Як зробити ідеальний знімок: поради відомих франківських інстаграмерів (ФОТО)
Хештеги, геолокації, мільйони селфі та фото їжі й нереальних будівель. Так, це Інстаграм. Станом на вересень 2017 року сервіс нараховував 800 мільйонів користувачів. Що цікаво – 500 мільйонів людей відвідують свої акаунти щодня. Здається, вже кожне маленьке містечко чи село в Україні має своїх інстаграмерів.
Проте якщо одні намагаються старанно підібрати кадр, обробити його до криків: “Вау!” (у кожного своє бачення краси), і мають за щастя отримати 100 лайків, то інші можуть мати тисячі вподобань за селфі. Чому так?
Звісно, хтось каже, що фотографування не для них, або ж: “Я не марнославний (-а), мені досить рідних 200 (умовно) підписників і звичайних знімків”.
Але для тих читачів і читачок Огого!, яким цікаво, що ж потрібно для ідеального кадру, відомі франківські інстаграмери розповіли декілька секретів.
besixsixsix #бокрасавсюди
Мій профіль в Інстаграмі – це та платформа, де я ділюся своїми фото та інколи думками. Це ніякий не комерційний проект чи щось таке. У мене немає реклами чи розіграшів, бо не розглядаю Інстаграм як джерело заробітку.
Я фотографую все: від архітектури до моря, від кав’ярень до гір. У мене нема стилю чи певного напрямку профілю. І вважаю, що це найкраще для Інстаграму. Принаймні не скучно переглядати сторінки, де різний контент.
Майже всі фото роблю спонтанно. Дуже рідко можу задумати ідею і десь їхати, щоб втілити її в реальність. Тому більшість фото робляться за 5 секунд. Але буває і таке, що можу зробити 50 кадрів і витратити 15 хвилин, щоб знімок вийшов таким, як я хочу. Місця для фотографій не шукаю, вони самі знаходяться. Головне ходити багато і відкривати для себе нові локації.
Фото редагуються дуже швидко, бо рука вже настільки “набита”, що я, здається, можу з закритими очима обробляти картинку. Але і тут бувають винятки. Інколи виходить так, що на світлині не один десяток людей, які трошки псують кадр, і доводиться все це замальовувати, редагувати. Максимум я витрачав 40 хвилин на обробку одного фото. Із додатків використовую VSCO, snapseed, SKRWT i TouchRetouch.
Підписи для фото – це справа кожного. Я не вірю в те, що вони дуже важливі, але увагу привернути можуть точно.
yanetta_bybluk #колиречірозкладеніідеально
Я не позиціоную себе як блогерку, такого ніколи не було. Перш за все, я – фотографка. Більшість знайомих і друзів кажуть, що світлини у мене якісь ніжні, навіть коли хочу зазняти “жорстко” (посміхається, – ред.).
У більшості фотографую #flatlay, і щоб розкласти все, сфотографувати, поприбирати потрібно близько години. Часто публікую архівні фото, але великі тексти пишу рідко – тільки якщо справді турбує якась тема.
Щодо “правильних” локацій, то для Інстаграму я надихаюсь кожного дня навіть тими ж старими місцями. Часто просто гуляю, впадає якась місцина в око, і починаю фотографувати. Що краще знимкувати: людей, природу, архітектуру? Зі всього вищевикладеного я люблю фотографувати абсолютно все.
Для обробки фото найчастіше використовую VSCO, Snapseed, деколи lightroom cc.
Як на мене, щоб мати популярний акаунт, потрібно бути щирими, не прикидатись. І якщо тобі не подобається писати довгі пости, то не треба. І, звісно ж, якість!
kyshakevych.rom #подорожізйомкиекстрим
Я працюю у сфері фото-, відеопродакшну та маркетингу, й Інстаграм для мене – можливість показати те, чим займаюся, більшій аудиторії, а також продати свої послуги. Ще одне моє захоплення – екстримальні види спорту, а завдяки роботі я маю змогу подорожувати. Тому свій акаунт позиціоную як тревел-блог із елементами екстриму, деколи можна побачити #бекстейджі зйомок.
У всіх подорожах фотоапарат зі мною, тому якщо я знайшов цікаву локацію, то зразу й робимо фото. Проте перед поїздкою Україною переглядаю місцеві групи, сторінки в соцмережах, геолокації в Інстаграмі, щоб знайти щось цікаве для себе. Якщо говорити про подорожі за кордон – у країни з зовсім іншими звичаями, архітектурою, менталітетом, то там локації для фото майже всюди. Головне – передати ту атмосферу та місцевий колорит.
Обробка фотографії займає багато часу. Світлини “фотошоплю” на телефоні в такій послідовності: VSCO, Lightroom, Snapseed, Afterlight. Після чого перевіряю, чи підходить фото для мого профілю у програмі UNUM.
Останнім часом пробую вести профіль в одному стилі. Тому висвітлюю всі фото і в Afterlight додаю ефект “старої фотографії” та кольорові відблиски.
У кожної людини є свій стиль і тема, про яку вона розказує аудиторії. У когось це бізнес, фітнес, б’юті або подорожі. Тому кожен публікує і пише про свою нішу, про те, що цікаво його аудиторії. Тема підписів для кожного індивідуальна, адже хтось любить писати великі пости про заробіток або догляд за собою, а комусь достатньо кинути фото з бомбезним краєвидом і декілька стікерів. Головне – взаємозв’язок з аудиторією!
Цікаво, що фото з людьми завжди набирає більше лайків. Публікувати потрібно все, “розбавляти” сторінку, але коти і діти будуть все одно найбільше “лайкатися” (посміхається, – ред.).
neznajomka #зв’язокізприродою
Не знаю, як правильно можна назвати мій акаунт, та точно не блог. Фотографія для мене – хобі, я намагаюсь передати те, що бачу і як відчуваю.
Одного дня друг мені показав декілька профілів відомих інстаграмерів, які змінили мою думку про Інстаграм загалом. Тоді я зрозуміла, що це не лиш платформа, призначена для селфі та беззмістовних фото. Можна і на телефон робити неймовірні фотографії, нічим не гірші, ніж на професійну камеру.
Щодо тематики світлин, то у кожного свій смак. Я не притримуюсь конкретного стилю, тому в моєму профілі можна побачити різні фотографії: і портрети, і предмети, і пейзажі, та навіть фото вуличок Франківська. Найбільше, звісно ж, до душі саме пейзажі, особливо природа карпатських гір та лісів.
Які фото краще публікувати, щоб звернути увагу та чи важливі підписи до них? Знову таки, це залежить від аудиторії. Для багатьох Інстаграм – це свого роду інформаційна платформа, чи ти молода мама, чи візажист, чи тренер – люди будуть звертати увагу на те, що саме їх цікавить.
Я ж просто роблю фото, які мені подобаються, і до кожного з них намагаюсь підібрати влучні слова – чи то з поезії, чи просто свої думки. Для мене головне, щоб вони мали зміст і передавали атмосферу. Бувало, підписники мені писали, що не так чекають самого фото, як слів до нього.
Тривалість обробки одного знімку залежить від самої світлини та від бажання. Переважно – максимум 5 хвилин. Із додатків користуюсь лише VSCO та Snapseed. Улюблений фільтр – А6, адже для мене важливо, щоб фотографія залишалась максимально природньою. Не люблю занадто сильну обробку.
Місця для фото не шукаю, переважно, вони самі мене знаходять. Буває, просто іду вулицею і натрапляю на красиві двері, під‘їзд або вуличку. Та все ж найкращі фото для мене виходять на природі. Як видно по моєму профілю, найчастіша локація – це Карпати. А там і шукати не потрібно, всюди краса!
Я не притримуюсь конкретної концепції у своєму профілі, там усе вперемішку: люди, природа, архітектура.
Як такого процесу створення фото немає. Бачу щось гарне, цікаве, прикидаю, як воно виглядатиме – тоді витягаю телефон із кишені та фотографую. Люблю, коли в кадрі є люди.
Два роки тому мій профіль був повністю у фото Івано-Франківська. Зараз же навпаки – рідного міста майже немає, бо, здається, був уже всюди і все бачив. Майже всі світлини з подорожей Україною і Європою.
Про особливість своїх знімків ніколи не задумувався, конкретно нічого виділити не можу. Я просто люблю фотографувати, і багато хто вважає, що роблю це непогано.
Звісно, найбільше люди звертають увагу на яскраві фото з крутих масштабних локацій. Та класне місце не є обов’язковим для розкішного кадру. Маю знайомих, що роблять фото лісу чи гір набагато краще, ніж 90% людей американського Гранд Каньйону. Головне – бачення фотографа і нестандартний кадр. Ще дуже важлива обробка, хоча саме нею я часто нехтую і не дуже стараюся.
Для редагування фото користують лише VSCO. Найбільш універсальний фільтр, яким користуються ледь не всі, – А6. Він робить кольори на фото насиченими. Буває, що взагалі не користуюся редакторами. Якщо треба підправити горизонт, щось обрізати або змінити форму кадру – Snapseed і SKRWT.
Проте багато хто підписується не через красиві фото, а через влучні й дещо дотепні підписи. Текст під публікаціями, вважаю, дуже важливий, часто створюються цікаві дискусії.
Насправді не можна визначити, що краще фотографувати, аби бути популярним: людей, будинки, кав’ярні чи їжу. Кожному своє. Можна й суп із бургером обіграти так, що, до прикладу, фото з моделлю в розкішній сукні в гарному театрі виглядатиме не так ефектно і яскраво.
cinnamoncoffeee #фотокольоруосінь
Я не професіоналка, але процес створення фото мені дуже подобається. Бо в кожному знімку і його обробці можна трошки виразити себе. Якщо чесно, я не шукаю локації для фото, просто люблю атмосферні і затишні місця, а коли мені гарно і затишно – хочеться фіксувати момент!
Процес обробки світлини може тривати як декілька хвилин, так і декілька днів. Інколи хочеться одразу опублікувати, інколи трохи розтягнути час для опрацювання. Користуюсь, напевно, двома найвідомішими програмами для телефонної обробки: vsco та snapseed. Люблю теплі осінні фото з золотим, мідним підтоном, тому теплі відтінки – це те, що об’єднує всі мої фото.
Якщо думаєте, які фото варто публікувати, моя порада – однозначно ті, які подобаються! Я б ніколи не стала викладати те, що мені не подобається лише для збільшення аудиторії. Може, тому вона в мене невелика (посміхається, – ред.).
exploratorius #всебудеархітектура
У своєму профілі я показую архітектуру та природу нашої країни, закликаючи інших також подорожувати, адже в Україні є на що подивитись.
Кожен знімок для мене є унікальним. Я намагаюся передати своє бачення мобільної фотографії. Для мене це – гармонія сюжету з композицією та гра світла і тіней. Трохи банально, але я люблю коли є кадр людини з архітектурою, природою, закладами. Як на мене, це ідеальне поєднання.
Підбираю локацію за тиждень до поїздки. Завдяки геотегам в Інстаграмі можна подивитися фотографії з того чи іншого місця. Це дуже зручна функція, за що команді з Фейсбуку окрема дяка. Також допомагає Інтернет, поради знайомих, які вже побували там чи там.
Наразі маю лише один вільний день на тиждень, аби зробити гарні кадри. Пишу друзям, знайомим із запитом про бажання поїхати туди, і публікую фото, зазвичай, на наступний день після подорожі. Нащо “маринувати” новий матеріал (посміхається, – ред.)?
Для мене основними додатками для обробки фото є VSCO Cam та Snapseed. Найулюбленіший ефект у VSCO – A6. Мінімально коригую контрастність, насиченість, трохи різкості, прибираю непотрібні елементи у кадрі точковою корекцією.
У першу чергу, краще публікувати фотографії, які подобаються вам. Старайтеся класно обробити фото, бо можна зі звичайного, на перший погляд, кадру зробити «цукерочку»!
ira_solovii #життящодня
Щодо локацій, то вже якось на підсвідомому рівні коли гуляю містом в очі кидаються гарні місця.
Час обробки фото залежить від настрою. Процес може тривати від 15 хвилин до кількох годин. Користуюсь VSCO – тут використовую завжди фільтр J2, Snapseed – працюю з окремими ділянками (висвітлюю, затемнюю), Lightroom – працюю з кольорами, Facetune – вибілюю потрібні ділянки, “замиваю” фон.
Найбільше увагу в Інстаграмі привертають фото людей. Але мені подобаються фото і кав’ярень, архітектури, природи. Головне, щоб була гарна якість знімків і відчувалась особистість!