Франківка створила етнокалендар “Жива”, що надихає (ФОТО)

Етнокалендарі на 2023 рік з назвою “Жива” створили освітянка, керівниця франківської літературної студії “Натхнення” Ольга Андріяшко з художницею Ольгою Гайдамакою. 

Є два формати календаря: настінний та настільний. На обох зображені жінки-українки з широкими рукавами, що притаманно творам художниці. Є ілюстрації присвячені Чернігову та Азовсталі, які потерпали від обстрілів. 

“Більшість картин написані під час війни. Вони дуже наші, пропитані українським духом, українським корінням та вірою у майбутнє. Назва “Жива”, бо це про душу кожного українця і про Україну”, – зауважила франківка.

Настінний календар формату А3 з цитатами відомих українців, зокрема Ліни Костенко, Григорія Сковороди, Андрея Шептицького та інших.

“Це цитати надихаючі, мотивуючі, які відображають нашу сутність, дають віру та надію у ці непрості часи. Вони підсилюють картину і самі по собі є потужними фразами”, – додала Ольга Андріяшко.

Наприклад, слова Георгія Кониського “Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу” надихатиме у лютому, а фраза Лева Силенка “Щастя там, де пристрасть” нагадуватиме про важливе у червні. 

На настільному календарі вірші-замовляння жінок студії “Натхнення”. 

“Ми вкладали у кожен місяць замовляння на добро, радість, любов, на розквіт нашої країни.  У тяжкі часи такі речі підтримують.

Віримо, що новий рік буде з перемогою і дуже її чекаємо”, – зауважила авторка.


Охочі замовити календар можуть звернутися до Ольги Андріяшко у соцмережах. Коштують вони 350 та 500 гривень, що залежить від формату. 

Це чудова нагода потішити себе, зробити близьким подарунок, що надихає та мати на столі чи стіні естетичну й практичну річ. 

До речі, Ольга Андріяшко та Ольга Гайдамака вже мають спільні проєкти — метафоричні карти та календар “Дивовижності”.

Читайте також: ТВОРЧІСТЬ, СПІЛКУВАННЯ, ВІДСУТНІСТЬ КРИТИКИ. ЧИМ ЗАЙМАЮТЬСЯ ЖІНКИ У ФРАНКІВСЬКОМУ КЛУБІ «НАТХНЕННЯ» (ФОТО, ВІДЕО)

banner

Залишити відповідь