В Івано-Франківську вже вдруге відбувся модний показ етновбрання «Край.Ка» (ФОТО)

 

В Івано-Франківську вже вдруге відбувся модний показ етновбрання «Край.Ка». Команда OGOGO! зібрала для вас найцікавіші образи від дизайнерів.


Сьогодні, 5 травня, у палаці Потоцьких у рамках “Карпатського простору” відбулася виставка етномоди «Край.Ка».

Стилі вишивки були різноманітними: гуцульський, бойківський, косівський, лемківський. «Край.Ка» – це не просто вишиванковий показ, це колекції традиційного українського вбрання у сучасній інтерпретації. На подіумі у палаці Потоцьких дефілювали вихованці модельного агенства «Ювента» під супровід національних мотивів. Подіум прикрасили декором від майстрів Ткаченків.

Першими представили експонати франківського краєзнавчого музею. Кожному з цих вбрань по 100-200 років. Глядачів вразило різноманіття та краса старовинних традиційних українських костюмів.

Далі на подіумі з’явились моделі в унікальних строях з приватної колекції родини Яциновичів. До слова, це – понад 800 виробів: і хустки, і сукні, й накидки, й вишиті сорочки. Моделі дефілювали у старовинних вбраннях босоніж під супровід національних мотивів.

Потім одяг для наймолодших представили дизайнерки Надія Француз та Дана Ав‘язова – торгова марка «Yes kids”. Маленькі моделі дефілювали у яскраво жовтих сукнях з чорною вишивкою, здебільшого з рослинним орнаментом. Також були комбінезони для юних модниць – там вишивка та деталі були в рожевих тонах, а самі вироби – білі.

У перерві між дефіле глядачів розважала запальним співом юна Софія Федорів. Вона виконала кавер на пісню “Гуцулка Ксеня”.

Опісля учні Центру профтехнічної освіти №1 Івано-Франківська представили дві колекції: «Орнаментальні Фантазії» та «Шкільний реквест» – це колекція одягу для нової української школи.

Перша колекція у фіолетово-чорних тонах, моделі дефілювали у облягаючих атласних сукнях насиченого фіолетового кольору, вишивка відповідно також у фіолетових тонах, доповнювали образи чорні легкі накидки.

Колекція шкільного одягу у синіх кольорах, була доповнена вишивкою у тон. Наприклад, у костюмах для хлопчиків – вишивка на краватках.

Далі представили колекцію літнього одягу під назвою “Весняна Рапсодія” від бренду «Любава». Це літня колекція суконь виконана з екоматеріалів та оздоблена ручною вишивкою.

Потім свою авторську колекцію «Космея» представила дизайнерка Оксана Бейлах. Всі луки – це намагання інтерпретувати традиційні українські мотиви під сучасність.

Наступна колекція приїхала до Франківська з Вінниці – це «Мелодія квітів» від Ольги Стрельцової. Це чудове поєднання сучасності та автентики, яскраві кольори, оригінальні експерименти, до прикладу представлені пальта з елементами румунської вишивки.

Далі колекція «Відчувати серцем». Усі вироби виконані на стародавньому конопляному полотні.

Згодом дебютна колекція «Первоцвіт» від дизайнерки Оксани Петрів. Це яскраві сукні з вишивкою у квіткових мотивах.

Опісля свою колекцію представила Галина Шугевич. Її яскраві, моментами відверті сукні вразили глядачів.

 

Джерело

banner

Залишити відповідь