Інформація про пасажирів, яку бортпровідники дізнаються лише за три секунди

Ви щойно піднялися на борт літака, а стюардеса вже знає, чи виникнуть з вами проблеми під час польоту.

Сервіс обміну знаннями Quora опублікував результати опитування серед членів екіпажів літаків. Виявилося, що однією з професійних навичок бортпровідників є сканування натовпу.

«Коли ти летиш в повітрі на висоті 9-11 тисяч кілометрів над землею, то у разі виникнення проблеми не зможеш просто набрати 911 і чекати на екстрену службу», – написала Дженіс Бріджер, стюардеса з 25-річним досвідом.

«Наше завдання – не допустити проблем в повітрі, і бути готовим до них, якщо вони раптом виникнуть під час польоті», – додає вона.

Бріджер каже, що вона здатна зробити це всього за три-чотири секунди.

1. Чи вживав пасажир алкоголь

Співробітник екіпажу Амар Рама на питання: «Що бортпровідники відразу помічають, коли пасажир сідає в літак?» Відповів, що команда в першу чергу обчислює проблемних мандрівників.

“Той, хто вжив алкоголь або наркотики … може становити потенційну загрозу безпеці на борту. Якщо знадобиться зробити екстрену евакуацію, то на все про все у мене буде 90 секунд, і я не хочу зайвий раз ризикувати своїм або життям інших пасажирів, а п’яні або обкурені люди, як правило, відмовляються співпрацювати”, – каже він.

2. Наскільки пасажир фізично сильний

“Якщо я помічаю м’язисту, сильну, фізично здорову людину, то обов’язково запам’ятовую обличчя і те місце, де він сидить.  Я вважаю таку людину своїм додатковим ресурсом. У разі нападу на членів екіпажу сильні пасажири – мої перші помічники. Ми завжди сподіваємося, що цього не станеться, але про всяк випадок готуємося до будь-якого розвитку подій”, – зізнається Бріджер.

3. Стан здоров’я пасажира

Якщо вам відверто погано, то бортпровідники можуть не пустити вас в літак.

“Якщо у пасажира серйозна проблема зі здоров’ям, то набагато краще, якщо про нього подбають на землі, де можна звернутися до лікаря або викликати швидку. На висоті 10 тисяч кілометрів ми дуже обмежені у своїх діях. Я колись бачив, як у жінки при вході в літак стався серцевий напад, і, зізнаюся, був вдячний, що це сталося на землі, а не під час польоту”, – пояснює співробітник екіпажу.

Звичайно, бортпровідники вміють надавати першу медичну допомогу, але вони не можуть поставити діагноз і спрогнозувати розвиток подій в разі тієї чи іншої хвороби.

4. Рівень англійської мови

Незнання іноземної мови може зіграти з вами поганий жарт ще до того, як ви досягнете пункту свого призначення.

“Якщо пасажир не говорить англійською, то він не зрозуміє команди членів екіпажу і не зможе прочитати інструкцію про те, як відкрити вихід”, – зазначає Бріджет.

5. Чи знайомі пасажири з авіацією

“Я завжди намагаюся дізнатися, чи є серед пасажирів співробітники авіакомпаній, особливо члени екіпажу. Ці люди також є для мене ресурсом, оскільки вони знають, що робити в надзвичайних ситуаціях на борту літака”, – зізнається Бріджер.

6. Чи може пасажир стати причиною затримки рейсу

“Я завжди спостерігаю, щоб ніхто не піднявся на борт з величезною сумкою, яку не можна помістити в багажне відділення над сидіннями. Якщо це затверджена ручна поклажа, то її потрібно переупакувати, що затримає рейс”, – пише член екіпажу, Амар Рама.

При цьому бортпровідникам заборонено піднімати багаж пасажира, оскільки це може привести до їх травмування. Страховка такі випадки не покриває, тому доведеться брати лікарняний за свій рахунок.

7. Чи підозріло виглядає пасажир

Крім усіх перерахованих вище речей бортпровідники всього за кілька секунд можуть вичислити пасажира, який поводиться підозріло. Рама пише, що іноді це може бути банальна інтуїція, на рівні інстинкту, але часто це спрацьовує. Мабуть, допомагає досвід.

 

Джерело

banner

Залишити відповідь