Солодощі з іспанським присмаком: як франківка живе в ЄС і виготовляє домашні шоколадні смаколики (ФОТО)

Шоколад – не просто продукт харчування, а й безпомилковий каталізатор радості, надійне джерело втіхи, підсилювач настрою та індикатор романтики. Тим паче, якщо мова йде про крафтові солодощі. Команда OGOGO! поспілкувалась з Ольгою Клим –  франківською майстринею, яка живе в Іспанії та виготовляє неймовірної краси і смаку шоколадні вироби.


-Як ви опинилися в Іспанії?

– Перший раз ми приїхали в Іспанію у 2003 році. Як і більшість співвітчизників, їхали “на заробітки”. Оскільки я технолог харчової промисловості, а чоловік – масажист-реабілітолог, не змогли в Україні працевлаштуватися по спеціальності і вирішили шукати щастя в іншій країні. Там вже народилися двоє наших синів. В 2008 році ми з малими дітьми повернулися в Україну – ностальгія взяла гору. Відкрили кафе в нашому рідному селі Петрилів. Але податкова система в Україні не дала чесно розвиватися малому бізнесу. Пройшло 4 роки і ми змушені були закритися. Переїхали в обласний центр, шукали інші можливості для розвитку, самореалізації. І так прийшло рішення повертатися уже на батьківщину своїх дітей. Але з тою різницею, щоб не “на заробітки”, а щоб “жити”. Реалізовувати свої можливості, допомогти дітям знайти і відкрити їх таланти.

-Розкажіть, як почали займатись виготовленням солодощів?

-Моє перше знайомство з шоколадом, як сировиною з якої можна щось виготовляти, а не як з готовим  виробом, до якого всі звикли, відбулося за дивних обставин, які я вже можу назвати посланням Долі.
Я потрапила на безкоштовний майстер-клас з виготовлення корпусних цукерок. І той запах шоколаду, який наповнював все приміщення і лоскотав ніздрі, погрузив мене в стан ейфорії, з якого мені не хотілося виходити. І так все закрутилося.

– Як розвивали своє захоплення?

– Почала шукати інформацію в інтернеті. Записалася на курси шоколатьє. Було нелегко, але завдяки підтримці моїх рідних, моєї сім’ї, які мене і мотивували, все вийшло. Я їм дуже за все вдячна і дякую, що вони в мене є. І взагалі я вдячна Долі за кожну зустріч, за кожну людину, яку вона мені посилає. Життя неймовірна штука – цінуйте його.

-Розкажіть про технологію виготовлення? Як відбувається виробництво смаколиків?

-Оскільки я займаюся виготовленням Art chocolate, то розпочинається процес з розмальовування форм (moldes). Це є творчий процес. Для мене він завжди особливий, наперед ніколи не знаєш, який вийде “малюнок”. Такі вироби ціняться, тому що це ексклюзив. Для малювання використовую жиророзчинні харчові барвники і какао-масло.

38683845_2016721491973510_3516318106379091968_n

Користуюся тільки полікарбонатними формами, з ними дуже зручно працювати. Далі йде найважливіший процес у виготовленні шоколаду – це темперування. Щоб шоколад був блискучим і гарно вискакував з форм, потрібно чітко дотримуватися температурних режимів під час цього процесу.

38801597_2016751781970481_4417900508530868224_n

Що стосується наповнювачів шоколадного корпусу, то я беру за основу сам шоколад (чорний, молочний або білий), праліне (мелений мигдаль з цукром) і тоді уже додаю інші інградієнти (лісовий горіх, фісташки, арахіс, насіння соняшника, конжут, терті вафлі). Робила навіть з кристаликами морської солі, з приправою каррі, з тертою цедрою апельсина чи лимона. Але це вже по спецзамовленню. Що стосується вершкової основи (ганаш), то роблю труфеля.

 У свої вироби я не додаю ніяких стабілізаторів і “продовжувачів життя”. Тому їх термін придатності значно менший ніж у “магазинних”. Цукерки ручної роботи на основі праліне зберігаються до трьох місяців (важливою є температура зберігання) при температурі не більше +18 градусів. А вершкові ще менше – від 30 до 45 днів. Оскільки у цукерок з вершковою основою менший термін зберігання, тому їх також стараюся робити тільки під замовлення.

-Скільки часу йде на виготовлення партії цукерок?

-На виготовлення 1 кг таких цукерок йде 4-5 годин.

-Яка вартість ваших виробів та де можна їх купити?

– Придбати цукерки ручної роботи можна через мою сторінку на Facebook. Продаю переважно в коробках 120-140 г. від 10 €. Можна замовляти на кілограми. Роблю також бонбоньєрки на весілля та солодкі столи на різні святкування.

-Які цукерки найчастіше просять виконати клієнти? Які ваші улюблені?

-Найчастіше хочуть, звичайно, чорний шоколад з цільним лісовим горіхом. Що стосується моїх улюблених, то я люблю експериментувати, пробувати щось нове. Остання моя фантазія це молочна основа з начинкою “чізкейк”.

-Яким чином пересилаєте солодощі в Україну?

-В Україну пересилаю через перевізників фірми “Кипарис”. Ведемо переговори про поставку для торгових точок, але тільки малими партіями. Мушу контролювати якість і умови зберігання . Бо це, як то кажуть, моє лице.

-Іспанці також купують ваші цукерки? 

-Це відбувається через знайомих іспанців. Тобто є батьки у школі, де вчаться діти, розповідають один одному. Таке собі “сарафанне радіо”. В Барселоні живе багато українців. Одні одним переказують, що є такі chocolate smile. Замовляють в переважній більшості на презенти. Такий продаж з рук в руки. Спілкування з клієнтами, хочеться почути їхні відгуки пропозиції, смаки. Це надихає.

Плануєте надалі цим займатись?

-Справа, якою я почала займатися не так давно, приносить мені задоволення. Тому я і надалі буду насолоджуватися процесом приготування цих ексклюзивчиків. Планів на майбутнє є багато, але поки що про них рано говорити.

 

banner

Залишити відповідь