Чому франківський військовий займається танцями на пілоні (ФОТО)
Система підготовки воїнів в Індії, циркове мистецтво, змагання моряків на мачтах, гімнастика, акробатика, циркове мистецтво – з цих різнотипних джерел увібрав свої елементи пол-денс. Незважаючи на розмаїття витоків та складність виконання елементів, його часто асоціюють зі стриптизом. Франківець Олег Поплавський займається цим спортом вже більше двох років та навчає пол-денсу інших. Тренер розповів команді OGOGO!, як почалось його захоплення танцями на пілоні та які особливості цього виду спорту.
Олег розповідає, що почалось його захоплення пол-денсом ще давно. Чоловік натрапив в інтернеті на виступи, які йому сподобались. Захотілось спробувати.
“Під час відрядження в містоДніпро у вересні 2016 я наважився спробувати. З п’ятої спроби знайшов студію, яка погодилась прийняти мене на заняття – адже я чоловік! З першої спроби мені сподобалось. Під час занять йде навантаження на все тіло, працюють всі групи м’язів. Мене дуже стимулювали до більших досягнень дівчата, які займались поруч і виконували більш складні елементи”, – ділиться Поплавський.
До захоплення Олега спершу ставились скептично і з посмішкою, але коли люди більш детально дізнавалися що ж це за pole sport і після показу силових елементів у них весь скептизм пропадав. Адже мало хто може повторити щось подібне це і близько не стоїть з стриптизом.
Заняття у дітей викликають велике захоплення. Можна поєднувати акробатику, гімнастику з елементами на пілоні. А найбільше подобається їм працювати на динамічному пілоні – який крутиться на підшипнику. Заняття виробляють у дітей витривалість, силу, вони переборюють свій страх перед висотою, адже доводиться працювати на висоті три метри. Після вдалої спроби виконання нового елементу, в них очі просто світяться від радості та задоволення, і це ще більше надихає їх на нові досягнення. Дуже часто організовуються змагання з цього виду спорту по всій Україні , тому їм є де приймати участь і до чого йти”,- каже Олег.
Чоловіків у цьому виді спорту зараз небагато, зізнається Олег, проте він помічає, що наразі все більше юнаків і хлопців починають займатись пол-денсом.
“У мене є прагнення не стояти на місці, а рухатись вперед. Є над чим працювати і куди рости, розвиватись. Трохи стримує основна робота. Шкодую, що пізно розпочав займатись. Водночас мене надихають і стимулюють задоволені лиця учениць на заняттях, завжди панує весела та тепла атмосфера.
Ці заняття не лише покращують фізичну підготовку організму, але і підвищують самооцінку та впевненість в собі та своїх силах , що багатьом не менш потрібно. Хочеться більше людей залучити до цього виду спорту”, – ділиться Олег Поплавський.
До речі, основна робота Олега – військова служба, вже майже 20 років він офіцер. Чоловік відповідає за підготовку нашої бойової авіації, є інженером з радіоелектронного обладнання літаків та гвинтокрилів. Свого часу захищав українську незалежність у зоні АТО. Каже, бойові побратими його хобі не критикують.
“Працюю у нас в місті в авіаційній частині. Тому повністю віддатись пол-денсу не можу, як би цього не хотів. Хоча авіація це також моє захоплення, а полденс – це як зміна обстановки, як фізична та психологічна. Мої колеги добре мене знають, тому відносяться позитивно до мого захоплення пол-денсом. Вони бачать результат – мою фізичну підготовку. Так, не виключення, що хтось можливо цього не сприймає. Але мені в лице ніхто цього не говорить. А колеги-жінки взагалі в захваті, деякі також ходять на заняття. Напевно, це більше ніж хобі і воно все більше займає мій вільний час, тому що від занять ним я отримую масу задоволення та позитиву”, – ділиться Олег Поплавський.