Чому юні франківці стають інстаблогерами і що це їм дає
Це історії п’яти франківських підлітків з великими амбіціями та планами, відкритих до спілкування і лайків. Вони знають, як обробити фото та що таке стиль інстаграму, а за їхнім життям слідкують тисячі користувачів соцмереж. Команда OGOGO! спробувала дізнатися, навіщо це тінейджерам, і що їм дає популярність.
Аккаунт 15-річної Юлії Шевчук має понад 5 тисяч читачів. Блог дівчини про шкільне життя, підлітковий догляд за волоссям та зовнішністю, а також про сучасних батьків і дозвілля.
Дівчина навчається у школі № 3 міста Надвірна. Інстаграмом почала займатись більш ніж півроку тому.
Ще з початкових класів Юлія хотіла бути блогером: “Подобалось знімати себе на камеру та фотографуватись. Почала з каналу на YouTube, а коли дізналась про інстаграм, одразу хотіла писати пости, знімати себе на камеру і викладати це в історії .”
Найважче, на думку юної блогерки- прийняти думку інших та навчитись сприймати чужу думку.
“Коли вирішила попробувати себе в цьому – знала, що легко не буде, все одно знайдуться люди, які скажуть щось негативне, мене ж це навпаки мотивувало робити більше та краще!”
Юля розповідає, що найбільшим натхненням для неї є її батьки:
“Чи вважаю я себе блогером? Так вважаю, мені ще є над чим працювати, але я налаштована рішуче йти вперед й не зважати ні на які перешкоди. Бо на мою думку блогер це та людина, яка старається приділяти максимум часу своїм підписникам. А я живу цим.
Я роблю те що мені подобається. Також дуже вдячна свої батькам, адже завдяки їхній підтримці в мене виходить те що я хочу! Мої батьки – моє натхнення. Хочеться робити так, щоб вони пишались мною.”
Окрім інстаграму дівчина захоплюється музикою, грає на фортепіано та співає, в майбутньому планує пов’язати своє життя з журналістикою:
“Мені здається, що блог і журналістика дуже подібні між собою. Впевнена, що ця робота приноситиме мені задоволення. Ніколи не робитиму те, що мені не до душі.”
Також юна блогерка дуже вдячна людям, котрі мотивують її:
“Я люблю своїх підписників та завжди рада кожному, хто починає слідкувати за моїм життям, взамін стараюсь дати їм мотивацію та цікаву інформацію в постах, аби вони мали дозу натхнення на весь день робити щось продуктивне!”
Франківка Марія Гладун навчається у 9 класі 22 школи. За життям дівчини стежать майже 27 тисяч читачів. Блог Маші про стосунки, обробку фото, місця відпочинку сучасних підлітків.
“Я не хотіла ставати блогером. Просто виставляла фото в одному стилі і побачила, що активність росте, мені почали кидати повідомлення, щоб я писала пости. Я спробувала і так мене затягнуло надовго.”
Дівчина розповідає, що не завжди життя блогерів щасливе:
“У мою сторону було багато бруду, навіть від людей, яких я вважала близькими. Часто про мене говорили “більше, ніж знаю я сама.”
Школярка каже, що поєднувати блогерство і навчання не завжди виходить:
“Взагалі 8 клас це легкий рік, де можна трішки “халявити”, а зараз уже (9 клас), коли на носі ДПА то часу на інстаграм все менше.”
Юна блогерка стверджує, що довго не вважала себе популярною:
“Я не вважаю себе популярною. Все ж почала вважати себе блогером, лише після того, коли до мене почали підходити люди, фотографуватись і казати, що я найкраща, що люблять мій блог. Це мене найбільше надихає роботи щось далі.”
Маша каже, що її надихають рідні:
“У мене найкращі батьки! Вони ніколи мені не заперечували, навпаки, говорили, що все вийде. Ці слова завжди згадую, коли мені стає важко, навіть моя бабуся з дідусем слідкують за мною. Дивляться мої сторіс і кажуть, що правильно, а що ні.”
Дівчина розповідає, що має й інші хобі, зокрема малює.
В майбутньому Марія планує бути дизайнеркою або фотографинею.
Ще одна зіркова блогерка – 14-річна Анастасія Кузьо. За аккаунтом дівчини стежить 12,6 тисяч читачів. Навчається Настя у Коломийській гімназії ім.М.Грушевського. Блог Насті дуже “теплий” і атмосферний – багато цікавих “ванільних” фото, а у розповідях дівчина інколи розповідає, як їх зробити. Також тут багато природи, тваринок, домашнього затишку.
Школярка розповідає, що фотографувати любить віддавна:
“Розпочала фотографувати ще осінню 2016, тоді випадково натрапила на красиві аккаунти в одному стилі, і дуже захотілось теж спробувати себе в цій сфері.”
Настя каже, що навчання та блогінг поєднує легко:
“Під час школи ми якраз найбільше і фокаємось. У нас досить фотогієнічна школа, як зовні, так і всередині. Тому чи не на кожній перерві ми з дівчатами влаштовуємо маленькі «фотосесії». Це однозначно одна з перших причин, чому я хочу до школи.”
Батьки також підтримують дівчину та допомагають їй:
“Батьки ставляться до блогу тільки з позитивом. Тато зробив добрий відсоток фотографії, де присутня я сама. Він чудовий фотограф! А мама більше просто цікавиться та переглядає фото.”
Анастасія каже, займається не лише блогерством: ” Ну поки в мене одне основне хобі – фото. У свій вільний час трохи займаюсь спортом та читаю книги.”
Дівчина впевнена, що в майбутньому буде займатися фотографією професійно.
Ще один цікавий аакаунт належить Ангеліні Лаврів, дівчина називає себе “Лавреточкою”. Навчається у загальноосвітній школі номер 16. Блог Ангеліни про життя сучасних підлітків, стосунки, моду, тенденції в музиці, популярні місця або речі, і чому вони подобаються підліткам.
За профілем дівчини стежать 6 373 читачів. Ангеліна є моделю агенції “Ювента”, їй 14 років.
“Почала професійно розвивати інстаграмом у 2017 році. Враховуючи,що інстаграм – це модно і круто я подумала, а чим я гірше? Насамперед хотілось, щоб через фото дізнався про мене світ, говорили люди, модельні агентства пропонували контракти і захоплювались люди.”
Школярка каже, що поєднувати навчання і блог їй дуже важко, проте вона любить цю справу і завжди знаходить час :
“Поєднувати блогінг з навчання дуже важко, але все одно я знаходжу хвилинки і для своїх любих прихильників. Я не вважаю себе блогером, швидше людиною, яка публікує частинку свого життя.”
Також дівчина впевнена, що батьки дуже допомагають у тому, щоб вона розвивалась :
“Батьки зацікавлені і повністю підтримують улюблену доцю.”
Завершуємо профілем юної фотографині Шпак Яни, за котрою стежать понад 1 100 читачів. Дівчині 18 років і вона навчається у Вищому художньому професійному училищі №3 м. Івано-Франківська. Блог дівчини насичений більше яскравим візуальним контентом, проте трапляються цікаві авторські тексти на різноманітну тематику.
“Спершу практикувала макро-зйомку, думала що завжди фотографуватиму всіляких комашок, але потім почала фотографувати сестру. Зрозуміла, що мені це подобається і почала робити світлини людей.”
Фотографиня вважає, що інстаграмом люди займаються для того, аби самостверджуватися:
“Інстаграм почала розвивати, бо подобалось так виражатись. До того ж люблю жовтий колір та чорний (у таких тонах профіль дівчини). До того ж подруга називала мене бджілкою, власне звідти й є ця асоціація.”
Проте блогером Яна себе не вважає, каже що її профіль – це моменти з життя :
“Є блогери, які пишуть про своє життя і тобі цікаво, є блогери які просто пишуть загальні речі, а я викладаю світлини. Не вважаю що у мене є текстовий контент. Та й власне це не мені судити”.
До слова дівчина каже, що в інстаграмі проблем як таких немає, проте є дискримінація у реальному житті :
“На вулиці 21 століття, а люди дискримінують все. Дратує, що за зовнішнім виглядом судять наприклад: “ото геї пішли, бо в них підвороти, от а це мабуть лезбіянки”. Обурює таке, адже певний час жила в Італії. Там кожен ходить з ким хоче, як хоче і де хоче, тому маю з чим порівнювати.”
Також дівчина розповідає, що не ображається на такі різкі слова:
“Я не зважаю на думку інших людей, для чого на них ображатись. Останнє, пам’ятаю йшла залізничним мостом у Франківську і назустріч йшла пара: хлопець з дівчиною. Хлопець крикнув мені в слід ( образливе, нецензурне слово, позначаюче гея), проте мені смішно з такого”.
Фотографиня каже, що інші люди просто обмежуть себе:
“Я люблю вільний одяг, аби мені було комфортно, а якщо інші собі відмовляють у зручності і заздрять мені, обговорюють – це їхні проблеми”.
Також Яна висловлює цікаву позицію щодо блогерів :
“Я не стежу за франківськими блогерами, тому що їхні сторіни то гівевей на гівеевеї, кожен пост то гівевей. Власне від цього в них аудиторія, а не тому, що вони цікаві. У більшості блогерів однаковий стиль, однакові фото, багато реклами. Пишуть вони про “малюсиків” або власні переживання. На що тут підписуватись?”