Юних франківців вчать, як робити 3D принтер і котушку Тесли своїми руками (ФОТО, ВІДЕО)

В Івано-Франківську на базі Прикарпатського національного університету презентували постійну лабораторію робототехніки та технічну студію «CraftClub».

 

Тут усіх охочих, віком від дев’яти років навчатимуть основ програмування, робототехніки, електроніки і радіоелектроніки.

“Хочемо методом гри показати дітям всю ширину інженерної справи, аби вони розуміли, як виглядає повний процес створення того чи іншого пристрою. Тому що багато студентів цього не розуміють досі”, – пояснює керівник «CraftClub» Тимощук Владислав.

Вже нині перші вихованці технічної студії мають чимало цікавих розробок: 3D принтер, котушка Тесли, промислові маніпулятори, квадрокоптери та інші літальні апарати, програмна реалізація штучного інтелекту, окремі блоки сучасної техніки та багато іншого.

“Маю власний розроблений 3-D принтер і робот. Тут вже навчився програмування, основ сучасної техніки, і буду тренером для наступних вихованців”, – розповів один з перших учнів «CraftClub» Богдан Коржак.

На базі ПНУ лабораторія опинилася не випадково.

“Зараз нам потрібно пропагувати науку, і дуже добре, що це цікаво молоді. Наше завдання – якщо ми будемо цікаві, у нас буде охоча до науки молодь, і, відповідно, більше абітурієнтів”, – розповів мету створення клубу проректор ПНУ Андрій Загороднюк.

крафтклуб пну-5588

Також у «CraftClub» є окуляри віртуальної реальності – можна відчути себе за штурвалом боліда Формула-1, чи стати дослідником морських глибин. Також будуть доступні симулятори польоту, що дозволять отримати базові навички в пілотуванні авіамоделей.крафтклуб пну-5565

 

 

banner

Залишити відповідь