Кухонна плита: дізнайтесь, як зробити правильний вибір

Придбання кухонної плити – подія для господині, тому до покупки варто поставитися серйозно. Питань багато, але відповіді мають лише експерти з побутової техніки, яких не завжди зустрінеш серед продавців у магазині. Ми розпитали фахівців своєї справи бренду Electrolux, які головні характеристики слід перевіряти покупцю кухонної плити.

Газова, електрична чи все разом?

Не новина, що сьогодні маємо вибір поміж багатьох типів плит – газових, електричних, комбінованих та деяких інших (індукційних тощо). Найбільшим попитом користуються плити, що продукують тепло з газу чи електрики, то звузимо коло до них.

Переваги газової плити:

  1. магія відкритого вогню – приготування їжі можна порівняти з найдавнішим типом вогнища;
  2. швидко змінює температуру вогню – достатньо лиш покрутити ручку;
  3. дешевше в купівлі і утриманні;
  4. високий рівень нагріву, малі теплові втрати.

 

Серед недоліків – небезпека та легке займання речей від відкритого вогню, відсутність грилю та температурного датчика в духовці.

Переваги електричної плити вже інші:

  1. вищий рівень безпеки;
  2. більші можливості духовки;
  3. електрична запальничка та гриль;
  4. відсутність кіптяви, характерної для газу.

42600301_329795544504282_7389363921347411968_n

Недолік, який можна компенсувати, обравши більш сучасну модель – це повільна зміна температури конфорки. Розпечена конфорка довго утримує тепло, через що замість зменшення вогню доводиться переставляти страву на іншу, менш гарячу конфорку. Також при перебоях в роботі електромережі є ризик лишитися без гарячої їжі.

Поєднання обидвох варіантів можливе в комбінованих плитах, де на поверхні розташовані три газові конфорки та одна електрична. Духова шафа в такому випадку буде електрична, причому матиме додаткові корисні функції.

42574353_315288119259257_8822360853211774976_n

Які додаткові функції має кухонна плита

Мабуть, краща для безпеки функція – це газ-контроль. Встановлений на конфорки або в духовці прилад перекриває газ тоді, коли вогонь гасне. Це запобігає витоку газу в помешкання та унеможливлює небезпечну ситуацію.

Електрична запальничка конфорок та духовки також дуже корисна. Проте в багатьох моделях, де запальничку встановлено на газову плиту,  це потребує електричного живлення, тобто підключення до розетки.

Дуже зручно, коли дверцята духової шафи, які постійно брудняться, зняти і мити окремо від плити. В нових моделях це дійсно можливо зробити.

Додатковими також вважають такі деталі, як конвекційний вентилятор, спеціальний детектор температури, який можна занурювати в страву, парова функція, таймер, тен для грилю та вертлюг. У деяких плит може бути два чи більше вертлюгів, але це ускладнює приготування страви зі скоринкою, оскільки потребує потужної конвекції для відведення великої кількості пари. Тож обирати слід уважно, аби одна корисна функція підтримувалася іншою.

За умов будь-якого вибору, кухонна плита має відповідати вашим вимогам, а не бути компромісом через привабливу вартість, адже це придбання – на десятки років, і зусилля, що їх докласти перед покупкою, варті добротного приладу.

banner

Залишити відповідь