Не скаржся та насолоджуйся дрібницями. 25 корисних порад, які треба знати

Колись Дельфійський оракул назвав Сократа, якого вважають одним із засновників західної філософії, наймудрішою людиною на землі. Однак сам Сократ, почувши таке твердження, не погодився з ним. Він сказав: «Я знаю одне: я нічого не знаю».

«Я нічого не знаю» означає, що ти можеш бути освіченою людиною, але все одно нічого не знати. Ти можеш вчитися в усіх і в кожного. Одна річ, яку я люблю більше, аніж вчитись на власних помилках, — це вчитись на помилках інших людей.

Протягом багатьох років мені пощастило мати хороших наставників, учителів, сім’ю, друзів, які розповіли мені про життя. Те, що ти побачиш нижче, — це список найбільш важливих речей, про які я дізнався від інших людей і з книжок. Аби засвоїти деякі з уроків, довелося витратити чимало часу; але якби я їх вивчав самостійно, це б зайняло часу набагато більше. Ми можемо це все швидко засвоїти, але часто з такою ж швидкістю і забуваємо, тому інколи потрібно нагадувати собі про речі, яких ми навчились.

Ось список цих 25 нагадувань, яких мене навчили інші:

1. Боротьба — це добре

Ніколи не кажи «Я більше не можу». Кажи: «Ну ж бо, продовжуй!» Проси в Бога сил — або розпізнання ситуації. Інколи варто свою боротьбу віддати Богові, бо Він так чи так сильніший!

2. Не скаржся

Скаржитися — це найбільша трата часу. Або зроби щось із цим, або — якщо не можеш — мовчи. Скарги й нарікання означають, що насправді ти не хочеш виконувати волю Божу.

3. Проводь час із людьми, яких ти любиш

Це твоя сім’я і найкращі друзі. Якщо у тебе немає рідних, створи їх. Більшість людей у нашому житті — просто гості. Сім’я — на ціле життя. Чи це буде сім’я через шлюб, чи через богопосвячення, не принципово: просто вона має бути.

4. Не починай стосунків, якщо ти не закоханий

Ти або закоханий, або ні. Не обманюй себе. Це несправедливо стосовно іншої людини.

5. Тренуйся кожного дня

Здорове тіло — це те, з чого ти повинен все починати. Якщо ти не можеш зробити його здоровим і сильним, що ти взагалі можеш зробити в житті? Так, є вади, яких не виправиш тренуваннями. Але навіть інваліди мають свої Олімпійські ігри — тобто обмеження тут більше уявні, у нашій волі, аніж у тілі.

6. Веди щоденник

Ні, ведення щоденника — не для дітей. Це допоможе тобі краще думати і писати. Ти подумав: «Я не хочу бути письменником». Що ж, скільки електронних листів і повідомлень ти відсилаєш протягом одного дня? Всі ми письменники. А важливі думки теж забуваються. Принаймні, їх можна буде перечитати.

7. Будь вдячним

Кажи «дякую» кожному і всюди. «Дякую тобі за цей хороший день», «Дякую тобі за лист», «Дякую за те, що ти поруч». Певно, не варто нагадувати про вечірню молитву і подяку в ній?

8. Будь байдужий до того, що думають інші

Всі ми зрештою помремо. Ти справді вважаєш, що те, що думають інші люди, важливо? Писання каже «шукай поради у кожного мудрого», але не підпадай під тиск загалу і пересічності.

9. Більше ризикуй

Не будь слабаком. Бог дає тобі серйозні завдання — не прояви себе малодушним.

10. Вибирай галузь, а не роботу

Якщо ти хочеш бути в чомусь вправним, ти повинен багато років це робити. Ти не можеш робити це, перестрибуючи від галузі до галузі. Вибери ту, яка тобі подобається, і починай від самого початку. Зрештою ти знайдеш ідеальну роль для себе. А фахівці цінуються всюди.

11. Іди вперед

Коли ти опинишся в ситуації, де кожен дивиться на іншого, — це той час, коли ти повинен все взяти в свої руки. Ти стаєш лідером тоді, коли сам вирішуєш ним стати. Михаїл був «тільки» одним з архангелів, доки не проголосив клич «Хто ж як Бог!» — і став Князем небесного війська.

12. Гроші не такі й важливі

Насправді це не зовсім так. Але ти повинен навчити себе не хвилюватися через них. Не ставай залежним від речей, якими володієш, бо вони заволодіють тобою. Вчися молитися про хліб насущний на щодень — і жити, довіряючи Богові з дня на день.

13. Будь милим

Я не маю на увазі, що ти маєш бути млявим і поступливим. Просто не ображай людей, не вважай себе кращим за інших та не поводься як дурень. Це не характер проявляється, а пиха і невихованість.

14. Навчайся кожного дня

Ти маєш тренувати свій мозок бути завжди напоготові. Ти не повинен читати книжку за день, аби вчитися щодня. Вчись на своїх помилках. Вчись у людей, які тебе оточують: будь відкритим до того, чого вони можуть тебе навчити.

15. Відпочивай, перш ніж втомитись

Навіть якщо ти любиш свою роботу і кожний день видається тобі святом, ти повинен мати час для відпочинку. Ти — людина, а не андроїд, не забувай про це. Навіть Бог пішов спочивати по шістьох днях творіння.

16. Не суди інших

Тільки через те, що люди роблять інший вибір, аніж ти, вони не є дурними. Також ти не знаєш усього про цих людей, тож не суди їх, а допомагай. За тих, із ким ти не згодний, треба більше молитися, ніж за тих, із ким тобі легко. Може, вони насправді не мають рації і потребують навернення або зміни думок. Але це дасть Бог — не ти.

17. Думай про інших

Просто май це на увазі, от і все. Ми всі маємо сім’ї, рахунки і власні проблеми. Не роби завжди все лише для себе.

18. Давай, не чекаючи нічого взамін

Давай просто для того, щоб отримувати від цього задоволення. Якщо отримаєш щось взамін — це чудово; якщо ні, це теж чудово.

19. Кінця цьому всьому нема

Ми, як біологічний вид, просто є. Не намагайся зрозуміти це все. Насолоджуйся подорожжю.

20. Насолоджуйся дрібницями

Мені подобаються кліше. Тому що вони правдиві. Особливо це. Знаєш чому? Всі кажуть, що знають це, але ніхто не живе згідно з цим! Вони просто ганяються за чимось великим.

21. Не сприймай себе занадто серйозно

Так, так, ти — індивідуальність, і люди повинні сприймати тебе серйозно, я розумію це. Але, зрештою, всі ми — купка мурашок, які намагаються переслідувати одні й ті самі цілі. «Народи легші за краплю води у відрі», каже Писання.

22. Не звинувачуй людей

Бо що з того? Ти хочеш покарати їх? Ти не повинен робити це. Також не потрібно винуватити себе — всі ми просто люди. Якщо тебе образили і ти когось звинувачуєш (бо це емоційний удар, він болить і може боліти довго), краще піди на адорацію. «Перед Ним виливайте ваші серця».

23. Створи щось

Не для того, щоб залишити спадок: ти не будеш тут, щоб побачити це, але будеш корисним. Напиши музику, книжку, змайструй стіл, будь‑що. Ти почуватимешся добре через це; окрім того, ти даси дещо людям для користування чи насолоди. Бог творить «до цього дня», казав Господь Ісус, тобто — постійно. А ми, за образом Божим, теж істоти творчі. Дай вияв своїм творчим схильностям.

24. Не озирайся назад

У роздумах над минулим є тільки одна хороша річ: навчання. Роби висновок і «живи вперед». Ходіння по колу минулих проблем, образ і т.д. — диявольська пастка.

25. Дій

Не сиди на місці, роби щось.Без дій нема результату. Ти можеш багато знати, але як і Сократ, ти і я нічого не знаємо. Тож ми повинні продовжувати вчитися.

За матеріалами: Мізки.com
Джерело: CREDO

banner

Залишити відповідь