Забобони та історії їх походження

Навіть якщо ви вважаєте себе справжнім скептиком, ви, ймовірно, чули про один або два забобони свого часу – і, можливо, навіть через певні збіги обставин починали в них вірити. Найпоширеніші забобони не просто матеріалізувалися з нізвідки. До вашої уваги кілька історій їх появи.

1. Дзеркала містять фрагменти наших душ, а розбите дзеркало означає проблему з здоров’ям і благополуччям.

Перші дзеркала зі скла з’явилися в Середньовіччі і коштували вони неймовірно дорого. Але вони були настільки неміцними, що з легкістю розбивалися. Для того щоб змусити слуг обходитися дбайливо з дзеркалами, їх залякували нещастями і навіть смертю.

2. Потрібно побажати здоров’я, коли хтось чхнув.

Колись люди у відповідь на чхання говорили “Нехай Господь благословить вас” замість “Будьте здорові”. А все тому, що раніше дихання пов’язували з душею і якщо людина чхала, то вважалося, що її душа покинула тіло і довго вона не проживе. Трохи пізніше з появою багатьох нових захворювань фраза змінилася на побажання здоров’я.

Чорний-британський-кіт

3. Чорних кішок асоціюють з дияволом і намагаються їх уникати.

Ще в чотирнадцятому столітті асоціація між чорними кішками і дияволом була настільки поширена, що люди вважали, що чорні кішки викликають епідемію Чорної Смерті, і старанно намагалися їх знищити. Пізніше, коли істерія шістнадцятого століття через чаклунство була на піку, європейці асоціювали чорних кішок з так званими відьмами. Ті часи вже давно минули, але досі вважають, що чорні коти приносять невдачі і намагаються уникати їх.

4. Розсипана сіль може привести до сварки.

На знаменитій фресці Леонардо да Вінчі “Таємна вечеря”. Зображений Юда, який розсипав сіль на столі. Оскільки Юда зрадив Ісуса, сіль, яку він розсипав, почала асоціюватися з його вчинками. З іншого боку, на Русі сіль була дуже дорогою і розсипати її було недозволеною розкішшю. Якщо таке траплялося, то дійсно починалася сварка.

5. Стукати по дереву – це марновірство, яке походить з віри древніх язичницьких культур, що духи і боги проживають на деревах.

Ми досі стукаємо по дереву, щоб запобігти якійсь біді. Це відбувається автоматично і ми зовсім про це не замислюємося. Але ж насправді люди раніше стукали по дереву, щоб закликати духів, які живуть на деревах, на допомогу, розповідає Територія.

6. Чотирилиста конюшина приносить удачу.

Знайти чотирилисник неймовірно важко. Це дуже рідкісна знахідка. Кожному листочку конюшини наказують певне значення. Надія, честь, любов (це трилистий) і четвертий лист – це удача. Ось так і з’явилася ця прикмета.

7. Якщо побачив падаючу зірку, то потрібно скоріше загадувати бажання.

Зоряне небо завжди цікавило людей. Вважалося, що там живуть духи і боги. Тому вважалося, що якщо зірки падають, то боги в даний момент готові уважно вислухати справжні бажання людей.

8. Перед тим як піти з будинку потрібно «посидіти на дорогу».

Раніше вважалося, що духи живуть всюди і навіть вдома. Домашні духи не люблять, коли мешканці відправляються кудись, і тому чіпляються за них і влаштовують їм нещастя дорогою, щоб ті повернулися додому. Тому було придумано “сідати на дорогу”, щоб обманути духів. Але повертатися додому, якщо щось забули, не варто. Духи вас тоді вже точно не відпустять.

banner

Залишити відповідь