілька годин в прохолодному і темному місці. Ідеально буде наповнити ванну водою кімнатної температури і опустити квіти туди. Вони обов’язково повинні акліматизуватися після вулиці і увібрати вологу

banner