Про секс, особисту гігієну та контрацепцію. Чому франківська доцентка веде пікантний блог для жінок

Чому чоловікам подобається оральний секс? Яку небезпеку приховує екстренна контрацепція? Які тонкощі гігієни після статевого акту? Що таке “менструальні чаші” та “усі міфи про секс” – такі теми постів блогу dr.natali_kurtash.

Наталія Курташ – доцентка кафедри акушерства та гінекології ІФНМУ, яка веде блог про секс, гінекологію, вагітність та інші питання, про які багато жінок соромляться говорити. Наразі акаунт гінекологині має близько 4 тисячі підписників.


41947226_140013383622692_7067398935562399406_n

Наталії 34 роки, вона розповіла OGOGO!, що ідея створити такий незвичайний блог виникла через низьку обізнаність жіноцтва в питаннях свого здоров’я. І мова йшла не тільки про пацієнтів Наталії Курташ, або ж знайомих чи друзів жінки. Вона запевняє, що навіть студенти-медики, яких навчає, не є достатньо обізнані у цих питаннях.

“Жінки подекуди не знають нюансів особистої гігієни, і через це самі ж страждають (самодіагностика, непотрібні «процедури», лікування і заліковування)”, – розповідає Наталія.

51413118_598819963897850_4560792992431996928_n

Авторка блогу хоче ділитися актуальним, допомагати та лікувати так, як це роблять в провідних країнах, використовуючи всі доступні в Україні методи. Лікарка зізнається, що багато жінок просто соромляться поговорити про секс.

“На тему сексу та всіх витікаючих наслідків 90% жінок говорити з лікарем не можуть через те, що просто мають відчуття сорому, навіть якщо гінеколог також жінка. Помітила ще й те, що дівчата не знають, де шукати відповіді на хвилюючі запитання, тому читають різні форуми з недостовірною інформацією”, – зазначає dr.natali_kurtash.

41477369_277282262886179_6989448824463841168_n

От до прикладу, жінки часто не говорять про оргазм навіть з гінекологом, а варто. Ця проблема є парадоксально поширеною. Дівчата не можуть отримати оргазм і вважають себе неповноцінними; починають імітувати і цим погіршують свою проблему. ⁣Було таке?

“Є три аспекти оргазму: психічний, емоційний та фізичний”, -зазначає Курташ.

⁣У світовій гінекології існує ряд діагнозів, пов’язаних з цими складовими. До прикладу первинна дисфункція оргазму, коли доросла жінка ніколи не отримувала його. ⁣

⁣”Тільки 10% жінок легко досягають оргазму, решта мають з цим проблеми. Цікаво те, що половина з цих 90% мастурбують, щоб переконатись у своїй нормальності, досягаючи кліторального оргазму, бо вагінальний для них недоступний”, – розповідає лікарка.

⁣Також вона зазначила, що велику роль відіграє ментальність чоловіків, які думають тільки про своє задоволення, хоч, крім місіонерської пози декілька хвилин, мало що вміють.⁣

⁣”Про ерогенні зони варто знати обом партнерам!⁣ Всі ці питання є реальними. Вони можуть викликати у жінок чимало страждань і впливати на їхні стосунки і якість життя.⁣ Хороша новина полягає в тому, що це вирішується, хоч багато жінок не розуміють цього. Кваліфікований гінеколог повинен розбиратись, то ж говоріть з  ним про це!⁣”

Відповідає лікарка-гінеколог і про те, чому оральні пестощі більше збуджують мужчин, ніж поцілунки або інші види ласк? Чи безпечний цей вид сексу в ракурсі можливої передачі інфекцій? В приватних повідомленнях Наталію часто запитують про це.

“Чи можливо вберегти себе та партнера від розвитку та передачі умовно патогенної мікрофлори і вірусів при занятті оральним сексом? Відповідь: в кожного нас своя індивідуальна умовно патогенна флора, яка починає посилено розмножуватися при виникненні цілого ряду сприятливих факторів, які ніяк не залежать від того, чи займаєтесь ви традиційним сексом, чи оральним. Частіше всього це недостатня гігієна, особливо статевих органів та ротової порожнини, необдумане використання медикаментозних засобів та зловживання спринцюваннями для жінок. Інший дуже важливий момент – це частота та техніка орального сексу. Якщо він у вас відбувається щодня, і при цьому язик партнера вводиться в піхву, то в цьому випадку негативну дію на екосистему піхви має більше слина, ніж бактерії ротової порожнини. В таких жінок можуть бути частими епізоди кандидозу піхви. Є теорія, що слина, маючи бактерецидну дію, подавляє ріст корисних бактерій піхви, змінює кислотність середовища, тим самим провокуючи розмноження грибка, який є частиною нормальної флори піхви більшості жінок”, – додає жінка.

Наталія каже, що вести блог справа нелегка, адже уникнути медичної термінології не виходить, а хочеться пояснювати читачам все якомога простіше.

“Важко робити пости, де потрібно пояснити жінкам про захворювання, що мають вкрай негативні наслідки для здоров’я, бо там неможливо уникнути медичної термінології, класифікацій і роз’яснень”, – каже жінка.

42807535_321276988424286_1949424338306350172_n

Аби пояснити важливу тему і максимально допомогти, доцентка-блогерка пише до трьох постів про те чи інше питання, також відповідає на запитання жінок у коментарях чи приватних повідомленнях, дослуховується до прохань, та пише про те, що цікавить читачок.

“Теми, що затребувані це – контрацепція, гормональні розлади, вагітність. Але топова наразі – патологія шийки матки асоційована з вірусом папіломи людини.”

Жінка розповідає, що планує розвивати блог, шукає альтернативні шляхи для залучення жіночої аудиторії.

“На жаль, медицина в нашій країні часто керується застарілими класифікаціями та схемами, цим самим завдаючи шкоди здоров’ю жінок, марно витрачаючи гроші останніх. Мені доступна література на англійській мові, тому користуюсь здобутками медицини високорозвинених країн світу. Користуюсь даними доказової медицини, що спрямована на ефективну діагностику, лікування та профілактику захворювань.”

51233397_232717737634549_8968166866832850944_n (1)

 

banner

Залишити відповідь