Жіночно, ніжно, граційно: франківська тренерка розповіла, чим корисні східні танці для дівчаток (ФОТО, ВІДЕО)

Часто батьки віддають своїх діток на заняття танцями, щоб малеча спрямовувала свою енергію у правильне русло, розвивалася, брала участь у конкурсах та покращувала фізичну форму. Для цього підходять також східні танці, які є все більш популярними в Івано-Франківську.  Про їхню особливість розповіла для читачів Огого! тренерка школи східного танцю «MiAmor» Марія Гложик.

Вона почала займатися танцями у 20 років і особисто переконалася, що танцювати ніколи не пізно. Їй подобається слухати та вибирати музику, ставити композиції, а також вдається доступно пояснити іншим, як  відтворити той чи інший рух.

Зараз до Марії на заняття ходять 20 дівчаток віком від 5 до 13 років. Є також дорослі учениці.

«Треба, щоб дитина вже могла виконати інструкцію. До 5 років вони хочуть гратися, потребують мами, а це відволікає. Та діти дуже індивідуальні, бо енергійними можуть бути і в 4 роки або у 6 надто скромними, яких важко витягнути на роботу»,  – зауважила тренерка.

15747363_835700569904286_6527470293910972116_n

За її словами, часто батьки хочуть, щоб малеча опановувала східні танці заради гарної постави.

«Дитина не любить за цим слідкувати, а звичку можна виробити під час східних танців або балету. Кому що більше підходить. Звісно, якщо дівчинка за цим не дивиться, то результат буде запізнюватися», – сказала танцівниця.

У залі вчать відчувати своє тіло, різну техніку та рухи. Тут тренують слух, бо не всі вміють слухати музику. Тільки близько 10% зі ста вміють це робити від природи.

«Слух тренується, як кожен м’яз, тому завчасно не треба говорити, що його нема», – прокоментувала Марія.

17757797_742338392613759_1437029560_n

Східні танці позитивно впливають на вестибулярний апарат. Більшість новачків після кількох обертів падають, бо «крутиться світ». Після тренувань учениця може крутитися без запаморочення, що також допомагає у буденному житті, наприклад, при переїздах і перельотах.

«Тренування загалом впливають на здоров’я жіночого організму. Формується розтяжка, пластичність та міцність м’язів. Це впливає на майбутнє, особливо, коли мова йде про пологи», – додала жінка.

Часто люди сприймають східні танці узагальнено, хоча у кожної країни, регіону є певні особливості. Наприклад, в Івано-Франківську найпоширенішими є єгипетські танці.

17742223_742338375947094_2072296798_n

Марія поділилася спостереженнями, що мешканки міста думають, що східні танці – це легко, але потім вони приходять у зал і думка змінюється. Техніка досить складна, потрібно працювати, щоб досягти потрібного результату і власного відчуття тіла. Велику увагу приділяють не тільки рухам живота, а й пластичності рук. Треба, щоб вони не виглядали зайвими.

«Важливим у східних танцях є розуміння музики та слів. Щоб танець вийшов ефектним, треба опанувати акторську майстерність. Дівчина має передати емоцію, радість чи сум, замріяність», – поділилася Марія.

Дівчинка стає більш впевненою у собі, менш зацикленою на тому, що про неї думають інші. Тут вчать не боятися сцени, адже інколи є можливість показати свої вміння під час тематичних конкурсів.

«Східні танці дуже жіночні, ніжні, граційні, – зауважила тренерка. – Це впливає й на поведінку дитини. Наприклад, хіп-хоп є більш агресивним. Ми ж вчимо бути справжньою принцесою. На це налаштовують і наші східні костюми, вони красиві з блискітками».


Фото – Ігор Шерепот

banner

Залишити відповідь