«Бородатий бальзам», «вусатий віск». Франківець вдома варить косметику для волосся (ФОТО)
Як не крути, але з доглянутою людиною спілкуватися приємно. Привабливості ж не додають посічені кінчики та сухе волосся. Про це знає перукар з 12-річним стажем, технічний працівник на радіо Андрій Окунь, який вдома готує косметичні засоби догляду за вусами та бородою під назвою «О’кунь».
Чому вирішив цим займатися та які особливості варіння косметики він розповів для читачів Огого!
Спершу Андрій тривалий час купував віск для вусів для себе та клієнтів у знайомого миловара. Минулого року зламав ногу, півтора місяці треба було лежати й не рухатись. Щоб ефективно використати цей час, він вирішив дізнатися більше про цю “кухню”. Звісно, не без допомоги товариша. Йому розповіли технологію виготовлення воску для вусів, порадили прочитати тематичну літературу та підказали, де можна замовити якісні компоненти для майбутньої продукції.
«Спробував, протестував на собі й мені сподобалось. Подумав, чому не зробити бріолін (косметичний засіб для догляду за волоссям, додання їм блиску та фіксації зачіски), який на той час, як я думаю, ніхто в Україні не робив. Знову протестував кілька варіантів і зупинився на тому, що сподобалось», – розповідає він.
Звісно, не все вдавалося з першого разу, дещо переварювалося чи недоварювалося. Але тепер Андрій впевнений у якості своєї косметики.
Наразі в асортименті є віск для вусів, бальзам та олійка для бороди, бріолін, гігієнічний бальзам для губ та олійні маски для волосся. Компоненти для них всі натуральні. За словами чоловіка, найскладніше обрати бджолиний віск, адже у всіх пасічників він різний. Завжди слід робити пробну порцію, щоб знати його властивості, як він застигає, як взаємодіє з іншими компонентами. Також важко знайти постійного постачальника. Зараз віск доставляють із Закарпаття. Екстрактні олійки привозять із Одеси, там виробник надає сертифікат якості.
Андрій готує косметику у домашніх умовах. Спершу інгредієнти важить на маленьких вагах, а потім готує на паровій бані, у хімічній колбі. Одна партія готується близько трьох годин.
«Це універсальні штуки. Та можу зварити дуже маленькі партії індивідуально, бо є клієнт, який, наприклад, хоче більш ніжний бальзам для бороди. Тоді треба додати менший відсоток воску. Компоную різні екстрактні олії», – поділився чоловік.
«Я педант, все має бути акуратно, поступово та продумано. Це як зі стрижками. Кажуть, що є перукарське мистецтво, та це не мистецтво. Людина має бути майстром, вміти чітко, гарно стригти. Так із варінням бальзаму», – додав він.
Специфіка косметики така, що клієнтами Андрія є чоловіки. Він їм не тільки продає свою продукцію, а й розповідає про її властивості. Наприклад, бальзам складається із кокосового масла, яке насичує волосся, захищає шкіру, є природним антисептиком. Якщо є якісь подразнення, алергічні реакції, то кокосове масло заліковує. Віск не дає волоссю сіктися, зменшує вплив зовнішніх факторів, зокрема, жорсткої води.
Навесні актуальні олійні маски. Після зими волосся посічене, має поганий вигляд через брак вітамінів, тому його варто підживити. За його словами, якщо використовувати натуральну косметику, то результат видно одразу, бо волосся краще розчісується, вкладається, не так електризується, стає шовковистим.
«Догляд за волоссям приблизно на 60% залежить від того, що ми їмо, а менше від того, що ми на нього наносимо. Впливає шампунь, жорсткість води тощо. Треба вживати вітамінами групи Є й звичайні полівітамінки», – поділився майстер.
До слова, франківець іменував свою продукцію «О’кунь», бо це жіноче прізвище його мами. Вирішив додати апостроф, бо йому подобають ірландські мотиви. Дизайн коробочок розробила його дівчина. Вона художниця і малюнок на 90% її ідея. Щоб було цікавіше, косметику назвав «бородатим бальзамом» та «вусатим воском». Її можна знайти у деяких крамничках Львова, Кам’янця-Подільського та безпосередньо замовити у Андрія. Він запевняє, результат вас не розчарує.