5 альтернатив глінтвейну. Рецепти зігріваючих напоїв для холодної зими

Коли за вікном мороз або сльота,  найприємніше сидіти вдома чи в затишному кафе та  насолоджуватися  ароматом і смаком зігріваючого напою. Пропонуємо спробувати щось цікавіше за традиційний глінтвейн.

Свої секрети приготування теплих алкогольних напоїв відкрили  в ресторані «Grill Town» спеціально для OGOGO.IF.UA.  Концепція цього закладу – подорожі, тому тут  поєднують смаки різних країн.  

 «Латвійський глінтвейн»

Відчути дух зими у Прибалтиці допоможе напій, до складу якого входить ризький чорний смородиновий бальзам.   Бармен ресторану «Grill Town» Петро Хом’як розповів, що придумав «латвійський глінтвейн» сам. Він ексклюзивно поділився рецептом з нашими читачами.

Спершу до склянки наливаємо бальзам  (Riga Black Balsam Currant), приблизно 40-45 грамів. Додаємо 3-4 краплі цукрового сиропу.  Далі – сто мілілітрів соку чорної смородини. Напій слід підігріти до температури близько 70 градусів.  А згодом – прикрасити кружальцями лайму та апельсину.

«Також до цього напою можна додавати заморожені ягоди смородини», – порадив Петро Хом’як.

 

Кава по-ірландськи

glintvejn-napoyi-7142

Перш, ніж налити до склянки основний інгредієнт цього напою – ірландський віскі, потрібно її прогріти.

«Сам віскі підігрівати не можна, бо тоді випарується його смак», – пояснив бармен.

Тому до бокалу спершу наливаємо гарячої води. Через деякий час замінюємо її на віскі (40-45 грамів). Відставляємо набік і тим часом готуємо вершки.

Беремо 30 грамів із найменшим відсотком жирності.  Їх треба збити з цукровою  пудрою (2-3 грами). Вдома це можна зробити з допомогою ложки чи міксера, а професіонали використовують шейкер. Кладуть до нього кубики льоду, щоб вершки краще збилися.

Розчиняємо водою цукор (7 грамів) та змішуємо з гарячим подвійним еспресо. Доливаємо їх до бокалу з віскі.

Можна прикрасити напій збитими вершками та посипати дрібкою меленої кориці.  Перед тим, як пити ірландську каву, її слід перемішати.

 «Лондонський чай»

glintvejn-napoyi-7158

До складу цього напою входять символічні для Англії  –  джин та чай. Обліпиха надає йому яскравого смаку та корисних вітамінів.

Щоб приготувати його, знадобиться  40-45 грамів ягід. Насипаємо їх до склянки та доливаємо 100 мілілітрів завареного чорного чаю. До цього додаємо 45 грамів джину. Щоб підсолодити напій – 10  грамів сиропу амарето. Перемішуємо складники ложкою, підігріваємо та прикрашаємо кружечком лайму.

 «Гарячий Тодді»

glintvejn-napoyi-7092

Ґроґ чи «hot toddy»  – поширені у Шотландії зігріваючі напої.  Для них традиційно використовують  бренді,  віскі чи ром, також гарячу воду і мед.  Пізніше почали додавати чай і прянощі.

Для такого ґроґу, як у  «Grill Town», змішуємо  30 грамів меду, 40 грамів яблучного соку,  половину чайної ложки меленого мускатного горіху та дрібку кориці. Доливаємо шотландський віскі та підігріваємо до 70 градусів.

Далі кладемо до склянки шматочок лайма.

«Краще додавати лайм, ніж апельсин. Тому що  ґроґ і так солодкий», – зауважив Петро Хом’як.

За його словами, до  ґроґу добре смакують сухофрукти.

«Ямайський ґроґ»

Напій готуємо так, як попередній, тільки замість віскі – ром. Потрібно 55 грамів цього алкоголю, краще – золотого. Додаємо кружальця лимону та апельсину.

glintvejn-napoyi-7146

 

Класичний глінтвейн

glintvejn-napoyi-7052

Бонус  для шанувальників  традицій – рецепт глінтвейну.

Для нього змішуємо мед, червоне сухе вино, додаємо чайну ложку меленої кориці, гвоздику та підігріваємо до 70 градусів. Додаємо кружечок апельсина та паличку кориці.

Бармен  Петро Хом’як радить: якщо ви будете підігрівати вино вдома, то краще не доводити його до кипіння.

banner

Залишити відповідь