Франківка перетворює трави та квіти у неймовірні прикраси (ФОТО)

Франківська ілюстраторка та майстриня Вікторія Тисовська ексклюзивно для OGOGO! розповіла про те, як виготовляє прикраси з травинок, сухоцвітів і ювелірної смоли. Про дуже красиві але “капризні” прикраси та правила догляду за виробами зі смоли читайте далі.


 

Про початок захоплення

Почалося з ідеї прикраси, яку на той момент ніхто не брався реалізувати. Тому я вирішила спробувати самостійно виготовити кілька прикрас для себе. Знайшла компанію, яка виготовляє і продає смолу в Україні, замовила, прочитала інструкцію і залила свої перші вироби: перстень з гіпсофілами і підвіску з мімозою. З першого разу вийшло не ідеально. Тоді я пішла шукати відповіді в Гугл і Ютуб. Інформації не було так багато, тому я багато експериментувала і виробила свою техніку роботи зі смолою.

Ще два роки тому після закінчення універу я не знала, що робити зі своїм життям. Зрештою, я і зараз не дуже знаю, але знаю напевне чим зайнятися найближчими місяцями — своїм магазином. Але про це згодом.
Чому я взагалі почала займатися смолою? Я дуже вимоглива і мені завжди важко підібрати для себе прикрасу (стидливо відсуває коробку з горою дешевої біжутерії з Алі з часів неконтрольованих покупок, – прим. редакції). Я часто бачила красиві речі в майстрів і була переконана, що без магії там точно не обійшлося. Але вони буле не такі, як я собі уявляла. Тоді друг сказав: ну так зроби свої. І понеслось.
В квітні цього року я почала збирати квіти, травинки, вивчати їх, шукати назви (бо мені важливо знати, що за квітка всередині), замовила смолу і почала заливати свої перші прикраси. Я показала перстень в своєму ілюстраторському профілі і людям сподобалось. Тоді я вперше задумалась про магазин. Направду, я дуже довго вагалася чи виставляти на продаж свої вироби, які почали виходити добре. Але перші мої клієнти — мої друзі, своєю підтримкою переконали, що треба показати їх світові. За що я їм вдячна.

Про технологію виготовлення і склад прикрас

Для початку, ювелірна епоксидна смола не має нічого спільного з природною смолою. Це універсальний синтетичний продукт. Головна особливість ювелірної смоли – її прозорість і глянцевість. Для роботи необхідно змішати смолу і отверджувач в правильних пропорціях. Тоді я обираю форму і наповнення (в більшості випадків це сухоцвіти) майбутньої прикраси і заливаю перший шар, на якому закріплюю рослинку. Через кілька годин відбувається початкова полімеризація (застигання) і тоді можна залити останній шар. Протягом двох діб смола повністю застигає і якщо все добре лягло, можна братися за шліфування і полірування прикраси. Після цього я кріплю фурнітуру і прикраса готова.

Виготовлення одного виробу займає в середньому 4-5 днів. Однак, бувають капризні вироби, на які потрібно витратити щонайменше 7-10 днів.

Де шукаю натхнення

В першу чергу мене надихає сама природа. Відколи виготовляю прикраси, я почала більше звертати увагу на те, що нас оточує і маленькі деталі. Ще допомагає аналіз робіт інших майстрів — занотовую собі, що саме мені сподобалось в конкретній роботі і роздумую над тим, як це можна зробити по-своєму. Ще натхнення приносять нові матеріали, особливо рослини, з якими я ще не працювала. Особливий вид медитації для мене – це підбір сухоцвітів для композиції майбутньої прикраси.

Про символізм у виробах

Я створюю прикраси з травами і квітами, щоб нагадувати про літо і тепло. А щодо особливих властивостей чи значення — залишаю право за власником вкладати смисл в прикрасу.

37068058_1591289860982658_1354562561227358208_n

Правила по догляду за прикрасами

Вироби зі смоли потрібно зберігати окремо від інших прикрас, щоб не пошкодити і уникнути подряпин глянцевої поверхні. Хоча ювелірна смола доволі міцний матеріал, не варто проводити краш-тести прикраси, вона не розіб’ється, але може надколотися. Також, такі прикраси слід зберігати в темному закритому місці, оскільки всередині природні матеріали, які під впливом сонячного проміння можуть швидше вицвісти.

Решта правил такі ж як і для інших прикрас: знімати перед походом в душ, басейн, солярій і т.д. Уникати потрапляння агресивних хімічних речовин, як от спирт, миючі засоби, ацетон.

37792456_679640042399735_3240656994968797184_n

Де крім сторінки у інстаграмі можна придбати вироби

Також мої вироби можна придбати на Crafta.ua https://elfinvee.crafta.ua/

Також я буваю на щомісячному ярмарку Штефкова Валіза. Там можна вживу подивитися на прикраси і приміряти їх.

37881688_439865763199758_2100652333921730560_n

 

39756313_228094431216539_7444145404574171136_n

banner

Залишити відповідь