Франківські "фітоняшки", котрі мотивують своїми формами (ФОТО)
Давно хочете піти в зал, але немає мотивації? Команда OGOGO! зробила підбірку франківок, чиї блоги мотивують, а пости допомагають правильно харчуватися під час тренувань. Тут ви знайдете корисні поради та список різноманітних вправ, які точно будуть до душі.
Fitness Blogger Solomia – профіль тренерки, яка “прокачає” по здоровому харчуванню.
19 тисяч підписників.
Дівчина розповідає, що найболючішим для клієнток є питання “чим замінити цукор?”, та дає дієві поради.
“Чим замінити цукор? Стевією (“медова трава”). Сироп із топінамбура або агави. Вони, правда, дорогуваті, зате натурально солодкі. Листя стевії можна заварювати та пити у вигляді чаю. Вона солодша за цукор, але має низьку калорійність. Містика… Очищає організм від шлаків і токсинів. Якщо в тебе поганий обмін речовин, використовуй стевію. Якщо рослину використовувати у великій кількості, то з’явиться гіркуватий присмак. Щоденне вживання трави стевії в дозі 0,5 на 1 кг ваги є абсолютно безпечним для людини! Наприклад, моя вага – 58 кг, тому моя денна доза – близько 30 грамів (58×0,5=29). Якщо ти будеш вживати стевію замість цукру, вона знизить калорійність споживаної їжі і, без зміни системи харчування, дозволить скинути 3-5 кілограмів”,- радить Соломія.
Меню на 1500 ккал від Fitness Blogger Solomia
Сніданок ~ 288 ккал. Вівсянка, запечена з яблуком і корицею (250 г в готовому вигляді).
Перекус ~ 211 ккал. Смузі із банану (150 г), шпинат (100 г) і зелене яблуко (150 г)
Обід ~ 506 ккал. Тушена куряча печінка з цибулею та морквою (200 г), гречка (40 г в сухому вигляді), свіжі овочі.
Перекус ~ 240 ккал. Салат, морква, зелене яблуко, корінь селери (150 г) Творожна запіканка (без цукру 150 г)
Вечеря ~ 330 ккал. Омлет (2 яйця, 150 мл молока,сіль і спеції по смаку), свіжі овочі (200 г).
Хачова цінність меню 1575 ккал, В-154 г, Б-104 г, Ж-48 г.
lena_yogawayif. Олена – тренерка з йоги, котра не лише надихає на йогу, але й створює програми харчування, розповідає про біологічні ритми людини і руйнує міфи про йогу.
4 тисячі підписників.
Йога має безліч напрямків і шкіл, але, в основному, практика йоги включає техніки дихання, медитації та різні динамічні та статичні позиції, які зміцнюють усі групи м’язів і суглобів. Ось вам 5 фактів від тренерки, чому варто займатись йогою.
⠀1. Йога допомагає боротися з болем у спині.
Результати великого систематичного огляду вказують, що йога — ефективний засіб для боротьби з болем у спині, що також допомагає залишатися рухливими людям з хронічним болем. Згідно з дослідженнями, люди з болем у спині, які 24 тижні протягом 90 хвилин займались йогою, в середньому зменшили відчуття болю на 56% .
⠀
2. Йога допомагає боротися зі стресом
Національне опитування в США показало – понад 85% респондентів повідомили, що йога допомогла зменшити рівень стресу. Це відбувається шляхом зменшення гормону стресу кортизолу. А внаслідок дії ендорфінів ми почуваємося краще та щасливіше, коли практикуємо йогу.
⠀
3. Йога покращує якість сну
В тому ж опитуванні більше 55% людей, які займаються йогою, вказали, що це допомогло їм покращити сон. Зокрема, поєднання фізичних вправ і технік дихання сприяє виділенню гормону мелатоніну, що виділяється вночі та допомагає нам засинати.
⠀
4. Йога покращує серцево-судинну систему
Йога може допомогти знизити ризик серцево-судинних захворювань так само, як і фізичні вправи (наприклад, швидка ходьба). Поєднання фізичної активності, дихання та медитації мають значний вплив на серцево-судинні фактори ризику.
⠀
5. Йога заохочує більш збалансовано харчуватися
Люди, які займаються йогою, більш уважно ставляться до свого харчування. Дослідники визначили, що практика йоги сприяє кращому усвідомленню відчуття власного тіла та контролю емоцій.
⠀
Добрий фітнес-дієтолог irena_sportpro повертає до форми матусь, розповідає, як правильно худнути в домашніх умовах, і вчить їсти правильно.
“Я рахую калорії, і не худну. Знайомо? Спершу, ніж починати щось рахувати – почніть з основ. Відмовтеся від цукру, муки та трансжирів, соусів та «шипучок». Зробіть детокси та пийте воду. Якщо в такому режимі ви протримаєтеся 2 місяці, можна підбирати раціон для корекції ваги.
Існують різні таблиці підбору калорій. Найпопулярніша – Харріса Бенедикта. Введіть у гугл «формула Харріса» (там є цифри, які множте на свої показники). Але ці формули застарілі. Так, на мою вагу, аби підтримувати форму маю виїдати 2200 ккал. Ви смієтеся? Та я на масі так їла, і набиралося всюди і все. Рекомендую, вирахувати свій калораж і відняти для схуднення не -25%, а 35-45 %. Бо ті продукти, які ми вживаємо нині, дуже хімічні і не так засвоюються організмом, як раніше в 90-ті. Крім того, жінки багато стресують, працюють, “запахані” одним словом… А гормон кортизол здатен нас поправляти. Якщо ви рахуєте ккал і не худнете, то значить ви помилилися з підрахуночками. Виправляємо, мій метод. Наприклад, Олі треба схуднути. Вона вирахувала свої ккал по формулі Харріса. Відняла від того, що вийшло – 35 %, отримала 1400 ккал в день. Далі Оля записує продукти і калорії в зошит цілий тиждень, аби не перейти межу в 1400 ккал. У кінці тижня Оля важиться. І та-да! Якщо Оля схудла на 1,2,3 кг – це означає, що треба продовжувати. Можна для кращого результату збільшити час тренування на 30 хв чи добавити 1 день кардіо. Якщо вага стоїть на місці – обов’язково урізати хоч 100 ккал. Відповідно для набору навпаки. Доплюсовуємо + 30 % до калоражу і важимося в кінці тижня. Якщо набрали супер, якщо на місці – збільшуємо на 100-200 ккал їжу. Зменшуємо кардіо!”, – радить Ірина.
18 тисяч підписників.
Одним із секретів спортсменів, на думку Лілії, є воднева вода. Вона виводить молочну кислоту з м’язів і відновлює після тренування.
Тренерка з гумором оцінює власні досягнення і каже “Форма має бути така, щоб «щасливі дружини» писали: “Фууууу, як мужик!”
“Є така відмазка: «ти дітей просто не родила, от народиш і зрозумієш!». Насправді організм один. І чи родила ти, чи не народила, все одно потрібно дотримуватися правильної дієти і працювати над собою фізично. Не думаю, що після родів я захочу залишитися холодцем. Тому це просто відмазка”, – вважає жінка.
Тренерка Олена Прокопів – засновниця школи «Фітнес для тіла і мозку», лікар, нутриціолог.
4 тисячі підписників.
До фітнесу ми вже давно звикли,а от Велнес для декого це дуже нове. Розберемося з новинкою разом з Оленою Прокопів.
“Все просто, нам потрібен тільки прямий переклад: fitness – приводить нас в форму. То be fit – бути в хорошій формі. Фітнес-система, яка, перш за все, ставить досягнення бажаної фізичної форми, гарного тіла. Wellness – говорить зовсім про інше. Про те, чи ми достатньо “well” себе почуваємо. Велнес ставить пріоритетом не форму, а внутрішню складову – наскільки здорові наші суглоби, хребет, що потрапляє нам з їжею, чи достатньо мікроелементів і вітамінів ми вживаємо, чи допомагаємо і слідкуємо за тим, щоб організм нормально функціонував, постійно вживаючи речовини, які нормалізують функцію жовчного міхура, кишечника, нирок і т. д. Отже, велнес – це система дій, направлена на зміцнення організму, покращення здоров’я і самопочуття.”
ircya_newfran – справжня мотиваторка, яка тренується в спортклубі @interfit.if .
Хоч жінка – не тренерка, проте її пости та досягнення справді мотивують.
“Нехай кожен з нас знайде в собі сили зробити те, чого дуже хочеться, але за що страшно взятися і почати робити! Це я, в першу чергу, собі отак кажу. І не лише про спорт… От є у вас мрія, план на якусь грандіозну роботу, проект життя? Ви впевнені, що саме тут зможете блискуче зробити свій подвиг, але… не вистачає сил на втілення? Ці сили треба знайти… “, – каже Ірина.
“Люблю відчуття після тренування! Ніби і втомилася фізично, але внутрішньо аж вибухаю енергією, ідеями, легкістю…”, – розповідає Ірина.